Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

Mazoku

New member
DVB-S2 - 8PSK - 27500 2/3
Ożeż. To oznacza bandwidth 52 Mbits na transponder! Z jednego nadają 19 kanałów, więc bitrate dla pojedynczego będzie wynosił aż ~2.7 Mbits. Przy kompresji H.264 jakość powinna być perfekcyjna :D

Tak w ogóle jak zobaczyłem tą wielką pomarańczową przestrzeń na kingofsat to uświadomiłem sobie jedną rzecz: n jest chyba pierwszą na świecie platformą satelitarną, która nadaje wszystkie swoje kanały w DVB-S2 MPEG4.

WSZYSTKIE kanały są w Dolby Digital. Tylko w Dolby!. Czyli nBox ma wbudowany dekoder Dolby D. Nie marnują miejsca na dźwięk PCM.
Są w Dolby Digital, ale w większości pewnie 2.0. Po prostu n używa kompresji AC3, bo jest wydajna. I żaden nadawca satelitarny nie jest na tyle szalony, by wysyłać na satelitę nieskompresowany PCM. Jak już, to MPEG Layer II :)

Ale dodatkowo dają drugą ścieżkę stereo a w N jej nie widzę.
To oczywista zasługa ustandaryzowanych dekoderów. Wszystkie mają wbudowany dekoder AC3, więc n nie musi się przejmować, że ktoś ze starszym STB nie odbierze dźwięku.
 

Mazoku

New member
czy są może jakieś przejściówki optyczny-cyfrowy, najlepiej od razu z dwujnikiem aby podłączyć jednocześnie komp i n. dziękuje za sugestie
Są konwertery z kabla optycznego (toslink) na koaksjalny (choćby na Allegro). Są też przełączniki S/PDIF z oboma rodzajami wejść.

Witam czy wie ktoś czy będzie działać w Panasonicu TX-32PH40 progresywne skanowanie z platformy N przez component y pb pr
Oczywiście, że tak.

CZy można podłączyć antenę zez do nboxa? Czy będzie to grało?
To zależy, jak będzie z obsługą DiSEq i innych satelit w nboxie. Jeden konwerter ci się zawsze uda podłączyć ;)

co do rekordera:
- czy wiadomo czy bedzie można nagrywać dwa kanały równocześnie?
Niewykluczone. nbox ma 2 tunery, więc jest to technologicznie możliwe. Wszystko jest kwestią oprogramowania.
 

RaAaF

New member
Był tu co prawda juz jeden "prorok" ale sie deczko zabawię.
Według mnie wszystkie platformy i telewizje kablowe bedą musiały sie postarać o nowy sprzęt by podnieść jakość usług, jeżeli telewizja "n" zapewni go na tak wysokim poziomie jak zapowiadają. Jak szybko to się bedzie działo to trudno mi ocenic ale pokaże to statystyka WZROSTU sprzedaży.
Trzeba pamiętać o tym że nowe telewizory kupują ludzie w wieku produkcyjnym.
Czy nie stanie sie zaraz tak że zakup telewizora HD ready bedzie szedł w parze z zakupem telewizji która pozwoli go w pełni wykorzstać ??
A czy mylę się sądząc że w sklepach proponowane są już praktycznie tylko telewizory "płaskie" i w większości Hd ready ?? (sporo jest w sklepach telewizorów bez HD np. plazmowch co w pewien sposób wprowadza w błąd niezorientowanego nabycę)
tak wiec sądzę że w platformach które nie nadaja sygnału odpowiedniej jakości (jakiego w zasadzie potrzbuje nowy sprzęt by dało się na to patrzeć ) zacznie spadać sprzedaż. Jak to sie zaczne dziać to wysupłaja pare groszy na HD i dekodery.
Jeżeli tego nie zrobia w krótkim czasie to "n" nie będzie maiała powodów by uatrakcyjniac ekspresowo swoja oferte.
Ja traktuje ja jako docelową , kupię jakieś pakiety i będę tylko liczył na miłe niespodzianki.
F1 w Hd to by było coś :)
 
Ostatnia edycja:

clint

New member
Hbo Hd?

Witam, czy kanał filmowy HD ma być w pakiecie filmowym za 16 zł.? Bo jeżeli tak, to nie spodziwałbym się aby to był HBO, za który teraz płaci się ze 30 zeta. W tej cenie będzie pewnie jaki III gatunku....
 

arsenal

Moderator
VIP
O.K. Jest już po pierwszych testach. Tych w miarę obiektywnych i tych kompletnie nieobiektywnych, wręcz promocyjnych:lol::lol::lol:
Ja postaram sie podsumować te wiadomości i zapisać wady i zalety nBoxa.
1. Zalety (to co tygrysy lubią...)
- HDTV i DVB-S2 oczywiście:D
- komplet złącz na pokładzie( modulator pomińmy, ok?)
- szybkość i stabilność( jak na razie) działania
- sprawnie działający skaler na pokładzie
- elegancki wygląd i mały rozmiar
- ładny i ergonomiczny pilot
- możliwośc uczynienia z tego sprzętu prawdziwie multimedialnym
- cztery "prywatne" listy ulubionych kanałów

2. Wady( minusiki i MEGAftopy)
- Brak możliwości nagrywania za Scarta przy połączeniu HDMI i componentem!!!( MEGAftopa number 1)"Lekka" przesada wg. mnie.
- sztywna lista kanałów zależna w całości od operatora. Ulubione nie wystarczą
- brak obsługi DiSeQ w sofcie a co za tym idzie brak możliwości podejżenia kanałów HDTV FTA z Astry czy Astry2( MEGAftopa number2)
- na siłę można dopisać parowanie karty z dekoderem
To na razie tyle. Oczywiście wezmę N'kę ale nie bądźmy aż tak zaślepieni. Od samego początku ITI strasznie obawia się piractwa stąd te niektóre ograniczenia. Ale brak możliwości oglądania Astry wygląda mi na ograniczanie dostępu do niekodowanych kanałów HD z atrakcyjną i bezpłatną przede wszystkim ofertą. No i z niekodowanym DSF mającym prawa do Ligii Mistrzów. Ten kanał ostatnio usunęła Digital+ z listy kanałów( D+ nadaje z Astry) bo w D+ Liga jest płatna.
P.S.Tak sobie pomyślałem, że jak zadałem pytanie na forum, którego pakietu w N nie weźmiecie większość wskazała na Cinemax. No i proszę Cinemaxy można mieć za darmo w N. Może ITI jednak słucha swych przyszłych klientów;)
 

autorus

New member
Z tym nagrywaniem to jest do ominięcia pod warunkiem ze będziemy mieli ten box z dyskiem. Niestety zabawy trochę będzie. A mianowicie nagrywamy na dysk a następnie podłączamy tv przez scart i dvd też i można przegrywać :) Tylko po co te zabawy? Nie wiem.

Autorus
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
arsenal napisał:
- Brak możliwości nagrywania za Scarta przy połączeniu HDMI i componentem!!!( MEGAftopa number 1)"Lekka" przesada wg. mnie.

No właśnie. Jak to jest. Ja zrozumiałem, że właściel nbox'a sam może decydować, które złącza mają być aktywne. Przycisk Res na panelu przednim pomaga zmienić rozdzielczość i przy okazji przejścia na SD uaktywnia Scart. Czyli możesz sobie w dowolnej chwili przełączyć na złącze SCART i nagrać dany program (podgląd na TV masz poprzez nagrywarkę). Czy coś źle rozumiem??:rolleyes:

Oki - już przeczytałem Twoją odpowiedź na innym forum. Generalnie to chodzi o to, że JEDNOCZEŚNIE nie można oglądać HD i nagrywać w SD, co nie znaczy, że wogóle nagrywanie w SD jest niemożliwe:) PZDR
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
No tak. Ale ja wolałbym sobie oglądać w HD i jednocześnie nagrywać w SD na pamiątkę chociażby. W tej chwili jest to niemożliwe sądząc z instrukcji obsługi. Jeśli to były nBox Recorder to jeszcze możnaby to przeboleć bo nagramy na dysk i przegramy przez Scart później a tak... ech, lipa panowie.

P.S. Witamy ponownie pooha1968. Pooh, gniewasz się jeszcze?:blagam::)
 

autorus

New member
Chyba kolega nie ma nagrywary z dyskiem. U mnie cały czas się coś nagrywa. Później wracam i sobie zgrywam. Mam bufor 3h. Więc jest bez sensu zebym latał do nbox i zmieniał jakieś tam ustawienia. A jak zapomnę to co ? Przepadnie mi ważny mecz. Bez sensu.

Tak jak Arsenal powiedział, trzeba czekać na nbox z dyskiem. Dla ludzi z nagrywarami z dyskiem to cofanie się do tyłu. I tak jak po pewnym czasie nie będę mógł patrzeć na cyfrę (jej jakość) tak teraz niezrozumiałe jest zupełnie dlaczego nie mam obejrzeć czegoś co było 2h temu. Przecież zawsze tak robiłem. To czemu teraz nie??

Autorus

pooh1968 napisał:
No właśnie. Jak to jest. Ja zrozumiałem, że właściel nbox'a sam może decydować, które złącza mają być aktywne. Przycisk Res na panelu przednim pomaga zmienić rozdzielczość i przy okazji przejścia na SD uaktywnia Scart. Czyli możesz sobie w dowolnej chwili przełączyć na złącze SCART i nagrać dany program (podgląd na TV masz poprzez nagrywarkę). Czy coś źle rozumiem??:rolleyes:
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
autorus napisał:
Chyba kolega nie ma nagrywary z dyskiem. U mnie cały czas się coś nagrywa. Później wracam i sobie zgrywam. Mam bufor 3h. Więc jest bez sensu zebym latał do nbox i zmieniał jakieś tam ustawienia. A jak zapomnę to co ? Przepadnie mi ważny mecz. Bez sensu.

Tak jak Arsenal powiedział, trzeba czekać na nbox z dyskiem. Dla ludzi z nagrywarami z dyskiem to cofanie się do tyłu. I tak jak po pewnym czasie nie będę mógł patrzeć na cyfrę (jej jakość) tak teraz niezrozumiałe jest zupełnie dlaczego nie mam obejrzeć czegoś co było 2h temu. Przecież zawsze tak robiłem. To czemu teraz nie??

Autorus

Mam Panasa EH60, i też stale coś się nagrywa (najczęściej mecze). Mi chodziło tylko o to, że jest możliwe uaktywnienie i nagrywanie poprzez SCART, oraz oglądanie wtedy TV SD poprzez nagrywarkę. Ale faktycznie powinny byc aktywne WSZYSTKIE złącza, bo jest to utrudnianie życia użytkownikom.

No to co?? Dzwonimy na infolinię z sugestiami??:lol:
 

iqpablo

New member
DonCapone napisał:
mam pytanie czy warto kupowac ta platforme "n" jezlei mam zwyczajny TV ?? czy bede mogl ogladac te kanaly HD tylko ze w zwyklej jakosci??

warto bo bdziesz mial lepsza jakosc nawet na zwyklym tv, i kanaly hd tez bedziesz mogl ogladac.
 

Yuiren

New member
Monitory komputerowe, które obsługują HDCP można policzyć na palcach ręki pijanego drwala. A przejściówka DVI-VGA działa tylko ze złączami DVI w komputerach. Jest tak dlatego, że karty graficzne mają tak naprawdę złącza typu DVI-I, które są analogowo-cyfrowe. HDMI przesyła obraz całkowicie cyfrowo. Jak się przyjrzysz przejściówce HDMI-DVI, to zauważysz, że po stronie DVI jest złącze typu DVI-D (ma mniej pinów od DVI-I i nie działa z przejściówkami na VGA).
Ale jest inne wyjscie, mozna podlaczyc monitor kablem component - d-sub. 90% monitorow zgodnych z RGB przyjmie taki obraz.

Pozwole sobie jeszcze na komentarz.
Niebylo jeszcze telewizji o tak ogromnym potencjale, i niebylo jeszcze telewizji ktora ten potencjal zaprzepascila juz na wstepie.
Pani z infolinii rozwiala moje watpliwosci co do N, i niestety mimo ogromnego entuzjazmu na poczatku, prawdopodobnie N niekupie...
Nie, niemam Canal+, ani Polsatu (dajcie juz spokoj, nudne sie to robi, wystarczy ze ktos powie cos negatywnego i juz szpieg :p).

Dla mnie N zdyskwalifikowalo sie trzema rzeczami : brak DiSeQ, sztywna lista kanalow, i dezaktywacja niektorych programow FTA by moc sprzedawac je w pakietach (VIVA, 4FunTV). Pani telefonistka jasno powiedziala, niekupisz pakietu-niemasz ich.
Jeszcze chyba nikt w ten sposob niepostepowal, i jestem niezwykle zawiedziony ze telewizja w ktorej pokladalem takie ogromne nadzieje, zawiodla.
Ale, sadzac po ilosci zmian na gorsze w ostatnim tygodniu to jeszcze niejednym nas zaskoczy...niestety :(

Dodatkowy fakt od Pani telefonistki, w niektorych miastach dekoderow moze niestarczyc, a juz napewno niestarczy anten, dlatego dzwonic (jesli sie zapiszesz) w pierwszej kolejnosci, beda do osob ktore anteny juz maja. Rownosc...
 
Ostatnia edycja:

ernestwidelec

New member
Poprawcie mnie jeśli się mylę. Przejżałem instrukcję nboxa i nie widzę tam tak prostych funkcji jak programowanie włączenia/wyłączenia odbiornika o określonym czasie. Ja osobiście lubię czesto zasypiać przed TV i zawsze tak ustawiałem swój kilkuletni tuner sat który miał możliwość zaprogramowania o której sie miał wyłączyć.

czyźby nbox tego nie miał???
Dziwne takie nowatorskie rozwiązania w nim zastosowali a o podstawie zapomnieli????
 

Piotrek_PP

New member
Czy ktoś z Was może dotarł do specyfikacji i/lub not aplikacyjnych procesora Sti7100?
Wygląda na ciekawe urządzenie (obsługuje np.: nie tylko formaty mpeg ale i VC-1). Na tyle interesujące iż może przekształcić takiego STBox'a w odtwarzacz multiformatowy z możliwością alokacji zewnętrznych zasobów np.: montowania zdalnych wolumenów.
Szkoda tylko że kontrolery lan z rodziny LAN91C11X nie są gigabitowe.
 
Do góry