Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Ponieważ w weekend kiedy BBC startowało faktycznie leciał na okrągło jeden serial ;) Teraz jest lepiej, trafi się jakiś program o kuchni sycylijskiej. Jestem ciekawy Robin Hooda na BBC ale to inna historia.

Pozdrowienia!
 

FishRoman

Klub HDTV.com.pl
VIP
a mnie wydaje się,że zmiana oferty programowej powinna być oparta w większości na opiniach abonentów ,bo to MY płacimy im pensje-ale to tylko marzenia abonentów.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Taka ciekawostka. Dzisiaj doszedł do mnie nowy tuner N-ki (250G0. Stary miałem taki sam. Na poprzednim nie działało pogłaśnianie z pilota(kabel HDMI). Na nowym działa ale nie na kanałach w jakości HD.
 

k0val

New member
Taka ciekawostka. Dzisiaj doszedł do mnie nowy tuner N-ki (250G0. Stary miałem taki sam. Na poprzednim nie działało pogłaśnianie z pilota(kabel HDMI). Na nowym działa ale nie na kanałach w jakości HD.
masz turbo dekoder z przyblokowaną drugą połową dysku :-D
 

JackS.

New member
Bez reklam
Taka ciekawostka. Dzisiaj doszedł do mnie nowy tuner N-ki (250G0. Stary miałem taki sam. Na poprzednim nie działało pogłaśnianie z pilota(kabel HDMI). Na nowym działa ale nie na kanałach w jakości HD.

A wystarczyło w obu przypadkach przeczytać instrukcję.

Zmień w menu dekodera ustawienia dźwięku dla telewizora z DD na stereo i sterowania głośnością z pilota będzie działać na wszystkich kanałach.
 
D

Deleted member 121090

Guest
No nie bardzo mi to odpowiada. Filmy z kanałów HD i czasami jakiś koncert z MTV HD słucham z dźwiękiem przez zestaw kina domowego.Jak ustawię jak proponujesz to wtedy z 5.1 kicha.
 

JackS.

New member
Bez reklam
No nie bardzo mi to odpowiada. Filmy z kanałów HD i czasami jakiś koncert z MTV HD słucham z dźwiękiem przez zestaw kina domowego.Jak ustawię jak proponujesz to wtedy z 5.1 kicha.
Czyli słuchasz dźwięku albo przez TV, albo przez kino domowe?

Jeśli tak, to ustaw rozdzielczość wyjściową nboxa na 1080i DVI. Dźwięk ustaw na Dolby Digital. Nboxa z kinem podłącz kablem optycznym, a z telewizorem podłącz go kablem HDMI lub iHDMI do wejścia TV oznaczonego jako HDMI/DVI. Dodatkowo poprowadź kabel cinch-stereo od wyjść audio nboxa do wejścia DVI AUDIO IN telewizora.

W tej konfiguracji zawsze będziesz miał w TV v z nboxa i będzie on zawsze regulowalny pilotem n-ki. A kiedy będziesz chciał to, nie przełączając nic w nboxie, będziesz mógł słuchać dźwięku Dolby Digital z nboxa poprzez kino domowe - wówczas regulacja głośności będzie możliwa tylko pilotem od kina domowego.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Czyli słuchasz dźwięku albo przez TV, albo przez kino domowe?

Jeśli tak, to ustaw rozdzielczość wyjściową nboxa na 1080i DVI. Dźwięk ustaw na Dolby Digital. Nboxa z kinem podłącz kablem optycznym, a z telewizorem podłącz go kablem HDMI lub iHDMI do wejścia TV oznaczonego jako HDMI/DVI. Dodatkowo poprowadź kabel cinch-stereo od wyjść audio nboxa do wejścia DVI AUDIO IN telewizora.

W tej konfiguracji zawsze będziesz miał w TV v z nboxa i będzie on zawsze regulowalny pilotem n-ki. A kiedy będziesz chciał to, nie przełączając nic w nboxie, będziesz mógł słuchać dźwięku Dolby Digital z nboxa poprzez kino domowe - wówczas regulacja głośności będzie możliwa tylko pilotem od kina domowego.

Wolę jednak żeby N-recorder był podłączony do amplitunera przez HDMI ponieważ ampli mi konwertuje sygnał 1080i na 1080p (Onkyo905). Żebym mógł słuchać muzyki przy wyłączonym TV(np radio internetowe z N-ki) mam dodatkowo rozdzielacz sygnału N-splitter który rozdziela sygnał N-ki do TV i do Amplitunera.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Czyli słuchasz dźwięku albo przez TV, albo przez kino domowe?

Jeśli tak, to ustaw rozdzielczość wyjściową nboxa na 1080i DVI. Dźwięk ustaw na Dolby Digital. Nboxa z kinem podłącz kablem optycznym, a z telewizorem podłącz go kablem HDMI lub iHDMI do wejścia TV oznaczonego jako HDMI/DVI. Dodatkowo poprowadź kabel cinch-stereo od wyjść audio nboxa do wejścia DVI AUDIO IN telewizora.

W tej konfiguracji zawsze będziesz miał w TV v z nboxa i będzie on zawsze regulowalny pilotem n-ki. A kiedy będziesz chciał to, nie przełączając nic w nboxie, będziesz mógł słuchać dźwięku Dolby Digital z nboxa poprzez kino domowe - wówczas regulacja głośności będzie możliwa tylko pilotem od kina domowego.

Czyli w tej konfiguracji którą mam wystarczy dodatkowo podłączyć telewizor z N-recorderem kablem cinch i pogłaśnianie na wszystkich programach będzie działało z pilota N-Ki?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Czyli w tej konfiguracji którą mam wystarczy dodatkowo podłączyć telewizor z N-recorderem kablem cinch i pogłaśnianie na wszystkich programach będzie działało z pilota N-Ki?
Nie za bardzo, bo telewizor tylko wtedy puszcza na swoje głośniki sygnał z wejścia HDMI/DVI audio IN, gdy wykryje, że do wejścia HDMI/DVI wchodzi wizja w formacie DVI a nie HDMI.

W takiej konfiguracji jak twoja zrobiłbym inaczej. Podłączyłbym dodatkowo nboxa do amplitunera kablami cinch stereo. Gdy chciałbyś operować tylko jednym pilotem (tym od n-ki), to przełączasz się w TV na wejście z nSplittera, a ONKYO przełączasz na fonię z wejść cinch. W takiej konfiguracji dźwięk masz na kinie domowym, ale zawsze regulowany pilotem n-ki.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Nie za bardzo, bo telewizor tylko wtedy puszcza na swoje głośniki sygnał z wejścia HDMI/DVI audio IN, gdy wykryje, że do wejścia HDMI/DVI wchodzi wizja w formacie DVI a nie HDMI.

W takiej konfiguracji jak twoja zrobiłbym inaczej. Podłączyłbym dodatkowo nboxa do amplitunera kablami cinch stereo. Gdy chciałbyś operować tylko jednym pilotem (tym od n-ki), to przełączasz się w TV na wejście z nSplittera, a ONKYO przełączasz na fonię z wejść cinch. W takiej konfiguracji dźwięk masz na kinie domowym, ale zawsze regulowany pilotem n-ki.

Dzięki za podpowiedzi. Jeśli słucham przez kino domowe to pogłaśnianie z pilota amplitunera zupełnie mi nie przeszkadza. Właśnie kiedy oglądam TV to bym wolał mieć tylko jeden pilot. A tak widzę chyba w dalszym ciągu się nie da.
 

mlodyewm

New member
jaka jest wersja hdmi w n box recorderze ktory jest obecnie sprzedawany?czy jak podlacze go 1.3b to wszystko bedzie dobrze?
 

GrzegorzCha

New member
Być może już było... wybaczcie lenistwo, ale nie przejrzałem całej dyskusji


Zauważyłem opóźnienie dźwięku wychodzącego z dekodera. Średnio ok 0,5 sekundy, przy czym różnie to wygląda na różnych kanałach. Dekoder połączony z TV po HDMI. Próbowałem też tzw eurozłącze, ale efekt był ten sam. Macie jakieśrozwiązanie ?
 

Driverek

New member
Marna jakość kanałów HD

Jakość HD na N mierna? Brak słów na takie komentarze.

A według Ciebie jakość kanałów HD w n jest OK?!?
Na czym ty oglądasz te kanały? A może oglądasz tylko statyczne obrazy?:p

Jakość kanałów HD w ence leci na pysk, mówiąc brzydko. Co z tego, że pojawiają się nowe, może merytorycznie nie najgorsze kanały HD, skoro efekt końcowy jest taki, że jakość wszystkich kanałów spada i to dramatycznie! Jest to widoczne już nie tylko na scenach dynamicznych i z dużą ilością szczegółów, ale także na obrazach statycznych. Króluje pikseloza i plamki z kompresji.
Osobiście jestem coraz bardziej zawiedziony i zaczynam na poważnie rozważać pożegnanie z enką (najtaniej nie jest, a jakość gorsza, zamiast lepsza).
 

brandt78

New member
Ja ogladam N'ke na plazmie panasa 42V10 po HDMI i do HD nie mam zadnych zastrzezen. Mowie oczywiscie o prawdziwych materialach HD, a nie takich po upscalingu - chyba ze ktos nie widzi roznicy i wtedy narzeka.
Nigdy nie widzialem pixeliozy na kanalach HD nawet przy dynamicznych scenach. Nowe kanaly BBC HD i FOXLife HD sa jakosciowo jak najbardziej OK (np. Planet Earth na BBC wyglada swietnie).
Jak jakosc moze "leciec na pysk"? Co miesiac obcinaja bitrate na kanalach HD?
Moze po prostu dekoder ci siada, albo masz cos z kablami?
Wtedy zmiana platformy cyfrowej rozwiaze twoj problem bo dostaniesz nowy sprzet :p
 

Andrewan

New member
J
Jak jakosc moze "leciec na pysk"? Co miesiac obcinaja bitrate na kanalach HD?
Moze po prostu dekoder ci siada, albo masz cos z kablami?
Wtedy zmiana platformy cyfrowej rozwiaze twoj problem bo dostaniesz nowy sprzet :p

kolega opisujący swój problem ma kłopoty sprzętowe i zdrowotne.
Ubolewam łącząc się w żalu z rodziną chorego

Pozdrawiam
 

gopiter

New member
Może rzeczywiście kolga Driverek trochę przesadził z opinią na temat jakości kanałow HD w n-ce ale z drugiej strony nie wychwalajmy "enki" pod niebiosa za jakość swoich kanałów.Jestem jej użytkownikiem od 1.5 miesiąca i o ile jakość kanałow HD jest generalnie bardzo dobra (poza kilkoma przypadkami gdzie jakość oglądanego programu nawet nie leżała obok HD ale wierzę że było to spowodowane chwilowymi problemami technicznymi) to pikseloza w dynamicznych scenach na kanałach SD niestety nie jest rzadkością.W moim przypadku nie jest to raczej wina sprzętu czy instalacji gdyż całość jest nowa.Moim zdaniem enka wprawadzając nowe kanały do swojej oferty niestety obicna bitrate aby wszystko się zmieściło i stąd spadki jakości obrazu.Nie mówię że jest tak przez cały czas i na wszystkich kanałach jednak niemniej problem występuje i jeśli wprowadzanie kolejnych kanałów będzie odbywało się kosztem bitrate'u to nie wróżę nic dobrego tej platformie.
 

Andrewan

New member
Nie mówimy o kanałach SD które to w kilku przypadkach są tragiczne i to nie unika wątpliwości.
Natomiast do kanałów HD nie mam żadnych zastrzeżeń a problem jakości SD dotyczy wszystkich platform nie tylko N. Wszędzie Sport klub to tragedia
 
Do góry