Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

arsenal

Moderator
VIP
Sprawdzone własnoręcznie. Wybranie componenta lub HDMI automatycznie blokuje Scarta. Niezależnie od wybranej na componencie czy HDMI rozdzielczości. :-(MUSZĄ to naprawić:fool:
 

timi22

New member
Arsenal daj znac jaka jest roznica obrazu na laczu HDMI, czy w ogole jest ...

Ja czekam na recordera, ale nie wiem czy bede musial kupic czasze plus podwojny konwerter czy wystarczy mi czasza mniejsza po SKY DIGITAL UK plus podwojny konwerter PS: Mieszkam w UK :)
 

Piotrek_PP

New member
clint napisał:
Co masz na myśli? Wg mnie usterka powstała nie z mojej winy bedzie naprawiana bezpłatnie przez cały czas trwania umowy ponieważ powstaje ona w wyniku ujawnienia się wady technicznej.
Zgodnie z cytowanym przeze mnie wyrywkiem z umowy warunkiem koniecznym (i wystarczającym) naprawy nieodpłatnej jest wystąpienie "ukrytej wady technicznej". Jeżeli umowa w innym miejscu rozszerza zakres opieki to stoi to w sprzeczności z punktem 8.3.a i jest wadą prawną umowy.
Ukryta wada (techniczna czy prawna), to wada której konsument nie może (nie nie chce) ujawnić w momencie wydania rzeczy. Zatem istnieje ona przed wydaniem i zazwyczaj ma formę wady konstrukcyjnej. Problem najlepiej zobrazować przykładem. Załóżmy, że w toku eksploatacji uszkodzeniu ulega jedna z kości pamięci flash. Takie uszkodzenie może (1) wynikać z naturalnie ograniczonej żywotności podzespołu (wszystkie urządzenia się psują i jest wiele wskaźników statystycznych opisujących ową własność). Jednakże może być tak, że (2) podzespół od nowości nie spełniał własnej specyfikacji bądź wskaźniki warunków pracy podzespołu wychodzą poza tolerancje producenta (np.: kość pracuje w za dużej temp. bo jest umieszczona za blisko procesora).
(1) jest czymś innym niż (2). Poprawnie (zgodnie z wiedzą techniczną) skonstruowany i zaaplikowany podzespół też się będzie psuł. Przytłaczająca większość uszkodzeń ma właśnie taką "naturalną" genezę. Jednakże rzeczona umowa nie daje w takim wypadku prawa żądania bezpłatnego usunięcia takiego uszkodzenia. Zrzuca na barki konsumenta ciężar dowodu że było (2) a nie (1). A dowód to do przeprowadzenia niebanalny.
 
Ostatnia edycja:

Wiciu

New member
Goliat napisał:
No nadusiłem i działa :D ....chyba to była sprawka służb specjalnych :p
a tak swoją drogą to TVN-y się nie popisały jakością strony :( ...chociaż dobrze że przez 20 minut nie trzeba oglądać REKLAM !!!!! :D
Bo N-Box z HDD podobno ma mieć zaprogramowane 190 GB reklam :D ;) :D
Czyli zapodajesz power bo meczyk za 5-minutek a tu blok 40 minut i Always,BPH,Kotlin,Kitekat i takie tam podobne :bober:
...koniec świata Pozdrawiam póki mogę ;)

ja nie moge powaznie........? a spodziewalem sie na zachodzie wiekszej komercji, ale w UK tego nie ma. BTW a bedzie mozna to przewijac? czy ma wygladac to tak jak na DVD ze czasami nie da sie przewijac i omijac reklam.
 

EMEM

New member
"Wada ukryta" a "naturalne zużycie"

Rzeczywiście umowa w jednym miejscu stwierdza że użytkownik nie jest odpowiedzialny za wady ukryte oraz za drobne uszkodzenia wynikające z naturalnego zużycia, a w innym miejscu podaje że bezpłatne będą naprawy (wymiany) zwiaząne wyłącznie z ukrytymi wadami. Nic nie piszą o koszcie wymiany zużytych części lub dekoderów.

Dzwoniłem na infolinię i powiedziano mi że jeśli usterka będzie "z winy urządzenia" to naprawa będzie bezpłatna "w ramach serwisu gwarancyjnego".
 
Ostatnia edycja:

lukas63

New member
Dzwoniłem na infolinię i powiedziano mi że jeśli usterka będzie "z winy urządzenia" to naprawa będzie bezpłatna "w ramach serwisu gwarancyjnego".

Wiesz - lepiej mieć to na piśmie - bo jak wiadomo jak do czegoś dojdzie to co powołasz się na infolinię??? Chyba umowa jest lepszym sposobem - Piotrek_PP ma racje

Rzeczywiście umowa w jednym miejscu stwierdza że użytkownik nie jest odpowiedzialny za wady ukryte oraz za drobne uszkodzenia wynikające z naturalnego zużycia, a w innym miejscu podaje że bezpłatne będą naprawy (wymiany) zwiaząne wyłącznie z ukrytymi wadami.

Czyli wnioskować z tego można, że nie zapłacimy kary za wady ukryte i drobne uszkodzenia - ale już za drobne uszkodzenia trzeba będzie za własną kase naprawić
 

7tomek7

New member
Jak to działa?

Witam,

Nie jestem biegly w zagadnieniach technicznych zwiazanych z telewizja satelitarna.
Zawsze wydawalo mi sie, ze zestaw antena + dekoder jest zestawem wylacznie odbiorczym.
W jaki sposob zatem przy VOD operator bedzie widzial jaki film przeslac i oczywiscie za obejrzenie jakiego filmu mnie obciazyc? Powinien w tym celu otrzymac jakis sygnal zwrotny (tak sadze)....

Przy okazji pytanie: czy sygnal video przejazywany z dekodera do TV po HDMI (z przejsciowka na DVI-D) bedzie lepszy niz po Component?

Pozdrowienia,
Tomek
 

RaAaF

New member
Uwaga !!!
Kupiłem :blagam:

MM w Krakowie.
Z podpisaniem umowy Panowie mieli troszkę zamieszania ale nie trwało to długo i w sumie po 40 minutach wychodziłem ze sklepu z decoderem.
Sprzęt robi dobre wrażenie. Daja kabel Euro tylko ale dobre i to :)

Zaraz to montuję. Jak odpele to sie wreszcie na własne oczy przekonam co i jak :)
 

depesz

Member
:)

Materiał VOD będzie przesyłany odgórnie w całości, wszystko co mają, a nie po jednym filmie. Płacił będziesz też abonament, a nie za każdą pozycję z osobna.
 

X@N

New member
Jak ja czytam takie rzeczy że ludzie biorą wolne żeby "załatwić" sobie n-ke...

Jestem dość młodym człowiekiem, fanatykiem nowych technologii.... I potencjalnie takie "n" powinno doprowadzać mnie do orgazmu za każdym razem jak czytam czy słysze coś na ten temat.

Niestety przy okazji jestem raczej nie wrażliwy na marketingowe zagrywki, i trzeźwo oceniając, patrząc po ofercie programowej (która zupełnie do mnie nie trafia - jakie tam są kanały filmowe? to co tam jest i nazywane jest tak w rzeczywistości to crap - gdzie hbo, hbo2?... sportowe? ta.. n sport... i co to ma być? hdtv? jak materiału hdtv jest jak na lekarstwo, upscaling i tyle. Cyfra ma większość lig europejskich a polsat bundeslige i szybko praw sie nikt nie pozbedzie, co ma n? nic.)

Co do jakości, nie chce mi się zbytnio wierzyć ludziom którzy mówią że jest duża różnica - po prostu nie może być - chyba że mówimy o tele5 i innych tego typu niszowych stacjach, które na cyfrze rzeczywiście wyglądają tragicznie. Podobnie rzecz może się mieć z TVP, które u mnie wygląda lepiej z naziemnej... Ale ludzie, porównajcie, czuje że jest tak jak z kablami, 'kupiłem kabel za 300zł, ha jak pięknie obraz wygląda' (w rzeczywistości różnica, jeżeli wogole jest, to niezauważalna)

Jakim prawem 'n' nazywane jest platformą HDTV? 3 kanały na krzyż, i to żaden aktualnie nadawany!?

Całe te obiecanki-cacanki, które serwuje ITI, 'że za rok to bedzie tak jak w stanach' że ciągle sie rozwijamy zestawcie z samym startem platformy..... Jeżeli nie potrafią na czas nawet n-boxow dostarczyć!

Może jest powód że tak robią..... Jeżeli człowiek już zamówi 'n' można go już odfajkować. Niech czeka. Na dobre to wyjdzie platformie. Dlatego że gdy już po jakimś czasie 'zdobędzie' tego n-boxa, zamontuje w wielkim pospiechu, aktywuje usługe, będzie miał poczucie spełnionej misji:
'Oj tak, wreszcie, po tygodniu czekania, gonienia, dzwonienia! Jakiż jestem wspaniały! Moge usiąść i oglądnąć dokładnie to samo co miałem na cyfrze :popcorn: YEA!'

Jedyna kwestia jest bezdyskusyjna..... n-box miażdży pionki od cyfry. I chyba tylko dlatego będę się przesiadał na 'n' w okolicach świąt... Ale nie wcześniej. Na pewno będą spore promocje w tym okresie.
 

adamgl

New member
Powiem że w MM jak byłem rano o 9 to dosłownie wszyscy klienci którzy ze mną byli i czytają te forum ( to my trzej najwięksi co byliśmy w kolejce hehehe) także się urwali z roboty. Więc nie jestem odosobnionym przypadkiem.
Pytanie tylko co zrobi N z moją umową ?
Czy w takim wypadku że zawinił ich system nbox został moją własnością teraz ? Problem jest taki że nie mają moich danych. umowę wydrukował sprzedawca i wpisał w puste miejsca moje dane długopisem. Ja nawet dzwoniłem do BOKu od niego ze sklepu i wsio było OK nawet hasło się zgadzało. Ale jak przyszedłem do domu to niestety nic już nie było i do tej pory nic nie ma ! Dzwoniłęm kolejny raz i kolejny raz mają mnie w dupie. Ja ich też teraz. Więc albo sklep będzie miał w plecy za nboxa albo ITI. Ja się nie poczuwam do błędów N.
 

wb-ferma

New member
zgadzam się X@N. Jesteśmy prawie 2 dni po premierze - jaka była taka była ale pare osób cieszyło sie enką. jest jedno ale, ponad 1000 postów, kilkadziesiąt tysięcy odsłon i co - i nic. nie widać zachwytu, eufori. wygląda to tak jakby kilka miesięcy szkować się do sylwestra i pójść spac pięć po dwunastej
 

EMEM

New member
7Tomek7

Do tego co napisał mój kolega z Żar :) dodam jeszcze, że kanał zwrotny jest możliwy poprzez internet co w przyszłosci ma działać bo nbox jest technicznie do tego przystosowany.
 

sitek

New member
Mam pytanie:
Czy wystarczy ten talerz co daje "n" czy moze cos wiekszego, dodam, ze nie mam zamiaru nic kombinowac z dodatkowymi konwerterami i innymi satelitami, tylko i wylacznie "n", ale moze warto troche zainwestowac w wieksza czasze i jakis lepszy konwerter?
 

adamgl

New member
sitek napisał:
Mam pytanie:
Czy wystarczy ten talerz co daje "n" czy moze cos wiekszego, dodam, ze nie mam zamiaru nic kombinowac z dodatkowymi konwerterami i innymi satelitami, tylko i wylacznie "n", ale moze warto troche zainwestowac w wieksza czasze i jakis lepszy konwerter?

N daje troszkę mały, zainwestuj w dobrą osiemdziesiątke i z lepszej półki konwerter zapewni ci to podczas np. dużych opadów śniegu nieprzerwalną oglądalność programu. 60 to troszkę mało ale też da radę tylko musisz bardzo dobrego speca znaleść aby ci ustawił satke. Samemu na Nboxie nie ustawisz niestety. Polecam tuner analogowy ustawiony na HB z knałem TV polonia z HB i zamiatasz po orbicie tależem szukasz znajdujesz podłaczas tuner syfry dostrajasz precyzyjny na maxa jaki uzyskasz i możesz wtedy oglądać :)
 
Do góry