Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

iqpablo

New member
wb-ferma napisał:
jak na mój gust oferta "n" jest lipna, płatne fta, brak fta hd chociaż na jakić czas żeby nacieczyć oko lcdekiem za którego każdy z nas dał cięzkie siano, w free pakiecie tvp i tvn-y co moge na drucie do kaloryfera przywiązanym sciągnąć;), na tvn to może chociaż reklamy w hd będą a to większość czasu antenowego i już widze zachwyt niektórych reklamą delmy w zaj******j jakości... chyba lepiej poczekać do świąt az sytuacja się ustabilizuje i może cyfra której prezesi żywią się krwią abonentów tez cos pokaże bo biedni to oni nie są.

w cyfrze i polsacie tez placisz za fta :)
 

Mazoku

New member
Trochę wredne zagranie, ale przy tak niskich cenach za pakiety można im wybaczyć. W końcu i tak większość osób zdecyduje się pewnie na pakiet pełny za 68 zł.

brak fta hd chociaż na jakić czas żeby nacieczyć oko lcdekiem za którego każdy z nas dał cięzkie siano
Są 2 kanały HD FTA. Za brak większej ilości wiń Eutelsata ;)

w free pakiecie tvp i tvn-y co moge na drucie do kaloryfera przywiązanym sciągnąć
Wolałbyś je mieć w płatnym pakiecie? :)

na tvn to może chociaż reklamy w hd będą a to większość czasu antenowego
Jest parę spotów (np. Coca-Coli), które chętnie bym zobaczył w HD ;)

może cyfra której prezesi żywią się krwią abonentów tez cos pokaże bo biedni to oni nie są.
Pieniądze może i mają, ale miejsca na transponderach już nie. Lata powstrzymywania się od inwestycji teraz im się odbiją.

ja lubie popatrzeć na dobry sport wszelkiego rodzaju, na żywo nie mam możliwości, a na n sport nawet nie wiem co oprócz LM raz na tydzien mecze, jak się orientuje to reszta praw sprzedana. zostają egzotyki typu curling.
Oferta sportowa n faktycznie chwilowo kuleje. Ale będą nowe przetargi na prawa, to i będzie coraz lepiej ;)
 

torsen

New member
wb-ferma napisał:
podobnie jak na zestawie cyfry a przy ładnej pogodzie nawet lepiej. o gustach sie nie dyskutyje, jeden woli córke drugi teściową:bober: . ja lubie popatrzeć na dobry sport wszelkiego rodzaju, na żywo nie mam możliwości, a na n sport nawet nie wiem co oprócz LM raz na tydzien mecze, jak się orientuje to reszta praw sprzedana. zostają egzotyki typu curling. z tym tvn dla mnie to jak z ksiązkami, lepiej przeczytać dobrą na hu****m papierze niż gniota w super wydaniu

kogo obchodzi to co ty kolego lubisz.
masz LCD'ka za "grube" pieniadze to katuj go i siebie na C+ lub CP. twoj wybor!
 

wb-ferma

New member
polsat to sie zgodze bo bez karty nie pójdzie, ale do cyfry mam swój dekoder i nawet bez karty chodzą fta. ponadto nawet przy najtanszym abonie możesz sobie vivy posłuchać...za samo mtv 10 to troche przeginka.
moim zdaniem sport i dobre kino niekoniecznie komercyjne napędzją klientele i za kozacki mecz ligowy obejżany przy piwku z kumplami a na dodatek jak obstawiłeś u bukmachera i wygrałeś to inne rzeczy można przeboleć.
 

dnc

Moderator
VIP
iqpablo napisał:
w cyfrze i polsacie tez placisz za fta :)

Każda platforma w Europie posiada w swojej ofercie kanały FTA. Zazwyczaj są one dostępne w pakiecie podstawowym. Dla mnie to także nie jest gra fair, poniważ kanały FTA winny być dostępne dla każdego. Informacja zaś powinna być dostępna na zasadzie "informacji ogólnej", nie zaś "informacji o pakietach". A co się stanie gdy kanał np. 4FunTV zostanie zakodowany i dostępny dla abonentów C+ i CP (teoretycznie), a dla N nie? Czy wtedy oznacza to, że to będzie zmiana pakietu, dzięki której klient będzie mógł zerwać umowę? Dlatego kanały FTA powinny być dostępne po za ramami pakietów lub w ogóle. Liczę na to, że N będzie poszerzać ofertę kanałów płatnych w miarę jej rozwoju. Poszerzanie oferty poprzez dodanie kanałów FTA jest graniem nie fair. Tak np. teraz robi C+. Dodała (?) - przeniosła kilka kanałów z niższych pozycji na liście na wyższe.
Włażnie przeczytałem blog "Sondny dzień..." (ten kto wie, że to "sądny dzień..." - bo wyraz sądny pochodzi od sądu a nie od sondy) i przyznam, że nie jestem zdziwony tym co dzieje się w na szybko tworzonej platformie. Wydaje mi się, że ITI nie spodziewała się, że czeka ją sporo pracy. "Telewizja Nowej Generacji" wymaga NOWEGO podejścia do sprawy sprzedaży produktu, w całym aspekcie tego zjawiska. Wydaje mi się, że ciut to dzieje się za szybko. Możliwe, że jest to celowy zabieg, acz wielu klientów może się zawieść gdy przyjdzie do sklepów 12 października i tam dowie się, że co prawda jest, ale trzeba się zapisywać w kolejce i czekać, czekać i czekać. To źle wróży całej idei sprzedaży.
Chociaż pół roku temu przed MŚ TPS uruchamiając swoje kanały HD także zbierał zapisy na boxy, a potem realizował je na tej podstawie. To mądry zabieg acz ryzykowny, ponieważ nie umacza się wielkiej kwoty pieniędzy w kupno sprzętu i ma się pewność, że to co się zamówi zostanie sprzedane.
Oby wszystko potoczyło się pomyślnie. Szkoda by było ITI. Te 500 mln złotych wydanych na platformę to jednak spora kwota!!!
 

arsenal

Moderator
VIP
Widocznie francuzi podeszli do tych zapisów ze spokojem. Zapisali się i czekali więc gdy goście z TPS'u byli gotowi- zadzwonili, umówili się i zamontowali. Polacy jak zwykle rozgorączkowani i narzekający. Chcą tu i teraz. Natychmiast i na wczoraj. Ale czy to świadczy o naszych narodowych przywarach czy też o coraz większych wymaganiach jakie stawiamy jako klienci. Sam nie wiem. Przyznaję jednak, że ITI w ostatnich dnaich działa trochę dziwnie. Oczywiście błędów nie da się uniknąć. Nie ma rzeczy idealnych. Choć jak sobie przypomnę co się działo podczas startu Cyfry+( Do siedziby Canal+ wkroczyła "procesja z urzędu" i wyłaczyła nadawanie kanałów Cyfry+ na ponad tydzień bo ponoć C+ nie miała wszystkich pozwoleń a ruszyła, bo WizjaTV już operowała:) to teraz jest zdecydowanie lepiej.
Myślę też, że październik trzeba było określić jako miesiąc rozruchowy. Można było powiedzieć to od razu i nie byłoby tylu maruderów na forach i blogach.
 

Gotti

New member
Nigdzie na forum nie doczytałem sie postów nt. zakupu dwóch dekoderów jednocześnie -gdzieś w ofercie handlowej była wzmianka o możliwości zakupu 2 dekoderów do jednego abonamentu aby oglądać na dwóch różnych tv, 2 różne programy; czy ktoś zdobył informacje dotyczące tej usługi (termin wprowadzenia, koszty)?
 

Smartek

New member
Sledzicie te troche nowsze komentarze pod najnowszym newsem na telewizjanowejgeneracji.pl?
Ludzie zaczynaja juz narzekac na ceny i rozne rzeczy, ktorych moga sie na razie tylko domyslac, czyzby niecierpliwosc?
A moze celowe marudzenie?

Ja czekam na jutro i dopiero cokolwiek skomentuje, nie ma co gdybac.
 

adamgl

New member
Ja też czekam z niecirpliwością na N ale ...
JUTRO NIE BĘDZIE PREMIERY N
Zostanie przesunięta na inny termin.
POd numerem 0226421026 (dystrybucja N) siedzi miła panienka rozmowna :) jak ją podejdźiecie to się dowiecie co i jak.
Prawdopodobnie firma STB dała ciała z tunerami - poprostu ich nie ma jeszcze w naszym kraju. Jak będzie zobaczymy jutro.
Byłem w MM w M1 w Warszawie i nic tam nie wiedzą o N to samo w Electro. Możecie mi powiedzieć gdzie się udać i zakupić jutro (oczywiście jak będą).
Pozdrawiam
AdamGl
www.macafe.pl
 

zepol

New member
adamgl napisał:
Ja też czekam z niecirpliwością na N ale ...
JUTRO NIE BĘDZIE PREMIERY N
Zostanie przesunięta na inny termin.
POd numerem 0226421026 (dystrybucja N) siedzi miła panienka rozmowna :) jak ją podejdźiecie to się dowiecie co i jak.
Prawdopodobnie firma STB dała ciała z tunerami - poprostu ich nie ma jeszcze w naszym kraju. Jak będzie zobaczymy jutro.

Rozumiem, że miałeś na myśli firmę ADB :p
Poza tym - nie zmuszaj nas do 'podchodzenia' panienek, tylko nawijaj tutaj, czego dokładnie się dowiedziałeś ;)

pzdr :D
 

adamgl

New member
ADB dokładnie tak. Więc dowiedziałem się , że nie ma nawet sztuki w dytrybucji - towar jedzie - ale kiedy dojedzie trudno mówić. Zpewniała że sytuacja ma się zmienić w każdej chwili. Co z tego będzie ? Jutro zobaczymy. Mam tylko nadzieje że BĘDZIE bo na pixele syfry minus nie mam już zamiaru patrzeć ! HBO u mnie jest tak skompresowane że nawet kolorów nie ma - tylko taki jakiś zielonkawy. Nie wiem czy u wszystkich tak ? czy tylko ja tak mam ? Ale odbiegamy od tematu. Dzwońcie więc i pytajcie ja muszę lecieć do klienta i nie za bardzo teraz mogę. Będe wieczorkiem to coś może więcej się dowiem od niej.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pani z infolinii zapewniła mnie, że nie mają żadnych opóźnień. Od jutro podobno wszystko rusza tak jak było zapowiedziane. Tak, że czekam do jutro coby sie przekonać, czy pani nie kłamała....:)
 

junior66

New member
Mnie pani dzis powiedziala ze nie jest pwena ze zadzwonia do mnie jutro moze to byc w piatek albo kilka dni pozniej razem z montazem dekodera+antena przez ich pracownika :sad:
 

lexoduspk

New member
Pytania i refleksje dotyczące dekoderów "n"-ki

Witam. Mam parę pytań i refleksji dotyczących dekoderów platfomy "n":
Słyszałem że nie będzie możliwe jednoczesne wysyłanie sygnału z dekodera na złącze potrafiące przesyłać obraz HD (component, HDMI) i na złącze które nie potrafi przesyłać obrazu HD (Euro). Nie będzie można więc jednocześnie nagrywać programu na zewnętrznej nagrywarce DVD lub magnetowidzie (muszą one być podłączone do dekodera poprzez kabel Euro) i oglądać go w rozdzielczości HD (sygnał SD po upscalingu, lub sygnał HD) na telewizorze (musi on być wtedy podłączony przez Component lub HDMI. W związku z tym mam pytanie:
Czy jeśli podłącze telewizor do dekodera poprzez złącze HDMI lub Component, a nagrywarkę do telewizora poprzez złącze EURO i ustawię sygnał wejściowy na EURO (czyli teoretycznie na nagrywarce powinien się pojawić ten sam obraz co na telewizorze), to czy zostanie on poprawnie wyświetlony (zakładając że obraz na telewizorze będzie w rozdzielczości HD) ?

Czy dekoder z HDD, który ma być dostępny od listopada, będzie miał możliwość zapisywania programów w HD ?
Czy będzie możliwa zmiana miejsca jakie przydzielono na HDD na usługę VOB (wolałbym mniej miejsca na VOB a więcej na nagrywane programy, zwłaszcza jeśli możliwe okazałoby się nagrywanie programów HD, które troche miejsca będą zajmować nawet pomimo kompresji MPEG4 :) ), a jeśli nie to co będzie się działo z tym miejscem jeśli nie będę chciał korzystać z tej usługi ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

Studio Art-BI

New member
i "n-ki" coś nie widać.

I co? Już entuzjazm Was opuścił. Nie będzie dekoderów jutro i najśmieszniejsze jest to że nikt nie potrafi powiedzieć kiedy będą. Szef sklepu AVANS w moim mieście wczoraj podpisał umowę o rozprowadzanie dekoderów i nie był w stanie dzisiaj powiedzieć kiedy będzie miał dekodery. Powiedział że napewno w tym tygodniu NIE!!
Więc jest tak jak mówiłem. Dużo szumu. Taka poważna firma nie potrafi przewidzieć kiedy będzie w stanie dostarczyć sprzęt. Tak samo będzie z programami. Wszystko może być trochę innaczej niż zapowiadali. Połowa programów wejdzie od stycznia 2007. Możecie sobie zaśpiewać teraz "a miało być tak pięknie" . A jak już dostaniemy te dekodery to będziemy śpiewali dalej to samo ( na to że w HD będzie 2 godz. na dobe):confused:
 
Do góry