Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

Mazoku

New member
1) Dwie anteny czyli rozumiem że dwa kable, a tuner n ma jedno wejście więc da radę coś z tym zrobić?
2) Dwa konwertery na jednej antenie "Zez". Tutaj ile kabli?
3) Monoblock 2 kABLE?
W pierwszych dwóch przypadkach są dwa kable. Podłącza się je do przełącznika DiSEqC (takie małe urządzonko za ~30 zł), z którego prowadzi się już jeden kabel do dekodera. Monoblock ma przełącznik wbudowany, więc też jest jeden kabel.

Mam pytanie ktroe pewnie juz bylo czy n-ke mozna podlaczyc do kilku telewzorow ale zeby nie bylo mozna tylko ogladac jednego takiego samego porgramu na wszystkich telewizorach i o co chodzi z ta antena satelitarna ktora bedzie mozna kupic w n w listopadznie czyli antena multiroom??
Co by się nie powtarzać:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=8348
 

Gie

Member
Bez reklam
N-box recorder nie będzie miał gniazda CI? Czy ITI kiedykolwiek wspominał czy planuje udostępniać karty z modułami ew. dekodery z gniazdami CI dla innych systemów kodowania?
 

Mazoku

New member
N-box recorder nie będzie miał gniazda CI? Czy ITI kiedykolwiek wspominał czy planuje udostępniać karty z modułami ew. dekodery z gniazdami CI dla innych systemów kodowania?
Według strategii ITI n ma być zamkniętą platformą. Czyli niestety (a może i stety) żadnych złącz CI w nboxach i żadnych kart do modułów CI dla innych tunerów.

EDIT: Strategia, strategia. Koszt dodania złącza CI jest marginalny przy cenach pozostałych komponentów, np. procesora dekodującego MPEG4 MP@4.1.
 

Agent_7454

New member
Nie strategia co raczej chęć uzyskania maksymalnie niskiej ceny urządzenia przy określonej funkcjonalności. W zasadzie to ta opcja jest chyba nadal możliwa poprzez port usb.
 

woyek011

New member
mam głupi problem i proszę o radę. chciałem połączyć nboxa z amplitunerem za pomocą kabla optycznego ale ta cholera nie chce wejść. sprawdzałem czy wkładam odpowiednią stroną i dopasowywałem kabel do wyjścia. niestety kabelek wciska się tylko ciutkę i dalej nie chce wejść. nie chcę tego robić na siłę. Z drugiej strony w amplitunerze mam tak samo. Jest jakiś sposób?
PS. Proszę się nie śmiać! :)
 

sewan

New member
woyek011 napisał:
mam głupi problem i proszę o radę. chciałem połączyć nboxa z amplitunerem za pomocą kabla optycznego ale ta cholera nie chce wejść. sprawdzałem czy wkładam odpowiednią stroną i dopasowywałem kabel do wyjścia. niestety kabelek wciska się tylko ciutkę i dalej nie chce wejść. nie chcę tego robić na siłę. Z drugiej strony w amplitunerze mam tak samo. Jest jakiś sposób?
PS. Proszę się nie śmiać! :)

A co to za kabel? Może masz nie toslink tylko mini-jack?
W nboxie jest toslink (jak w 90% urządzeń).....
Więc inny nie wejdzie. Nawet na siłę.
 

dnc

Moderator
VIP
Właśnie byłem w MM w Bielsku-Białej. N-Boxy są, nawet jeden jest podpięty do LCD Panasonica i grał kanał LuxeHD. Nie wiem jakim kablem bo nie widziałem, ale obraz jest OK. Box prezentuje sie całkiem ładnie, acz jakiś taki strasznie mały (niestety mam bzika na punkcie wielkości i dla mnie im większy tym lepiej sie prezentuje :eek:k: ). Ale może się czepiam. W każdym bądź razie kanał ten gra bardzo ładnie. Obraz jest ostry, miły w odbiorze.
Ciężko jest mi powiedzieć czemu, ale na boxie napisali "chamsko" mazakiem hasło "Demo". Po co? Może nie dostali karty do testów i puszczają tylko to co można oglądać bez karty FTA. Tak czy siak. Jak się oferta ustabilizuje i klientela najbardziej napalona już się wykruszy, a BOA będzie już aktywować karty w 5 minut a nie godzinę, wtedy w spokoju z kasą w kieszeni podejdę się zaopatrzę. Na pewno będzie to box z HDD. Nie wyobrażam sobie mieć porządny tuner i nie móc nagrywać tego co się chce.
 

ThYX

New member
dnc napisał:
Ciężko jest mi powiedzieć czemu, ale na boxie napisali "chamsko" mazakiem hasło "Demo". Po co? Może nie dostali karty do testów i puszczają tylko to co można oglądać bez karty FTA.
To są chyba wszystkei nboxy, które dostały sklepy aby podłączyć je w celu prezentacji jakości. Dzisiaj kupiłem w Awansie w Zabrzu i też mieli popisany mazakiem, ale wszystkie kanały działały bo trochę się nim pobawiłem w trakcie wypisywania umowy ;-)

Pozdr.
 

KIRAB

New member
timer w n-boxie

szukam wątku ale nie mogę znaleźc. Czy ktoś orientuje się jak wyglada sprawa nagrywania programów w n-recorderze z użycią timera, czy cos takiego wogóle bedzie istniało? EPG swoją drogą-przydatne ,nawet z wyprzedzeniem tygodniowym jak podają co niektórzy, ale czy przy okazji będzie można np ustawić nagranie za dwa dni i tuner włączy się samoistnie? Ma ktoś jakieś informacje?
 

Mazoku

New member
Czy ktoś orientuje się jak wyglada sprawa nagrywania programów w n-recorderze z użycią timera, czy cos takiego wogóle bedzie istniało?
nboxy to nowoczesna technologia. Pewnie będzie tak, że po prostu zaznaczasz programy do nagrania w EPG. Wszystko jest kwestią oprogramowania, a do tego ITI się przykłada.

czy przy okazji będzie można np ustawić nagranie za dwa dni i tuner włączy się samoistnie?
Nawet mój przedpotopowy VHS to potrafi, więc nie sądzę, by były problemy ;)
 

Mac6

New member
wb-ferma napisał:
jakby ktos z posiadaczy sprawdził czy obudowa boxa jest zaplombowana, a jezeli jest to w jaki sposób ?

Tak. Jest plomba gwarancyjna od spodu.

Mam pytanie do innych posiadaczy N-boxów. Czy jest jakiś sposób, aby sprawdzić w jakiej rozdzielczości (720p czy 1080i) jest w danej chwili nadawany oglądany przez mnie program?
 

Czarny38

New member
kriss73 napisał:
NBox równocześnie wysyła sygnał na HDMI i COMPONENT. W tym czasie Scart jest zablokowany. Proszę o opinię nt. takiego rozwiązania tego problemu:
Przez HDMI podłączamy Telewizor, a nagrywarkę DVD za pomocą przejściówki COMPONENT -> SCART np takiej: http://www.allegro.pl/item134355201_vivanc...a_euro_2m_.html

Czy to zadziała? Czy ktoś posiada taką przejściówkę? Proszę o opinię.
Moim zdaniem nie zadziała. Po pierwsze ta przejściówka nie załatwia sprawy dźwięku bo wyjście component to tylko wizja a druga sprawa sygnał wysyłany przez te wyjście jest sygnałem hd i musiałby być przeskalowany na sd.
 

johanson

New member
Prosze o odpowiedz na wazne dla mnie pytanie , czy zamiast telewizora moge podlaczyc do nboxa monitor LCD z wejsciem DVI ? Pani na infolinii nie wiedziala niestety . Ewentualnie czy ktorys z szczesliwych nabywcow nboxa moze probowal takiego polaczenia ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz i ewentualne sugestie . Na razie nie stac mnie na HDready TV .
 

accessdenied

New member
johanson napisał:
Prosze o odpowiedz na wazne dla mnie pytanie , czy zamiast telewizora moge podlaczyc do nboxa monitor LCD z wejsciem DVI ? Pani na infolinii nie wiedziala niestety . Ewentualnie czy ktorys z szczesliwych nabywcow nboxa moze probowal takiego polaczenia ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz i ewentualne sugestie . Na razie nie stac mnie na HDready TV .
Poczekaj 5 minut to pdłączę do monitorka takowy kabelek i dam odpowiedź, choć nie oznacza to że jeśli u mni zadziała to u Ciebie też ( i na odwrót)
Po 5 min
Wszystko jasne, mój nie chodzi przy takim połączeniu, niezależnie od podawanej rozdziałki. Tuner niczego nie wysyła na monitor i pluje się co do HDCP (niezależnie od wybranej rozdzielczości na boksie zapala się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem).
Dodam tylko, że to nie przesądza o kwestii czy takowe połączenie zadziała lub nie na Twoim monitorze.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry