Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

kamilo22

New member
hehe, no niestety, zadnych ciekawych info nie bylo - Pan Sojka tylko powtorzyl to, co bylo na ostatniej konferencji. Ale milo, ze przeprosil tych, ktorzy czekajac w kolejce nie dostali tego, czego chcieli dostac. Pozdrawiam.
 

dvd-r

New member
dvd-r napisał:
Nie wiem czy ktoś opisywał wrażenia z jakości obrazu.

Na moje oko lepszy obraz z programów w SD jest w trybie 576 i 720

Więc straaasznie mnie wkurza, że przycisk RES (zmiana rozdzielczości) znajduje się na obudowie.

Kurde 2006 rok a ja musze co chwila wstawać, żeby przełączyć rozdzielczość aby dopasować do najlepszego obrazu.

TO mnie baardzo wkurza

Artur (nie ma tego na pilocie tego RES?)

ma ktoś jakieś pomysły?

Poza tym zauważyłem kolejną niespodziankę

Gdy podłączymy jeden telewizor przez HDMI, a drugi przez Component i załączymy obydwa - mamby obraz na obydwi np. w 1080i.

Natomiast gdy wyłączę telewizor podłączony po HDMI i będę chciał oglądać tylko po Componencie to w tym telewizorku drugim pojawia się komunikat o zabezpieczeniu HDCP. Dopiero odłączenie fizyczne kabla HDMI z telewizora wyłączonego pozwala na oglądanie na tym drugim po Componencie. Co za masakra!
 

autorus

New member
Niestety jest kilka kwiatków. Mnie wkurza lista ulubionych. Niestety porażka. Ale to tylko program więc jakby co można to zmienić (jak będzie parcie) .

Dziś widziałem w poranku tvn Sojkę który przeprosił za ten brak dekoderów. A więc jednak się zachował. I o to chodzi. Teraz panowie z iti do roboty, udoskonalać nam produkt :)

Autorus
 

daniel1602

New member
Na stronie www.media2.pl piszą :
Na początku grudnia do oferty dwóch polskich platform telewizji cyfrowych - Cyfry+ oraz Cyfrowego Polsatu dołączy kanał Disney Channel. Czy program ten trafi do oferty telewizji nowej generacji "N"?

Na razie wiele wskazuje, że kanał Disney Channel nie pojawi się w ofercie trzeciej polskiej platformy cyfrowej - "N". Jak zdradził "Gazecie Wyborczej" Geoff Ellis, odpowiedzialny za dystrybucję i rozwój w dziale telewizyjnym Walt Disney, nie są prowadzone rozmowy z platformą "N" w sprawie wprowadzenia Disney Channel do jej oferty.

Ellis dodał, że w początkowej fazie wprowadzenia polskiej wersji kanału Disney Channel, w dającej się przewidzieć przyszłości będzie polegać na dwóch partnerach.
 

zych1989

New member
Mam pytanie ktroe pewnie juz bylo czy n-ke mozna podlaczyc do kilku telewzorow ale zeby nie bylo mozna tylko ogladac jednego takiego samego porgramu na wszystkich telewizorach i o co chodzi z ta antena satelitarna ktora bedzie mozna kupic w n w listopadznie czyli antena multiroom??:-(
 

jacek12345

New member
Mazoku napisał:
....Aby oglądać programy z Astry musiałbyś mieć dwie osobne anteny, dwa konwertery na jednej antenie (zez) albo tzw. konwerter monoblock na dwie satelity. Pojedynczy konwerter jest w stanie obsłużyć tylko jedną satelitę....

1) Dwie anteny czyli rozumiem że dwa kable, a tuner n ma jedno wejście więc da radę coś z tym zrobić?
2) Dwa konwertery na jednej antenie "Zez". Tutaj ile kabli?
3) Monoblock 2 kABLE?

Wiem, że pytania w kontekście platformy n właściwie teoretyczne, ale przecież warto wiedzieć na przyszłość, w razie zmieny anteny.
pozdrawiam Jacek
 

RaAaF

New member
Wygląda na to ze kto miał kupic to kupił i teraz ogląda (samochody marzeń na luxe tv hd):popcorn:.
Ma ktoś z Was kłopoty z DVI ???
A może ktoś ma DVI i nie a kłopotów ??
 

yanky

New member
Czy ktoś z posiadaczy n-ki ma podwójny konwerter (na HB i Astrę)? Nie chodzi mi o teoretyczną możliwość lub jej brak, tylko czy mogę ogladać praktycznie również kanały FTA z Astry bez kręcenia anteną? Rozumiem, że tak super nowoczesny odbiornik powinien mieć sterowanie konwenterami np. typu monoblock, ale czy fizycznie ktoś z Was to zrobił. Gdzieś przeczytałem, że wchodzi się zółtym przyciskiem w menu i coś tam się przestawia, ale czy ktoś z Kolegów to ma, czyli FTA z Astry (programy niemieckojęzyczne) są w mojej rodzinie niezbędne, a te tylko z HB są niewystarczające.
 

Studio Art-BI

New member
xroma napisał

xroma napisał:
Niektorzy wypowiadaja sie tutaj o jakosci HD nadawanego z "n"boxa na podstawie programu Nsport.... no coż - stacja nowa dziala od 3 dni ... materiału w prawdiwym HD maja jak na lekarstwo ale to przeciez normalne. Jesli ktos chce sprawdzic mozliwosci boxa zanim pojawi sie DiscoveryHD powinien zajzec na kanal 572 - LuxeTv HD .... i wam szczeki opadną. Dla mnie bomba :eek:k:


I co będę bez przerwy oglądał francuski LuxHD na kolanach z opadniętą szczęką. Trochę to mało jak na telewizję HD. Powinni się nazywać kanał HD a nie telewizja. :D
 

Matis

New member
Ja mam troche off topowe pytanie. Czy w eNce bedzie kanal sci-fi, (np na nim Stargate leciały) i moje drugie pytanie czy jest mozliwa taka opcja że jak np. oglądam sobie właśnie Stargate na sci-fi to moge sobie zmienić na pilocie żeby był polski lektor, albo żeby były orginalne głosy postaci a napisy, albo wogóle nic :] Wiecie taka interaktywność.

Pzdr
 

RaAaF

New member
Nie będziesz oglądał Luxe Tv nawet na kolanach, bo jak już pisałeś w innym wątku ,drogi Panie Art bi, zamówiłeś Polsat......
Jeszcze się tu mordujesz ??
Na Twoim miejscu zasiadłbym przed telewizrem i chłonął to co daje Ci wybrany operator wraz z pixelozą a nie zaśmiecał tego forum.
 

dejot

New member
kiki napisał:
witam
wow wow wow
Po to jest forum aby pisać jakie kto ma problemy. A jeszcze lepiej jak je rozwiazać.
Trochę użyłeś za dużo słów. Najlepiej żeby było jak w komunie . Cisza i buzia w kubeł. Konstruktywna krytyka jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła. Być moze ,ze te posty czyta nadawca i producent ,który oczekuje informacji - co poprawić aby być najlepszym na rynku.
Poczyta , poczyta i wie.
Tak zasiegają opinii - kreatorzy , sprawdzają jakie są oczekiwania rynku.
I realizują je...

Spokojnie. :wink:
W sprawie poruszania na forum problemów techniczno-sprzętowych zgadzam się w 100%. Warto również wspominać o problemach dystrybucyjnych "w terenie", bo faktycznie może to czasami pomóc usprawnić całą sytuację.
Chciałem jedynie bardziej zwrócić uwagę na bardzo przesadnie potraktowane niektóre sprawy przez niektóre osoby.Tak bardzo, jakby to czy jako pierwszy załapię się na boxa lub czy platforma ruszy w trzecim a nie w pierwszym dniu miało aż tak ogromne znaczenie jak wielka życiowa sprawa lub tragedia.
Tylko tyle. Cała reszta jest OK.
A o komunie i o tamtych czasach wydaje mi się że bym miał trochę więcej do powiedzenia. Właśnie takie paniczne rzucanie się na sklepy o ogłoszonej godzinie "W" po kawałek tunera, który raczej nie jest towarem pierwszej a nawet trzeciej potrzeby świadczy jedynie o tym, że ta komuna ciągle jednak siedzi w narodzie. Powierzchownie niby XXI wiek ale wewnątrz ciągle jeszcze kotłuje się rządza rwania w amoku tego co akurat rzucili na półki lub tego przy czym sztucznie i marketingowo zrobiono większe ciśnienie. Różnica tylko w tym, że teraz jest to tuner, plazma lub inne sprzęty np. w "super marketowej promocji" :wink: a dawniej była to żarówka czy papier toaletowy.
Ja też będę kupował tą "n-kę". Jednak chcę to zrobić w bardziej normalny sposób i jednak poczekam sobie te kilka tygodni aż pierwszy szał minie i wszystko zacznie się sprawniej i normalniej kręcić.
Pozdrawiam
 

Studio Art-BI

New member
Mam prawo wypowiadać się na tym forum jak ty kolego wyżej i nie twoja sprawa aby mnie wyrzucać czy zwracać uwagi. A Polsat cyfrowy przed chwilą kupiłem drugi juz zresztą. I nie mam pixelozy. Nikogo nie obrażam i wypraszam sobie uwagi takigo kogoś jak ty. Pisz co uważasz i daj innym się wypowiedzieć.
 

RaAaF

New member
Ostatnia riposta- Kolego Art bi
Nie zabraniam nikomu wolności wypowiedzi a tylko zwracam uwagę na jakośc tego co piszesz i zgodnośc z tematem. Ja tu szukam pomocy i odwdzięczam sie tym samym.
Zrób topic w którym będzie można wypunktowywać ten czy inny towar na minus i wal tam co chcesz- nie bedziesz pewnie sam.
Temat to temat i trzeba to uszanowac .....
 
J

Judash

Guest
Mnie sie zawsze wydawalo, ze Polshmat to biora tylko emeryci dla ktorych jakosc obrazu i programow tego operatora to sprawa drugozedna.Ja nie wiem na czym wy ten Polshit ogladacie, ze coniektorzy nie widza roznicy miedzy C+.
 

sadaman

New member
Dysk Twardy Maxtor

Witam
Wszystko wskazuje na to że N-BOX Recorder Telewizji Nowej Generacji, będzie wyposarzony w dysk Maxtora.
I jak się okazuję raczej na 99% będzie to zwykły dysk twardy - bez przerabianych gniazd co można zauważyć na załączonych fotkach.
Wnętrze dekodera zostało pokazane dziś w materiale wyemitowanym w Dzieńdobry TVN

f4e3bbfe0bbab36emed.jpg


c9b5306b7381950emed.jpg


Pozdrawiam
 
Do góry