Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

Maniaczek

New member
Czy wiadomo coś na temat rozdzielczości kanałów HD? Czy będą nadawane w 720p czy może w full 1080p?
Jakiej wielkości antena satelitarna wystarczy by odbierać 720p, a jaka jest minimalna średnica dla 1080p?
Czy kanały, które nie będą w HD - przykładowo TVP - będą wyglądały lepiej puszczone przez złącze HDMI?
 

Pomidorex

New member
720p i/lub 1080i, obrazy studyjne, przyroda etc. lepiej wyglądają na 1080i, obrazy dynamiczne jak np. sport lepiej wychodzą na 720p.
Kanały SD lepiej bedą wyglądały puszczone przez HDMI bo zostaną zeskalowane do 720p lub 1080i.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Maniaczek napisał:
Czy wiadomo coś na temat rozdzielczości kanałów HD? Czy będą nadawane w 720p czy może w full 1080p?
Jakiej wielkości antena satelitarna wystarczy by odbierać 720p, a jaka jest minimalna średnica dla 1080p?
Czy kanały, które nie będą w HD - przykładowo TVP - będą wyglądały lepiej puszczone przez złącze HDMI?

Wiesz co? Ręce opadają. WSZYSTKO TO MASZ JUŻ NAPISANE. Po prostu poszukaj i poczytaj.
 

Maniaczek

New member
Wiem, leń ze mnie.
Zauważyłem w instrukcji, że wraz z dekoderem nie będzie kabelka HDMI. Troszkę kicha, bo to kolejny wydatek. Czy możecie mi polecić jakiś kabel (z 1,5m) w rozsądnych cena i dobrej jakości?
 

yander

New member
monitor

Mam zamiar kupić monitor CRT SONY FW 900 - 24'' z wejściami D-Sub15 + BNC.
Czy po podłączeniu do n-boxa będę miał możliwość oglądania pełnego HD czy przeskalowany (brak gniazda HDMI w monitorze). Mam też zamiar kupić kartę DVB-S2 też po to by pooglądać niekodowane programy w tym formacie. Tu myślę, że nie będzie kłopotu? Może jakieś info.
Pozdrawiam
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
A jak to jest z nagrywaniem na dysk jesli gdzies wyjade i chce nagrac programy czy filmy z róznych kanałów? W chwili obecnej mam UPC i jak nie ma mnie w domu to nastawiam sobie w wideo jakie kanały chce i nie ma problemu. A jak to jest w przypatku tunerów sat z dyskiem? czy nagrywam tylko z tego kanału co jest ustawiony na tunerze, czy dysk ma moze taką mozliwosc ze nagra tez z innych?
 

EMEM

New member
do Tomka Koko

Nagra z różnych kanałów bo ma do tego oddzielny tuner lecz jeśli dwa programy się zazębią czasowo to myślę że nie.
 

macieks

New member
Witam,
może ktoś z szanownych forumowiczów zna numer na info "n" inny niż 0801...., tzn. taki, abym mógł się z nimi skontaktować z komórki. (nie mam stacjonarnego).
Maciek
 

jacek12345

New member
Z tego co widać ostatnio nboxy grupy ADB to naprawdę będzie porządny kawal sprzętu. Pamiętam że niedawno czytałem to forum i ktoś pisał że tunery będą pracować w MPEG 4 ale DVB-S i nie będą mogły czegoś tam jeszcze odbierać... a tutaj proszę DVB-S2 MPEG4, dźwięk Dolby Digital :)))
Same nowości i to na poziomie światowym, trzeba przyznać że Grupa ITI robi zdecydowany i ogromny krok w przyszłość. Dzięki im za to!!!
Żadna inna platforma raczej szybko nie da użytkownikowi w Polsce takiego sprzętu. Miejmy nadzieję że późniejsza oferta programowa będzie również ambitna. W ten sposób w segmencie HD dołącza ostatnie brakujące ogniwo "sygnal HD", jeszcze pół roku temu gdy kupowałem plazmę nikt nie liczył że szybko pojawi się u nas platforma HDTV. A czytając tutaj że w niemczech są 3 kanały HD, to pomyślałem że u nas pewnie za 10 lat dopiero. heh :) no nic czekam na relacje "prawdziwych użytkowników" po 12.10. Pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
o MPEG4 w DVB-S mówi się przy okazji rozpoczęcia nadawania kanałów HD w Cyfrze+ (niedaleka przyszłość - pewnie do roku). W przypadku DVB-S2 było to wiadomo, już od kilku miesięcy, a więc od momentu gdy TVN rozpoczął testowanie swojej platformy. C+ nie ma wolnych tp. w związku z czym, jeśli chhe nadawać kanały w HD będzie musiała przestawić się na MPEG4 w DVB-S (nadawca plus odbiorca - nowe tunery sat.). MPEG2 jest zbyt stare i zbyt "przepustowożerne" by użytkować go w technologii HD.
 

macieks

New member
Dzięki Grzegorz,
informacja dla ludzi z Whitestoku - w AVANSIE dustrybucja rusza dopiero w poniedziałek. Ja chcę mieć dekoder już w piątek. jeśli czyta to ktoś z mego rodzinnego miasta i ma info o innym punkcie dystrybucji to proszę dać znać.
Maciek
 

emigrant

Member
macieks napisał:
Dzięki Grzegorz,
informacja dla ludzi z Whitestoku - w AVANSIE dustrybucja rusza dopiero w poniedziałek. Ja chcę mieć dekoder już w piątek. jeśli czyta to ktoś z mego rodzinnego miasta i ma info o innym punkcie dystrybucji to proszę dać znać.
Maciek
hmm na jakiej ulicy ten AVANS ?

##
ok to chyba malmeda 12
 
Ostatnia edycja:

wb-ferma

New member
jak na mój gust oferta "n" jest lipna, płatne fta, brak fta hd chociaż na jakić czas żeby nacieczyć oko lcdekiem za którego każdy z nas dał cięzkie siano, w free pakiecie tvp i tvn-y co moge na drucie do kaloryfera przywiązanym sciągnąć;), na tvn to może chociaż reklamy w hd będą a to większość czasu antenowego i już widze zachwyt niektórych reklamą delmy w zaj******j jakości... chyba lepiej poczekać do świąt az sytuacja się ustabilizuje i może cyfra której prezesi żywią się krwią abonentów tez cos pokaże bo biedni to oni nie są.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
wb-ferma napisał:
jak na mój gust oferta "n" jest lipna, płatne fta, brak fta hd chociaż na jakić czas żeby nacieczyć oko lcdekiem za którego każdy z nas dał cięzkie siano, w free pakiecie tvp i tvn-y co moge na drucie do kaloryfera przywiązanym sciągnąć;)

A powiedz mi jak na tym drucie odbiera CI Twoje LCD?? i co to znaczy, że KAŻDY z nas dał siano za lcedeka, ja mam CRT :p . A na mój gust oferta, jak dla mnie oki. Niedroga i jest w niej wszystko czego potrzebuję. A że nie można poskakać po 400 kanałach, no cóż:hihi: . Z drugiej strony zobacz jaki sprzęt dostaniesz za, parafrazując Twoje słowa - lekkie pieniądze.
 

wb-ferma

New member
pooh1968 napisał:
A powiedz mi jak na tym drucie odbiera CI Twoje LCD?? i co to znaczy, że KAŻDY z nas dał siano za lcedeka, ja mam CRT :p . A na mój gust oferta, jak dla mnie oki. Niedroga i jest w niej wszystko czego potrzebuję. A że nie można poskakać po 400 kanałach, no cóż:hihi: . Z drugiej strony zobacz jaki sprzęt dostaniesz za, parafrazując Twoje słowa - lekkie pieniądze.

podobnie jak na zestawie cyfry a przy ładnej pogodzie nawet lepiej. o gustach sie nie dyskutyje, jeden woli córke drugi teściową:bober: . ja lubie popatrzeć na dobry sport wszelkiego rodzaju, na żywo nie mam możliwości, a na n sport nawet nie wiem co oprócz LM raz na tydzien mecze, jak się orientuje to reszta praw sprzedana. zostają egzotyki typu curling. z tym tvn dla mnie to jak z ksiązkami, lepiej przeczytać dobrą na hu****m papierze niż gniota w super wydaniu
 
Do góry