Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

RaAaF

New member
arsenal napisał:
No właśnie, bo to aktywacja. Czyli opłata za uruchomienie usługi. Takie to dziwne i tajemnicze? Nigdy aktywacji nie płaciłeś?
Reszta twojego postu nadaje się raczej do wycięcia bo powielanie znanych informacji w nieskończoność staje się nudne.

Skoro tak to proszę bardzo - jednak nie pisałem tego żeby komus zaimponować czy tak zwyczajnie sobie popisać. Chciałem tylko sie podzielic tym co wiem bo tak samo jak inni czekam na jakiekolwiek informacje.
Czekam tez na te telewizje i nadal mam wielka nadzieje że spełni moje niewygórowane oczekiwania.

A co do aktywacji to napisałem to w kontekście ewentualnej zamiany dekodera za 100zł , na ten za 450 zł .
W wypadku aktywacji należałoby przypuszczać że będzie trzeba dwa razy wtedy zapłacic za AKTYWACJĘ bo nie ma nic o dezaktywacji .
Aktywacja to opłata za uruchomienie konkretnego urządzenia w tym wypadku i nie sadze żeby była zwrotna - tak więc jestem czujny.
W wypadku aktywacji za inne usługi jest to stała cena i dotyczy raczej samej usługi a np. telefon jest urządzeniem do obsługiwania dostarczonej usługi i tu mamy do czynienia ze zróżnicowanymi cenami sprzętu.
Dla mnie opłata za aktywację sprzętu to nowość .

To co napisałem nie jest żadną agresywna krytyka i nie wiem skąd taki atak - chyba brak zrozumienia ...
 

arsenal

Moderator
VIP
No to ja rozumiem. Platforma jeszcze nie wystartowała a już słucha przyszłych abonentów. JEST DiSeQ!!!
diseqckk6.jpg
 

arsenal

Moderator
VIP
RaAaF napisał:
Skoro tak to proszę bardzo - jednak nie pisałem tego żeby komus zaimponować czy tak zwyczajnie sobie popisać. Chciałem tylko sie podzielic tym co wiem bo tak samo jak inni czekam na jakiekolwiek informacje.
Czekam tez na te telewizje i nadal mam wielka nadzieje że spełni moje niewygórowane oczekiwania.

A co do aktywacji to napisałem to w kontekście ewentualnej zamiany dekodera za 100zł , na ten za 450 zł .
W wypadku aktywacji należałoby przypuszczać że będzie trzeba dwa razy wtedy zapłacic za AKTYWACJĘ bo nie ma nic o dezaktywacji .
Aktywacja to opłata za uruchomienie konkretnego urządzenia w tym wypadku i nie sadze żeby była zwrotna - tak więc jestem czujny.
W wypadku aktywacji za inne usługi jest to stała cena i dotyczy raczej samej usługi a np. telefon jest urządzeniem do obsługiwania dostarczonej usługi i tu mamy do czynienia ze zróżnicowanymi cenami sprzętu.
Dla mnie opłata za aktywację sprzętu to nowość .

To co napisałem nie jest żadną agresywna krytyka i nie wiem skąd taki atak - chyba brak zrozumienia ...
Zdziwisz się ale w Cyfrze+ też jest opłata aktywacyjna. Teraz jest to 1 zł bo dekodery C+ to delikatnie mówiąc sprzęt już wiekowy ale kilka lat temu klienci płacili bodajże 199zł.
Ja wiem, że nie jesteś agresywny( mam nadzieję:) a ja nie atakuję. Po prostu to co podałeś było powtóżone na forum już kilkanaście razy i jest to już męczące.
 

Yuiren

New member
tylko poco skoro lista FTA jest sztywna i ustawiana odgornie ?

Dzwonie dalej, bo mam sprzeczne informacje od dwoch roznych konsultantek, i z innego forum HD. Musze rozwiac watpliwosci...

(moze czytaja forum i dokladaja funkcje na bierzaco :p)

UWAGA ! NOWE INFO!!

Wlasnie skonczylem druga dluga rozmowe z bardziej kompetentnym Panem :)

Diseq niema. Niedziala. Niebedzie w najblizszej przyszlosci.

Discovery HD jest, ale nie w HD. (tak powiedzial).

Luxe HD wlasnie dodano do listy FTA. Ktora bedzie tez na ich stronie.

Koszty uszkodzenia lub zniszczenia dekodera :

Zniszczenie :
Dekoder - 1000zl lub 500zl jesli przedluzymy umowe o 12 miesiecy
Rekorder - 2000zl lub 1000zl (+12 miechow)

Uszkodzenie:
Dekoder - 500zl lub 250zl (+12 miechow)
Rekorder - 1000zl lub 500zl (+12 miechow)

Koszty instalacji : 60-140zl (kable w cenie)

Wymiana Dekodera na Rekorder : roznica w kosztach aktywacji i anten + koszty ponownej instalacji.

Jest troche lepiej...
 
Ostatnia edycja:

RaAaF

New member
Nie mówie o aktywacji usługi tylko o aktywacji SPRZĘTU.
Gdyby opłata dotyczyła usługi nie byłaby zróżnicowana dla różnego sprzętu.
Rozptruje to w aspekcie możliwości późniejszej wymiany dekodera za 100zł na droższy sprzęt.
W sytuacji kompletnego braku informacji jest to dla mnie zastanawiajace.
Do tego nakłada sie informacja że dekodery z dyskiem będą dopiero za "miesiąc"......


Aktywacja to dla mnie jest normalna opłata - wpisowe i nie dziwi mnie sma fakt jej istnienia.Jest uzasadniona bo otrzymujemy do dyspozycji nowoczesny sprzet który jak mi sie wydaje jest nieco droższy.
 
Ostatnia edycja:

wb-ferma

New member
RaAaF napisał:
Nie mówie o aktywacji usługi tylko o aktywacji SPRZĘTU.
Gdyby opłata dotyczyła usługi nie byłaby zróżnicowana dla różnego sprzętu.
Rozptruje to w aspekcie możliwości późniejszej wymiany dekodera za 100zł na droższy sprzęt.
W sytuacji kompletnego braku informacji jest to dla mnie zastanawiajace.
Do tego nakłada sie informacja że dekodery z dyskiem będą dopiero za "miesiąc"......


Aktywacja to dla mnie jest normalna opłata - wpisowe i nie dziwi mnie sma fakt jej istnienia.Jest uzasadniona bo otrzymujemy do dyspozycji nowoczesny sprzet który jak mi sie wydaje jest nieco droższy.

nikt nie widział jeszcze umowy na enke ale nie zdziwił bym sie jak aktywacja nie bedzie uzalezniona od sprzetu, tylko usług jakie moze operator na nim swiadczyc. za 100 tv, za 450 tv, vod, pvr, czyli jak zapłacisz za tv 100 to bedziesz miał mozliwosc dokupic usługe vod i pvr za 350. dokupienie usług wiąze sie z wymianą dekodera co lezy w gesti operatora.
 

RaAaF

New member
wb-ferma napisał:
nikt nie widział jeszcze umowy na enke ale nie zdziwił bym sie jak aktywacja nie bedzie uzalezniona od sprzetu, tylko usług jakie moze operator na nim swiadczyc. za 100 tv, za 450 tv, vod, pvr, czyli jak zapłacisz za tv 100 to bedziesz miał mozliwosc dokupic usługe vod i pvr za 350. dokupienie usług wiąze sie z wymianą dekodera co lezy w gesti operatora.

No i dotarliśmy- możliwosci dekodera daja mozliwosci usług a co za tym idzie zróżnicowana opłatę za aktywacje.
Mam nadzieje że tak to zadziała bo nie mam zamiaru czekac nie wiadomo jak długo na dekoder z dyskiem a docelowo jestem nim zainteresowany.
Jeżeli tak bedzie to nie mam zastrzeżeń.
 

arsenal

Moderator
VIP
Dowiedziałem się z infolinii, że umowę mozna od razu podpisać na czas nieokreślony. Ceny pakietów w tym przypadku są niezmienione. Dobra wiadomość.:)
 

Yuiren

New member
A caly pazdziernik jest za darmo :) !!! Wlasnie skonczylem 3cia rozmowe z Panem z infolinii. Ze wzgledu na braki w programach za pazdziernik niejest pobierana oplata.
 

wb-ferma

New member
za 7-8 godzin otwieraja sklepy gdzie bedzie mozna kupic n...
albo pudło pod pache i do domu, albo miły sprzedawca powie "z przyczyn od nas niezaleznych..."
 

Yuiren

New member
Pomidorek, poczytaj wczesniejsze wpisy na tym forum bo skonczysz jako keczap :)

Tak, bedzie mozna zmieniac. Tak powiedziano na prezentacji 22giego.
 

lemonpl

New member
Smutne info nr 1 z partyline:
"Jesli chodzi o umowy zawierane telefonicznie (czyli zapisy na partyline) bedziemy kontaktowac sie POD KONIEC PAZDZIERNIKA"!!!!!!!!!!
Sumtne info nr 2 z partyline:
"Jesli zmienia Pan wybrane pakiety na tansza wersje, to uiscic nalezy dodatkowa oplate 20 zl!". Czyli jesli wykupie 3x16 a pozniej zapragne 3x10 to bede musial zaplacic kare...
 

wb-ferma

New member
Yuiren napisał:
A caly pazdziernik jest za darmo :) !!! Wlasnie skonczylem 3cia rozmowe z Panem z infolinii. Ze wzgledu na braki w programach za pazdziernik niejest pobierana oplata.

jak nie ma co ogladac to nie ma za co placic

tak mi sie zdaje ze 12.10 to oni oficjalnie zaczna budowac siec dystrybucji. przedstawią ramówke i mega hity na jesien.
 

deoc

New member
Widzieliscie moze relacje goscia ktory juz wczoraj ogladal mecz na "n" u siebie w domu?? Ehhh zastanawiam sie czy nie poszukac dzis w Cz-wie dekodera :)
Dosc ciekawe zdjecie jest z napisem "na tym kanale 12.10.2006 o godz. 16:00 rozpocznie nadawanie nsport" ;)
 

Maniaczek

New member
pabl0 napisał:
Nie przypominam sobie żeby ktos mi obiecywał że 12 października będe oglądał n, a czytam wszystko co sie na ten temat na necie pojawia
To coś słabo czytasz.

Cytat z http://www.n.pl/

"Ty decydujesz, co chcesz oglądać
telewizja nowej generacji n – sprzedaż rusza od 12 października"

Więc jeżeli przez zwrot "sprzedaż rusza 12 października" nie należy rozumieć, że 12 października pójde do sklepu kupuję dekoder i oglądam "n" to w takim razie co?
 

gabor

New member
Tutaj chyba raczej nie chodzi o kwestię tego co kto czyta, tylko ile z tego rozumie. Czy jak napiszą że od dzisiaj nowy model samochodu /chyba że to jest Daewoo/ znajduje się w sprzedaż, to oznacza że idziesz do salonu, płacisz i nim wyjeżdżasz? To samo z N-ką. Ruszyła sprzedaż, ale przy takim popycie zaspokojenie jej nawet z przyczyn technicznych trochę potrwa.Ja też się z tego nie cieszę bo chciałbym swój telewizor sygnałem HD nakarmić już dzisiaj, ale cóż, czekam rok, więc zaczekam jeszcze trochę.
 
Do góry