Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

lemonpl

New member
Wpadlem na dziwny pomysl. Skoro zwykly monitor komputerowy moze wyswietlac z duza rozdzielczoscia... to da sie podlaczyc do niego HD? Nie bijcie jak durny pomysl
 

karaznie

New member
lemonpl napisał:
Wpadlem na dziwny pomysl. Skoro zwykly monitor komputerowy moze wyswietlac z duza rozdzielczoscia... to da sie podlaczyc do niego HD? Nie bijcie jak durny pomysl

Durny to nie. Problem w tym, że monitor to nie telewizor. Aby odbierać sygnał TV potrzebny jest tuner, którego zwykły monitor nie ma. Są oczywiście tunery HD w postaci kart i te mogą wyświetlić sygnał HD na monitorze.

Artur
 

paw166

New member
żeby odbierac na monitorze hd z tunera np. nki z hdmi wystarczy kabel hdmi-dvi przy nowych monitorach lub dodatkowo przejsciówka dvi-vga !!
 

XSK.rzysztof.pl

New member
Jan-Luc napisał:
Te 50 zł to ponoć opłata instalacyjna przy zakupie tunera razem z anteną,
ale można instalować samemu.

Bzdura. :niewiem:
Juz nie wymyslajcie dodatkowych kosztow. Jesli macie jakies watpliwosci to dzwoncie do n (z kazdym dniem wiedza wiecej).:grin:

Zaszla pomylka w prezentacji pakietu wysylanego czytelnikow bloga telewizjanowejgeneracji.pl.
Cena jest taka jaka podal p. Sojak 449 PLN za aktywacje dekodera z dyskiem.

Co do cen anten.
Jak pisalem wczesniej 60 PLN do dekodera "zwyklego" (tego za 99 PLN)
140 PLN do dekodera z dyskiem.
Nie wiadomo jeszcze czy w tej cenie bedzie zawierala sie oplata instalacyjna.
Podobnie jak dekodery nie sa to ceny kupna lecz aktywacji.
Po 3 latach urzytkowania przechodzi na twoja wlasnosc.:idea:


To mi sie bardzo spodobalo i uwazam to za dobra wiadomosc.:D
Mam nadzieje ze podobnie bedzie z dekoderem.
 

Mazoku

New member
może ktoś mi wytłumaczy jak to jest z ofertą filmową "n" w ofercie jest że od początku będzie dostępny tvp film ,a dziś przeczytałem http://media2.pl/media/12986,koncesja,dla,tvp,film.html że start tego kanału ma nastąpić w kwietniu?
Bo ma. W ofercie n jest kilka kanałów, które dopiero wystartują za jakiś czas. Dotyczy to wszystkich nowych kanałów tematycznych TVP, a także np. Comedy Central (start 19.10.2006). Nigdzie nie jest napisane, że wszystkie kanały będą dostepne od 12 października.
 

Mazoku

New member
Czyli na jednym tp. można bez szkody dla jakości przy pełnej rozdzielczości SD puścić nawet do 15 kanałów + plus ścieżki DD 2.0 dla każdego.
Taka dygresja: 2 kanałowy dźwięk zajmuje mniej miejsca po skompresowaniu do AC3 (Dolby Digital). Do 2.0 wystarczy 192 kbps, podczas gdy tej samej jakości dźwięk zapisany w powszechnie używanym MPEG Layer 2 musi mieć przynajmniej 256 kbps (a najlepiej 320 lub 384, choć większość nadawców i tak ucina go do 224 lub 192). Dla porównania 320 kbps wystarcza już do Dolby Digital 5.1.

Skoro większość kanałów SD będzie w formacie 4/3 to jak podwyższą rozdzielczość w skalerze tunera do 720p czy 1080i, to czy zachowają format obrazu czy będą np. obcinać górę i dół by wytworzyć 16/9.
Ma być wybór formatu obrazu: oryginalny (z pasami po bokach), powiększony (ucięty na górze i na dole) lub rozciągnięty w poziomie.

Nie powiedzieli też które kanały będą w formacie panoramicznym? Czy TVN będzie dostępny w MPEG4 w 16/9? W końcu mają swój kącik filmowy w piątek (o, akurat leci "Władca pierścionków" w DD5.1 ) i filmy powinny lecieć w systemie 16/9 a nie "pseudo" jak to robi TVN.
Moim zdaniem powinni nadawać w 16/9. W końcu odbiorcy z telewizorami panoramicznymi będą stanowili sporą część ich klientów.

żeby odbierac na monitorze hd z tunera np. nki z hdmi wystarczy kabel hdmi-dvi przy nowych monitorach lub dodatkowo przejsciówka dvi-vga !!
Monitory komputerowe, które obsługują HDCP można policzyć na palcach ręki pijanego drwala. A przejściówka DVI-VGA działa tylko ze złączami DVI w komputerach. Jest tak dlatego, że karty graficzne mają tak naprawdę złącza typu DVI-I, które są analogowo-cyfrowe. HDMI przesyła obraz całkowicie cyfrowo. Jak się przyjrzysz przejściówce HDMI-DVI, to zauważysz, że po stronie DVI jest złącze typu DVI-D (ma mniej pinów od DVI-I i nie działa z przejściówkami na VGA).
 

arsenal

Moderator
VIP
Teledom to własnośc ADB Polska więc jest to bardzo prawdopodobne. Tym bardziej, że przycisk M jest na pilocie nBoxa. Przy okazji można podejżeć jak prawdopodobnie się będzie korzystać z VOD i Tlena na nBoxie:grin:
 

arsenal

Moderator
VIP
Zaczynają się nam transpondery N zapełniać programami. LINK
Dwie rzeczy. Nawet kanały dostępne FTA jak TVP Kultura są nadawane z transponera N. WSZYSTKIE kanały są w Dolby Digital. Tylko w Dolby!. Czyli nBox ma wbudowany dekoder Dolby D. Nie marnują miejsca na dźwięk PCM. Dekoder DD robi downmix do stereo na eurozłączu i czinczach stereo( tak jak odtwarzacze DVD) a popodłączeniu do kina domowego mamy od razu DD:D:D:D. Mam nadzieję, że tak będzie na 100% a nie tylko podczas testów.
 

goostol

New member
Ja mam pytanie odnośnie cyfrowego wyjścia 5.1, rzekomo opytcznego. W moim kinie domowym (co prawda juz leciwym) jest jedynie jedno wejście cyfrowe spdif i to w dodatku wykorzystane już do podłącznia dźwięku z komputera. I teraz pytanie; czy pozostaje mi jedynie kupno "czegoś" z wejściem optycznym czy są może jakieś przejściówki optyczny-cyfrowy, najlepiej od razu z dwujnikiem aby podłączyć jednocześnie komp i n. dziękuje za sugestie.
 

dnc

Moderator
VIP
arsenal napisał:
Zaczynają się nam transpondery N zapełniać programami. LINK
Dwie rzeczy. Nawet kanały dostępne FTA jak TVP Kultura są nadawane z transponera N. WSZYSTKIE kanały są w Dolby Digital. Tylko w Dolby!. Czyli nBox ma wbudowany dekoder Dolby D. Nie marnują miejsca na dźwięk PCM. Dekoder DD robi downmix do stereo na eurozłączu i czinczach stereo( tak jak odtwarzacze DVD) a popodłączeniu do kina domowego mamy od razu DD:D:D:D. Mam nadzieję, że tak będzie na 100% a nie tylko podczas testów.

No i najwyższy czas. W końcu do początku zostało tylko kilka dni. Myślę, ze DD to oczywiście w 2.0. Nie wiem czy zauważyłeś, ale np. Premiere czy Sky też wszystkie swoje kanały DVB-S2 nadają z fonią DD. Ciekawe co będą nadawać oprócz Discovery HD na drugim tp. Bo na razie jest tam tylko ten kanał. Myślę, że wszystko się wyjaśni. Chciałbym też zobaczyć jaka będzie jakość obrazu i rozdzielczość. Bo na stronie lyngsat o tym, niestety nie piszą. Cóż.. Poczekamy, zobaczymy!!!
 
Do góry