Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

paw166

New member
Zastanawiam sie czy bede mogł kupić 2 multiswitche jede podłaczyc u mnie w pokoju i tu podłaczyc dwa kable z konwertera i poscic potem jednym kablem a nastepnie znowu rozdzielic na 2 kable czy to bedzie działało ??
 

klaus71

New member
Bez reklam
@paw166
wystarczy ci jeden multiswitch, musisz do niego doprowadzić 4 kable (2polaryzacje x 2pasma czestotliwosci) z konwertera quatro.
z multiswitcha masz najczęściej wyjscie na 4 tunery sat i doprowadzasz do nich sygnał już jednym kablem - choć w przypadku tunerów twin (tak jak jest w tunerze pvr/vod od iti) powinieneś doprowadzić 2 kable by mieć pełną funkcjonalnośc
 
Ostatnia edycja:

paw166

New member
mam konwenter twin i potem w domu mam tak że jeden idzie na dół w ścianie do c+ a drugi do mnie do pc ale wyjmuje ten kabel z pc i chce teraz podłoczyć tak żeby przez sciane szedł jeden a potem przy nboxie już były spowrotem 2 !!Czy jest to jakoś wykonalne ??
 

arsenal

Moderator
VIP
paw166 napisał:
mam konwenter twin i potem w domu mam tak że jeden idzie na dół w ścianie do c+ a drugi do mnie do pc ale wyjmuje ten kabel z pc i chce teraz podłoczyć tak żeby przez sciane szedł jeden a potem przy nboxie już były spowrotem 2 !!Czy jest to jakoś wykonalne ??
Jeśli chcesz jeden kabel zlikwidować a tego co zostanie 'podwoić' za pomocą jakiegoś cudrozdzielacza przy samym nBOX'ie to ... Tak se ne da Panocku.
Jeśli chcesz kabel od PC puścić dalej aż do nBOX'a to da się. Jeśli kabel od PC jest za krótki można zastosować łącznik. Straty sygnału będą ale raczej niewielkie jeśli dobrze wszystko wykonasz.
 

paw166

New member
ale ja nie chce kuć i tak dalej :p narazie puki nie mam tv hd to myśle od bezprzewodowym przedużaczu pilota i kablem antenowym puśćic dalej nke z mojego pokoju i zeby u mnie stal dekoder a nadole tylko z pilota zmieniac gorzej by bylo po zmianie tv na hd bo jak zrobic by hdmi odbierac na dużej odleglosci ??
 

peter68

New member
wiem że może zabrzmi to głupio,ale mam takie pytanie.Czy będzie możliwe nagranie programu na magnetowid po złączu euro z tunera bez twardego dysku.
 

lukas63

New member
Jak gdzieś widziałem to jednak antena (czasza i konwerter) do tego droższego nboxa będzie kosztowała 140 zł a 60 zł do tego tańszego nboxa - troche duża różnica
 

Mazoku

New member
Jak gdzieś widziałem to jednak antena (czasza i konwerter) do tego droższego nboxa będzie kosztowała 140 zł a 60 zł do tego tańszego nboxa - troche duża różnica
Wygląda na to, że antena z pojedynczym konwerterem będzie w promocji za te 60 zł, natomiast za antenę z konwerterem twin będziemy musieli zapłacić normalną cenę detaliczną (60 zł antena, 80 zł LNB twin). Stąd ta różnica.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Widze ze moje pytanie zostalo olane :D przypominam sie:

Czy wiecie cos a propos jakosci filmow sciaganych z VODa? Czy bedzie to SD czy rowniez (a moze tylko HD?)

Czy zna ktos termin drugiej konferencji N dotyczacej wlasnie omowienia i zaprezentowania uslugi VOD?

Pozdrawiam
 

pmcomp

New member
Jussi napisał:
Widze ze moje pytanie zostalo olane :D przypominam sie:

Czy wiecie cos a propos jakosci filmow sciaganych z VODa? Czy bedzie to SD czy rowniez (a moze tylko HD?)

Czy zna ktos termin drugiej konferencji N dotyczacej wlasnie omowienia i zaprezentowania uslugi VOD?

Pozdrawiam

SD i HD.
Pozdro
 

pmcomp

New member
Mazoku napisał:
Wygląda na to, że antena z pojedynczym konwerterem będzie w promocji za te 60 zł, natomiast za antenę z konwerterem twin będziemy musieli zapłacić normalną cenę detaliczną (60 zł antena, 80 zł LNB twin). Stąd ta różnica.

Ta druga antena z TWINem jest lepsza, dlatego też droższa.

Przypomnę: obie są perforowane (popularnie zwane siatkowymi), a ta druga droższa jest do tego anteną eliptyczną.

Pozdro
 

pmcomp

New member
ar2 napisał:
No i tutaj jest jedno ale, wg mnie filmy z VOD nie będą dostępne od ręki tylko wybierzesz sobie z listy i będziesz musiał poczekać aż ten film trafi na dysk i dopiero wtedy będzie można odtworzyć ten film w pewnym przedziale czasowym, po którym nie będzie już możliwe jego odtworzenie.

To nie jest prawda.

VoD w n-ce to tzw pushVoD. Wybierasz co oglądasz z pozycji nadanych i zapisanych na HDD twojego nboxa. Oglądasz z tej listy co chcesz i kiedy chcesz, nawet 100 razy. Co miesiąc pozycje się zmieniają, część starych jest zastępowana nowymi.

Tak to działa.

Pozdro.
 

Gie

Member
Bez reklam
A jeśli np. mam już antenę i konwerter (zwykły nie twin) to czy też będę miał VOD? Rozumiem że przy twinie automatycznie pobierane byłyby filmy, czy przy singlu będę mógł np. zostawić na noc tuner na jakimś kanale i filmy "zlecą" sobie na HDD?
 

pmcomp

New member
Gie napisał:
A jeśli np. mam już antenę i konwerter (zwykły nie twin) to czy też będę miał VOD? Rozumiem że przy twinie automatycznie pobierane byłyby filmy, czy przy singlu będę mógł np. zostawić na noc tuner na jakimś kanale i filmy "zlecą" sobie na HDD?

musi byź TWIN i dwa kable.
POZDRO
 

Jussi

New member
Bez reklam
Czy za pomoca nboxa bedzie mozna odbierac jakies inne kanaly europejskie ktore nadaja sygnaly w HD (chociazby testowe itp.) Nie znam sie niestety na sprawach zwiazanych ze sprzetem satelitarnym dlatego pytam. Glownie chodzi mi o to czy do nboxa bedzie mozna dodac jakis kanal o parametrach ktore podamy no i czy na satelicie z ktorej bedzie bral sygnal sa jakies inne ogolnodostepne kanaly hd?

Pozdrawiam
 

Mazoku

New member
Glownie chodzi mi o to czy do nboxa bedzie mozna dodac jakis kanal o parametrach ktore podamy no i czy na satelicie z ktorej bedzie bral sygnal sa jakies inne ogolnodostepne kanaly hd?
Ponoć w dekoderach ma być zablokowana możliwość ręcznego dodawania kanałów. Niemniej mają być wgrane parametry ponad 200 kanałów FTA, w tym pewnie HD.

Na Hotbirdzie 13E są dwa kanały HDTV FTA, oba francuskie:
Luxe TV (11240.00 V, SID 13809)
Fashion TV (12322.00 H, SID 14810)
 

dnc

Moderator
VIP
Byłoby także dobrze gdyby dodano do listy kanały HD z Astry 19.2 E. Jesli ktoś ma dwa konwertery to jak najbardziej cenne byłoby gdyby znalazły się tam kanały takie jak Pro7HD czy Sat.1 HD. To też są kanały HD FTA. Niestety nadawane w DVB-S2 MPEG4 w związku z tym, nie można ich odebrać zwykłym tunerem DVB-S.
 
Do góry