Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

XSK.rzysztof.pl

New member
Anteny do N

Dowiedzialem sie wczoraj, ze iti bedzie oferowalo anteny sat do swoich dekoderow.
Do nbox'a bez dysku antena kosztuje 60 PLN
do nbox'a z dyskiem 140 PLN

Cena do ceny montarzu to jeszcze nie wiedza.

Jesli ktos czegos sie dowie to piszcie.
Ja chce kupic sobie nbox'a z dyskiem i nawet zrezygnowalem juz z kablowki. Mam nadzieje ze beda one dostepne juz od 1 czy 2 listopada (na to pytanie nie odpowiedzial mi pracownik iti. Powiedzial tylko ze w listopadzie).

Pozdrawiam
 

depesz

New member
I pierwszy zgrzyt...

Właśnie otrzymałem oficjalny newsletter "n" w którym na dole w tabelce z opisem nboxa z dyskiem widnieje informacja: Cena aktywacji 499 zł.

Czyli cena 50 zł wyższa niż podawana do tej pory. Nieładnie...
 

dnc

Moderator
VIP
depesz napisał:
Właśnie otrzymałem oficjalny newsletter "n" w którym na dole w tabelce z opisem nboxa z dyskiem widnieje informacja: Cena aktywacji 499 zł.

Czyli cena 50 zł wyższa niż podawana do tej pory. Nieładnie...

Wszystko się zgadza. 449 zł za tuner i 50 zł za aktywację. Nie wiem dlaczemu to zdziwienie?
 

depesz

New member
Zgadza się?

Nic się nie zgadza, do tej pory podawano wszędzie 449zł - włącznie z konferencją 22go września. I jakie za tuner + za aktywację? Wszędzie do tej pory pisano aktywacja 449zł, a w newsletterze "n" napisano aktywacja 499 zł.
 

arsenal

Moderator
VIP
Raczej pomyłka.
Mam przed sobą pażdziernikowy numer AudioVideo ale nie mam skanera:( więc podam kilka cytatów a właściwie jeden dłuższy.
" Wykorzystanie maksymalnego bitrate'u, nienaganna korekcja błędów i stabilność obrazu( kanałów HD) wskazują na właściwe podejście nadawcy do kwestii jakości. Po pierwsze-jakość. Brawo!
Bardzo pozytywnym zaskoczeniem był poziom jakości kanałów SD w formacie 4/3. Programy TVN zawsze wyróżniały się najwyższą jakością nawet na słabych odbiornikach telewizyjnych. To zasługa nie tylko najnowszego sprzętu nadawczo-studyjnego, ale także polityki nadawania przekazu z największym możliwym strumieniem danych. Dekoder 5800s skaluje kanały SD do formatu 720p lub 1080i. SDTV po takim zabiegu to już zupełnie inna telewizja. Jeden z kanałów SD TVN nadawany był w formacie 16:9 i tylko nieznacznie ustępował wersji HD."
Dalsze cytaty jeśli będzie zapotrzebowanie:D
 

dnc

Moderator
VIP
arsenal napisał:
Raczej pomyłka.
Mam przed sobą pażdziernikowy numer AudioVideo ale nie mam skanera:( więc podam kilka cytatów a właściwie jeden dłuższy.
" Wykorzystanie maksymalnego bitrate'u, nienaganna korekcja błędów i stabilność obrazu( kanałów HD) wskazują na właściwe podejście nadawcy do kwestii jakości. Po pierwsze-jakość. Brawo!
Bardzo pozytywnym zaskoczeniem był poziom jakości kanałów SD w formacie 4/3. Programy TVN zawsze wyróżniały się najwyższą jakością nawet na słabych odbiornikach telewizyjnych. To zasługa nie tylko najnowszego sprzętu nadawczo-studyjnego, ale także polityki nadawania przekazu z największym możliwym strumieniem danych. Dekoder 5800s skaluje kanały SD do formatu 720p lub 1080i. SDTV po takim zabiegu to już zupełnie inna telewizja. Jeden z kanałów SD TVN nadawany był w formacie 16:9 i tylko nieznacznie ustępował wersji HD."
Dalsze cytaty jeśli będzie zapotrzebowanie:D

W zasadzie się nie dziwię. Aby kanał TV miał właściwą jakość obrazu musi być transmitowany przynajmniej z prędkością około 1-1,5 Mbps przy kompresji MPEG4. Co m.w. odpowiada bitracie MPEG2 na poziomie 5 Mbps. Pisze m.w. bo takie przeliczenie nie jest właściwe. MPEG2 i MPEG4 są formatami niekompatybilnymi. Czyli na jednym tp. można bez szkody dla jakości przy pełnej rozdzielczości SD puścić nawet do 15 kanałów + plus ścieżki DD 2.0 dla każdego.

Jeśli masz aparat cyfrowy fotograficzny możesz zrobić zdjęcie i wstawić je jako załącznik. Tak też możemy poczytać.

Intryguje mnie jeszcze jedna rzecz. Skoro większość kanałów SD będzie w formacie 4/3 to jak podwyższą rozdzielczość w skalerze tunera do 720p czy 1080i, to czy zachowają format obrazu czy będą np. obcinać górę i dół by wytworzyć 16/9. Nie powiedzieli też które kanały będą w formacie panoramicznym? Czy TVN będzie dostępny w MPEG4 w 16/9? W końcu mają swój kącik filmowy w piątek (o, akurat leci "Władca pierścionków" w DD5.1 :wink: ) i filmy powinny lecieć w systemie 16/9 a nie "pseudo" jak to robi TVN.
 

arsenal

Moderator
VIP
No niestety aparat od wczoraj pożyczony.
Ogólni artykół różni się od tego poprzednio podanego na forum tylko kilkoma szczególami.
dowiedziałem się z niego, że nBoxa podłączyc można od razu poprzez HDMI lub component i ustawić rozdzielczość za pomocą przycisku RES na panelu czołowym aż pojawi się żądana jakość obrazu. Euro na początku staje się zbędne.
Jeszcze jeden, ostatni cytat, odnośnie kanałów HD:
" Do oceny generowanego obrazu posłużył 46-calowy telewizor LCD Full HD Samsung LW46G15W. Do porównania wykorzystałem renomowane dekodery Humax 1000(PremiereHD) i QualiTV 1080(Euro 1080). Test przeprowadziłem przy użyciu połączeń Euro-Scart, Component i HDMI. W czasie prowadzenia testu dostępny był jeden kanał HD FTA"LUXE.HD" oraz testowy ITI HD. Ponadto uzyskałem dostęp do kilku kanałów TVN w standardowej rozdzielczości emitowanych próbnie. Jakość testowego kanału HD(DVB S2 1080i/50Hz) niczym nie różni się od poziomu generowanego przez wymienione uprzednio dekodery, będące uznanymi liderami na rynku."
 

ein

New member
arsenal napisał:
Raczej pomyłka.
Bardzo pozytywnym zaskoczeniem był poziom jakości kanałów SD w formacie 4/3. Programy TVN zawsze wyróżniały się najwyższą jakością nawet na słabych odbiornikach telewizyjnych. To zasługa nie tylko najnowszego sprzętu nadawczo-studyjnego, ale także polityki nadawania przekazu z największym możliwym strumieniem danych. Dekoder 5800s skaluje kanały SD do formatu 720p lub 1080i. SDTV po takim zabiegu to już zupełnie inna telewizja. Jeden z kanałów SD TVN nadawany był w formacie 16:9 i tylko nieznacznie ustępował wersji HD."
Dalsze cytaty jeśli będzie zapotrzebowanie:D

Ano dzisiaj czytalem i bedzie dobrze, co ja mowie swietnie. Wlasnie na to liczylem najbardziej - znaczaca poprawe SD i zblizenie jakosci przynajmniej czesci progamow do HD (analogicznie do DVD w upscalingu wydane z wysokim bitrate na dwoch warstwach). To jest wlasnie dla mnie najwiekszy magnes bo HD oczywiscie robi, ale to bedzie ograniczona jak na razie oferta programowa - glownie przyroda, pejzarze, nieco filmow no i sport (jednakowoz nastawione to, to na pilke). ie zebym narzekal, ale chetnie zobacze dobry serial, swietny dokument w jakosci zblizonej do HD. I o to chodzi!
Gosciu testowal to na luxie, testowym HD iti i wlasnie paru programach SD (i tu chyba bylo najwieksze zdziwienie jakoscia imo). Ciekawe jak to bedzie z FTA (wiekszosc z tego co ogolnodostepne to crapy ale zdarzaja sie tez rzeczy wartosciowe), wyjdzie niestety slaba jakosc programow muzycznych (chce teledyski w HD i z solidnym dzwiekiem 5.1!). Wlasciwie chyba tylko 4funtv nie ma syfnego bitrate i dzwiek u nich idzie takoz w odpowiedniej jakosci. Siak czy tak licze na TVN-owy, wyczesany program muzyczny (bron boze klon przegadanego glownie dla troglodyty mtv, juz bardziej vh1). Ehhh idzie nowe. Naprawde :) I Polska choc tu w czolowce :)
 

Jan-Luc

New member
depesz napisał:
Właśnie otrzymałem oficjalny newsletter "n" w którym na dole w tabelce z opisem nboxa z dyskiem widnieje informacja: Cena aktywacji 499 zł.

Czyli cena 50 zł wyższa niż podawana do tej pory. Nieładnie...
Te 50 zł to ponoć opłata instalacyjna przy zakupie tunera razem z anteną,
ale można instalować samemu.
 

daniel1602

New member
arsenal napisał:
" Do oceny generowanego obrazu posłużył 46-calowy telewizor LCD Full HD Samsung LW46G15W. Do porównania wykorzystałem renomowane dekodery Humax 1000(PremiereHD) i QualiTV 1080(Euro 1080). Test przeprowadziłem przy użyciu połączeń Euro-Scart, Component i HDMI. W czasie prowadzenia testu dostępny był jeden kanał HD FTA"LUXE.HD" oraz testowy ITI HD. Ponadto uzyskałem dostęp do kilku kanałów TVN w standardowej rozdzielczości emitowanych próbnie. Jakość testowego kanału HD(DVB S2 1080i/50Hz) niczym nie różni się od poziomu generowanego przez wymienione uprzednio dekodery, będące uznanymi liderami na rynku."
Nie wiem czy mam sie cieszyć czy :( .Sam mam Humaxa 1000 ogladanie zwyklego SD przez HDMI to wielka pomłka . Jak taka ma być jakosc na "N" to dziękuję. Juz teraz muszę zmieniac między EURO(SD) a HDMI (HD). Z tego co wiem w Humax nie ma scalera i przez to jest taki obraz w SD:hmm:
 

smith

New member
Tu na przykład fajne porównanie: humax - pamięć flash 4MB, nBox - pamięć flash 64MB :p.... dawno mówiłem żeby się pozbywać tego humaxowego badziewia... Musi mieć jakiś prymitywny skaler skoro można ustawić w nim rozdzielczość 576p, 720p, 1080i....
 
Do góry