Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

Piotrek_PP

New member
accessdenied napisał:
Dodam tylko, że to nie przesądza o kwestii czy takowe połączenie zadziała lub nie na Twoim monitorze.
Pozdrawiam
Przesądza, nie zadziała na łączu cyfrowym. Chyba że masz monitor lcd z HDCP, są takie może trzy czy cztery w sprzedaży na świecie. Możesz jednak zainwestować w tzw. stripper HDCP. Istenieją konwertery m.in. HDMI -> VGA (D-sub) zdejmujące (nielegalnie) HDCP. Oczywiście oznacza to podwójną konwersję D/A/D ale tragedii nie będzie, da się oglądać.
 
Ostatnia edycja:

owain

New member
Witam forum. Cóż, zmieniam mieszkanie na takie gdzie nie zajdzie nijaka kablówka, toteż mocno zastanawiam się nad N-ką, nawiasem mówiąc skusiła mnie cena, HD w związku z zakupem projektora Benq W100 oraz pakiet discoverowy;)
Moje pytanie, mimo czytania w miarę solidnie Waszego forum:
Chcę podłączyć nboxa do benq w100 przez HDMI->DVI, ale, tu juz zaczynają się schody, chcę też oglądać tv na kompie (mam taki zwyczaj juz ze jak pracuję na kompie, leci tv w małym okienku) Posiadam kartę Winfast Expert, zatem wykombinowałem iż mogę podłączyć eboxa do wejścia karty przez S-video, tylko rozumiem iż stosując przejściówkę z eboxa SCART->S-video, celem oglądania będę musiał FIZYCZNIE wyciągać z eboxa wtyk HDMI ? telewizje typu wiadomosci, inne pierdoły zamierzam ogladac w małym oknie na kompie a na projektorze tylko coś extra by nie wypalać lampy... Czy dobrze zrozumiałem, że sprawe załatwiałaby przejściówka component-->S-video, do wtedy nie jest blokowane gniazdo HDMI ? No i w przyszłości chciałbym poprowadzic jakis kabelek od nboxa do drugiego pokoju i zakupić zwykły telewizor, wówczas musiałbym chyba zakupic takie smieszne urzadzenie by klikajac w owym pokoju pilotem, nbox przełączał się w drugim pokoju... oczywiscie wiadomo ze przy nboxie bez recordera na każdym odbiorniku bedzie ten sam kanał... Karta Winfast ma mozliwosc nagrywania ze zrodła S-video, ale czy tam przypadkiem nie ma zadnego dzwieku? aaa, teraz to juz całkiem lajkonikowe pytanie ale się zagubiłem:/

dzieki za potwierdzenie moich domysłów.
 

Axl2000

New member
Czy z moim boxem jest wszystko ok? Nie mam anteny satelitarnej jeszcze (na dniach) i gdy wchodze w standby to tak czy siak sam sie wlacza i wysweitla Sd1 i na ekranie oczywiscie zebym sprawdzil czy dekoder jest dobrze podlaczony, to rozumiem, ale automatyczne wlaczanie sie jak ja go wylacze??
 

arsenal

Moderator
VIP
Wydaje mi się, że ADB tak to ustawiło. U mnie chyba było podobnie. Tuner po prostu po pierwszym podłaczeniu do prądu i anteny chce automatycznie pobrać listę kanałów i przejść do aktywacji. Potem już nie będzie sie sam automatycznie włączał.
 

huling

New member
Witam
Mam 2 pytania do użytkowników n-boxów
1. Czy ktoś podłączał USB i LAN i czy są w menu takie opcje?
2. Czy wymiana n-boxów na te z dyskiem jest gdzieś zagwarantowana, bo na razie wszyscy mówią, że będzie można wymienić, ale w sklepie powiedzieli, że nie wiedzą na jakich zasadach mieli by je wymieniać. Przecież umowę podpisuje się na rok, a na stronie z N-ki nigdzie nie piszą o możliwości wymiany.
Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych (i nieszczęśliwych) posiadaczy "N".
 

dnc

Moderator
VIP
arsenal napisał:
Wydaje mi się, że ADB tak to ustawiło. U mnie chyba było podobnie. Tuner po prostu po pierwszym podłaczeniu do prądu i anteny chce automatycznie pobrać listę kanałów i przejść do aktywacji. Potem już nie będzie sie sam automatycznie włączał.

A jak jest napisane w instrukcji obsługi? Bo wydaje mi się, że powinno być coś wspomniane na temat aktualizacji boxa. Jeśli oczywiście jakakolwiek instrukcja była dodana. Jak tak czytam wiele postów, to wydaje mi się, że wielu ludzi nie dość dokładnie czyta te instrukcje, a potem głowy bolą ze stresu bo urządzenie nie działa jak trzeba.
 

Axl2000

New member
dnc napisał:
A jak jest napisane w instrukcji obsługi? Bo wydaje mi się, że powinno być coś wspomniane na temat aktualizacji boxa. Jeśli oczywiście jakakolwiek instrukcja była dodana. Jak tak czytam wiele postów, to wydaje mi się, że wielu ludzi nie dość dokładnie czyta te instrukcje, a potem głowy bolą ze stresu bo urządzenie nie działa jak trzeba.

instrukcje przewertowalem, jest malutka, cieniutka i bardzo skapa...
 

arsenal

Moderator
VIP
dnc napisał:
A jak jest napisane w instrukcji obsługi? Bo wydaje mi się, że powinno być coś wspomniane na temat aktualizacji boxa. Jeśli oczywiście jakakolwiek instrukcja była dodana. Jak tak czytam wiele postów, to wydaje mi się, że wielu ludzi nie dość dokładnie czyta te instrukcje, a potem głowy bolą ze stresu bo urządzenie nie działa jak trzeba.
No coś tam piszą, że przed aktywacją będzie pojawiał się ekran z numerami telefonów lub ekran "brak sygnału" oznaczający nieprawidłową instalacje antenową. O samoistnym właczaniu się nic nie pisze ale podejżewam, że tak to jest ustawione. Axl2000 dowie się tego jak aktywuje nBoxa( Uwaga! Masz tylko 7 dni na aktywację!). Mam nadzieję, że napisze jaka jest potem sytuacja.
 

kriss73

New member
dnc napisał:
A jak jest napisane w instrukcji obsługi? Bo wydaje mi się, że powinno być coś wspomniane na temat aktualizacji boxa. Jeśli oczywiście jakakolwiek instrukcja była dodana. Jak tak czytam wiele postów, to wydaje mi się, że wielu ludzi nie dość dokładnie czyta te instrukcje, a potem głowy bolą ze stresu bo urządzenie nie działa jak trzeba.

Około godziny 4 nad ranem tuner automatycznie sprawdza czy jest aktualizacja oprogramowania. Wiem, bo coś sobie nagrywałem i nagrała się plansza aktualizacji, ta sama która jest w opcjach.
 

Czarny38

New member
jacek12345 napisał:
Witam ponownie. Dużo tutaj czytam, ale nie znalazłem odpowiedzi więc zapytam bezpośrednio.

Rozumiem że Disceq jest wyłaczone.. ale jest w parametrach tunera.
Ja mam talerz i konwerter od cyfry, od jakiś 5 miesięcy.
1) Czy mogę podłaczyć do niego n-boxa?
2) Jak to jest z tym Disceq? Gdyby n włączyli nagle Disceq czy mój konwerter będzie w stanie na tym działać? Z tego co wyczytałem na forum Astra ma inne położenie niż HotBird ... czyli jak? Konwerter skierowany na hotBirda jest w stanie ściągnąć też Astrę bez przestawiania?

Pozdrawiam
Żeby włączyć diseq należy wejść w menu potem żółty, wpisać kod 728 i jesteś w ukrytym menu ustawień anteny.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Judash napisał:
Mnie sie zawsze wydawalo, ze Polshmat to biora tylko emeryci dla ktorych jakosc obrazu i programow tego operatora to sprawa drugozedna.Ja nie wiem na czym wy ten Polshit ogladacie, ze coniektorzy nie widza roznicy miedzy C+.

Pomijam Twój rynsztokowy język :p

Jedni chwala Polsat inni marną jakość Cyfry+

NIE WIEM dlaczego TVN24, AXN czy CinemaX na dekoderze Cyfry+ wyglada znacznie gorzej niż na nBox-sie

Może polastowski i cyfrowy+ projektowane były dla telewizorów 23-28 cali
a nbox jest dzisiejszy i projektanci wiedzieli że będzie ogladany na 37-42" przecietnie
 

imalas

New member
brak kontroli rodzicielskiej!

Uwaga rodzice!

Blokowanie programow nie dla dzieci to paranoja! Kazdy dzieciak z podstawowki ominie zabezpieczenie wlaczajac przycisk EPG na pilocie i przegladajac listy blokowe wlaczy kanal 651 do 655, a kanaly niby dozwolone dla dzieci do 7 lat tzn. Nr 650 i 655 to onanizm dla mlodych i starszych .....serio!

Czekam do konca tygodnia na zamiane softu narazie brak update, jak nie! to oddaje, dobrze, ze nie oddalem Cyfry *:spam: :bober: :banned:
 

Rafik

New member
Czarny38 napisał:
Żeby włączyć diseq należy wejść w menu potem żółty, wpisać kod 728 i jesteś w ukrytym menu ustawień anteny.


witam
nie widzę tego na forum, więc zapytuje: czy podłaczona obrotnica antenowa sterowana przez dseqa będzie działała bez zarzutu? Jak sądzicie? Skoro drugim ma iść sygnał do HDD to czy nie powstaną ewentualnie zakłócenia??? kto mi rozjaśni temat??
 

Czarny38

New member
imalas napisał:
Uwaga rodzice!

Blokowanie programow nie dla dzieci to paranoja! Kazdy dzieciak z podstawowki ominie zabezpieczenie wlaczajac przycisk EPG na pilocie i przegladajac listy blokowe wlaczy kanal 651 do 655, a kanaly niby dozwolone dla dzieci do 7 lat tzn. Nr 650 i 655 to onanizm dla mlodych i starszych .....serio!

Czekam do konca tygodnia na zamiane softu narazie brak update, jak nie! to oddaje, dobrze, ze nie oddalem Cyfry *:spam: :bober: :banned:
Jeżeli masz włączoną blokade 7+(domyślnie ustawiono 16+) i zmieniony pin na swój własny to po wejściu na wskazane przez Ciebie kanały ukaże mu się plansza z polami do wpisania pin, obojętnie z jakiego poziomu wejdzie na te kanały czy z EPG czy inaczej. Fakt że może być jakiś kod uniwersalny który łamie wszystkie piny jak to jest w Ferdkach. Niesądze żeby dziecko to przeszło jeżeli nawet jest obcykane na tyle to spokojnie znajdzie jeszcze gorsze treści w necie.
 
Ostatnia edycja:

bacradi

New member
Koncentryki do recordera

Wiem, że było juz to poruszane na forum, ale nie mogę doczytać się jasnej odpowiedzi...

Jak to jest z n-boxami z hdd i kablami koncentrycznymi, czy potrzebny jest jeden kabel do oglądania i vod czy jednak dwa idące z transpondera?
 

EMEM

New member
koncentryk do transpondera :)

Dp Bacradi:

Do transpondera raczej by ci nie wystarczyło tego kabla :D

A tak poważnie idą dwa kable do konwertera.
 

zibi61

New member
Samoczynne załączanie

Ja zauważyłem już drugi dzień z rzędu że rano mam załączonego n-boxa. Chyba rzeczywiście sprawdza te aktualizacje. Ale czy tak się będzie działo zawsze? Chyba po sprawdzeniu powinien się sam przełączyć w stan czuwania?
Pozdrawiam.
 
Do góry