Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

chocio

New member
arsenal napisał:
Nie no, ja już opadam z sił. Nie chcesz bana to poczytaj temay z forum przez godzinę zmiast zadawać niemądre pytania. Inaczej z wielką radością obdarzę cię :banned:

Arsenal, nie przesadzaj. Trudno jest w godzinę przebrnąć przez całe forum, nawet jeśli bedziesz filtrował sobie wiadomości. Jeśli ktoś dopiero startuje w tym temacie, to wyobrażam sobie że wszystko to jest dla niego jedną wielką białą (czarną :-? ) plamą! Prościej przecież udzielić krótkiej odpowiedzi.

Na wszelki wypadek JA tej odpowiedzi nie udzielę - nie chcę być:banned:!!!
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Oj chocio... widziałeś na jakie pytanie odpowiedział arsenal?

Napisał venro
Dzieki, juz rozumiem. Dopiero wchodze w technologie satelitarna :wink:. Czyli "n" nie oferuje VoD.


a wystarczyłoby news'y ze strony głównej przeczytać...
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
pooh1968 napisał:
OKI POWTÓRZĘ WSZYSTKIM CO NIEDOCZYTALI. W VOD będa filmy jakości DVD - taki jest wymóg producentów (arsenal popraw mnie jeżeli się mylę). Koniec i kropka:) No i teraz możecie dzielić 170 GB na liczbę filmów:) PZDR
Hm z tego co pamietam to mialy być pozycje w HD. I mają byc nie tylko filmy ale róznież programy typu taniec z gwiazdami itp itd.
 

chocio

New member
chocio napisał:
Kilka razy była już mowa o konieczności używania 2 kabli (antena satelitarna <--> n-box), ale nigdy nie zakończyło się to jakimiś konkretami.

Mam w związku z tym następujące pytania?

1) Dlaczego w ogóle potrzebne są 2 kable, czy nie transmitują one dokładnie tego samego sygnału do dekodera i to on odpowiedzialny jest za wybór właściwej częstotliwości do dalszego odtwarzania?

2) Czy nie istnieją urządzenia, które umożliwiają "bezstratne" rozdzielenie sygnału z jednego kabla na dwa, którymi można będzie nakarmić nbox'a z HDD?

Niestety, w moim przypadku nie wchodzi w grę ciągnięcie drugiego kabla, prucie kilku ścian, tynkowanie i ponowne malowanie wielu pomieszczeń i/lub tynkowanie i malowanie zewnętrznych ścian budynku nie jest na moje nerwy ani na zasobność mojego portfela, więc proszę o wyrozumiałość!!!

Wątek rozwija się wspaniale, ale nie zawsze zgodnie z jego tematem przewodnim. Tymczasem dość istotne dla mnie pytanie nadal pozostaje bez odpowiedzi. Czy ktokolwiek wie coś na ten temat - jeśli nie, to więcej już nie będę pytać. Poszukam "bardziej zorientowanych"
:confused:
 

arsenal

Moderator
VIP
zibi2000 napisał:
Nie wiem czy w tym wątku czy też raczej w tym o ofercie programowej ale chciałbym spytać czy można przypuszczać już teraz czy sygnał standardowy wszystkich innych kanałów poza HD będzie lepszy od tego, który podaje cyfra+?Czytałem chyba wszystko co napisane zostało w sprawie platformy N i chyba nie poruszano tej kwestii a jest ona pewnie kluczowa bo prędzej czy później i cyfra i polsat będą nadawały jakieś kanały w HD i tu dużych różnic w jakości pewnie nie będzie. Ale przecież większość oferty to SD!
Czy ktoś ma w tej sprawie jakąś wiedzę? Może Pan p. Moderatorze???
Mam nadzieję, że ITI się postara i namówi HBO i innych dostawców programów do nadawania bezpośradnio z transponderów N. Wtedy AXN, Cinemax czy kanały Zone będą w lepszej jakośći niż na C+ i PC. Obecnie jest tak, że w Cyfrze+ HBO,AXN i Cinemax jest brane z satelity Amos. Tam jest kodowane w systemie Power Vu( używany m.in. przez USArmy). Dekodery produkuje bodajże tylko jedna firma i nie są to cuda techniki. HBO jest po dekodowaniu jest przesyłane kablem kompozyt:evil: lub w najlepszym przypadku EuroRGB do kodera Cyfry+, gdzie znów następuje cały proces konwersji analog/cyfra/analog. Efekty macie widoczne na własnych telewizorach. Z tego co wiem to HBO nie bardzo kwapi się do lepszej jakośći C+. Może jest tu ktoś z C+ i wie lepiej?
 

sewan

New member
@chocio

1. Dwa kable są potrzebne, bo n-box ma dwa tunery. Jeden służy do oglądania, drugi do nagrywania. To umożliwia niezależne oglądanie i nagrywanie dwóch kanałów, oraz inne zaawansowane funkcje PVR.
2. O ile wiem, to nie ma takich urzadzeń. Tzn pewnie są, ale ich koszt przewyższy koszt wynajęcia ekipy do prucia ścian itd.

I więcej wyrozumiałości dla innych.
 

zbikac

New member
n-box

Przestudiowałem wszystko i doszedłem do wniesku,że aby korzystać z n-box rec.i C+ muszę mieć konwerter quat. i 3 kable.Czy jest to prawidłowy wniosek?Dzięki za autorytatywną odpowiedż.Pozdr.
 

arsenal

Moderator
VIP
chocio napisał:
Wątek rozwija się wspaniale, ale nie zawsze zgodnie z jego tematem przewodnim. Tymczasem dość istotne dla mnie pytanie nadal pozostaje bez odpowiedzi. Czy ktokolwiek wie coś na ten temat - jeśli nie, to więcej już nie będę pytać. Poszukam "bardziej zorientowanych"
:confused:
Dobrze odpowiem choć są to rzeczy na które łatwo znaleźć odpowiedź w internecie.
Odp.1-Dlatego, że takie są ograniczenia i zasada działania telewizji satelitarnej. Odbiór sygnału jest realizowany na innych zasadach niż kablówka czy tv naziemna.Jeśli chcesz mieć możliwość oglądania jednego kanału a nagrywania innego potrzebujesz podwójnej głowicy w tunerze i podwójnego konwertera. Działają one niezależnie od siebie. Pojedyncza głowica w nBOX PVR ograniczałaby tą funkcję do kanałów z jednego transpondera.
Odp.2-Pojawił sie nowy typ konwertera tzw. Unicable. Są to konwertery Quad SCR z jednym wyjściem do instalacji budynkowych z pojedynczym kablem koncentrycznym. Niestety są na razie zbyt drogie aby je rozdawać abonentom platform a sam dekoder też musi być do nich przystosowany. Choć jak patrzę na jedno ze zdjęć nBox'a PVR to może to jedno wejście antenowe nie jest błędem. Może ITI szarpnęło się też na Unicable:D
 

arsenal

Moderator
VIP
EMEM napisał:
"Mam takie pytanie. Którego pakietu nie wykupicie?"
Słusznie ktoś zauważył, że pakiety są tak skonstruowane aby wziąć ich więcej niżby człowiek chciał. Ja się sportem za bardzo nie interesuję, ale TVN Turbo bardzo chętnie więc już ten pakiet "muszę" wziąć. Komponowanie abonamentu z pojedynczych kanałów wykupywanych osobno to narazie marzenie. Może za kilka lat...
Widzisz, część z narzekających na pakiety myślała pewnie, że ITI będzie sprzedawała każdy kanał osobno. Do tego przez lka lat raczej nie dojdzie z prostej przyczyny. Kanał "główny" w pakiecie przy okazji sprzedaje i pozwala istnieć tym "słabszym". Tak to już jest. Inaczej większość wzięła by 3-4 kanały płatne, resztę olała. ITI je wyłącza i pojawia się narzekanie, że kanałow mało bo krótko się pilotem po wszystkich pstryka;).
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiesz Tomku, jestem pewien, że to czytałem, tylko nie wiem czy tu, czy na konkurencyjnym forum. Dlatego prosiłem arsenal o korekcję mojej wypowiedzi o ile się mylę. Właściwie to my tu generalnie posługujemy się wiedzą zaczerpniętą od innych, bo oficjalnych informacji nie ma (myślę o nowych informacjach, poszerzonych w stosunku do tych konferencyjnych). Ale wydaje się mi, że to ma być tak - VOD w jakości DVD (wymóg producentów), natomiast kanał filmowy ma być w HD - przynajmiej część filmów.

ps. Jako były bydgoszczanin pozdrawiam Bydgoszcz:)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
pooh1968 napisał:
...Właściwie to my tu generalnie posługujemy się wiedzą zaczerpniętą od innych, bo oficjalnych informacji nie ma (myślę o nowych informacjach, poszerzonych w stosunku do tych konferencyjnych).

No niestety wielu kolegów z mediów nie było obecnych podczas pytań do Pana Sojki po konferencji, poza tym są tutaj informacje także od samych tajnych n, którzy sami się wypowiadają.


Ale wydaje się mi, że to ma być tak - VOD w jakości DVD (wymóg producentów), natomiast kanał filmowy ma być w HD - przynajmiej część filmów.

Pozycje VOD mają być i w HD i DVD w zależności od dostępnej wersji. (skalowanie w dół jest mniejszym problemem niż podniesienie jakości)
 

arsenal

Moderator
VIP
pooh1968 napisał:
Wiesz Tomku, jestem pewien, że to czytałem, tylko nie wiem czy tu, czy na konkurencyjnym forum. Dlatego prosiłem arsenal o korekcję mojej wypowiedzi o ile się mylę. Właściwie to my tu generalnie posługujemy się wiedzą zaczerpniętą od innych, bo oficjalnych informacji nie ma (myślę o nowych informacjach, poszerzonych w stosunku do tych konferencyjnych). Ale wydaje się mi, że to ma być tak - VOD w jakości DVD (wymóg producentów), natomiast kanał filmowy ma być w HD - przynajmiej część filmów.

ps. Jako były bydgoszczanin pozdrawiam Bydgoszcz:)
Tyle się informacji przewija, że można się pogubić. Ja stoję na stanowisku, że kilka pozycji w VOD będzie w HDTV.Napewno nie wszystkie bo miejsca na dysku by nie starczyło. Zresztą nawet te w jakości DVD to i tak więcej niż oferują pozostałe platformy. Wymogiem producentów będzie raczej odpowiednie zabezpieczenie przed kopiowaniem a nie rozdzielczość.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Czy jakość przesyłanego obrazu będzie lepsza, okaże się dopiero jak dostaniemy ostateczny produkt, sam system kompresji jeszcze nic nie zapewnia.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
ar2 napisał:
Czy jakość przesyłanego obrazu będzie lepsza, okaże się dopiero jak dostaniemy ostateczny produkt, sam system kompresji jeszcze nic nie zapewnia.
Czegos tu nie rozumem. Przeciez juz pare razy w dziale o tunerach było mówione ze mpeg4 i tunery dvb-s2 maja zapewenić lepsza jakosc.To co kompresja mpeg4 umozliwia tylko przesył wiekszej ilosci danych,nic wiecej? A tunery dvb-s2 tylko ich odbiór bez wplywu na jakośc?
 

Falubaz

New member
witam,
faktem jest, że oferta N nie jest na razie zbyt szeroka ( dla mnie nie jest niestety atrakcyjna) ale jest za to tania.
Z tym, że taniość nie dla wszystkich jest cnotą samą w sobie.
Myslę, że nie będzie ITI łatwo przejąć zbyt dużą liczbę abonamentów od C+, poza HDTV-maniakami. Za to jest wielkie pole do popisu wsród osób odbierajacych TV przez zwykle anteny i ewentualnie niektóre kablówki( te słabe). I tutaj ofetra ITI jest naprawde ciekawa bo za 20 PLN mozna juz odbierać troche wiecej niz dotychczas.
Dla mnie sport w N jest bardzo słaby ( a jak LM bedzie tak wygladała jak w TVN Turbo to bedzie wogóle beznadzieja, TVP ich bije na głowę).
Dlatego dla jednych oferta N bedzie bardzo dobra dla innych słaba, każdy ma wolnośc wyboru. Ale jak ktos zlosliwie mówi syfra+ to tak samo mozna mówić "N"uda.
Cyfra ma wiele za uszami, tak więc bardzo dobrz że pojawiła sie konkurencja, to dobre dla nas wszystkich
pozdrawiam
 

Grzegorz

New member
BTW czyli "a teraz z troszeczkę innej beczki..." ;) czy jest jakaś strona internetowa 'n' ?
Albo źle szukam albo nie potrafię znaleźć.

*edit*

znalazłem coś takiego:

Media2.pl › Media › Comedy Central ujawnia ramówkę

Comedy Central ujawnia ramówkę
tagi: MTV Polska, MTV, Comedy Central, Viacom, komedia
Program Comedy Central, pierwszy w Polsce kanał komediowy, który w polskich telewizorach pojawi się 19 października 2006 roku, ujawnił szczegóły swojej programowej oferty.

Telewizja adresowana jest przede wszystkim do młodzieży i młodych duchem, poszukujących rozrywki i dobrego humoru. Comedy Central rozpocznie nadawanie swojego programu w tłusty czwartek (19 października 2006 roku) od godziny 16. Normalnie stacja będzie nadawała swój program od 8 rano do późnych godzin nocnych. W Polsce stacja dostępna będzie w ofercie wybranych telewizji kablowych i na platformie cyfrowej "N".

Codziennie...
Stacja ujawniła pierwsze szczegóły swojej ramówki, którą wypełnią sitcomy, seriale, programy satyryczne i filmy fabularne. Comedy Central codziennie o 16.00 i 16.30 emitować będzie premierowy odcinek programu "Ale wtopa" z niewiarygodnymi i zabawnymi sytuacjami zarejestrowanymi przez widzów z pomocą amatorskich kamer.

Z kolei o 17.00 i 17.30 będą mogli obejrzeć premierowy odcinek serialu "Bill Cosby Show", o 18 serial "Zdrówko", od 18.30 "Frasier", czyli wyrafinowany dowcip, kierowany do wymagającego. Następne pozcyje w codziennej ramówce to: "Roseanne" (19.00) "Moja rodzinka" (19.30), "On, ona i dzieciaki" (20.00), "Diabli nadali" (20.30), "Wszyscy kochają Raymionda" (21.00).

Premierowe odcinki "Seksu w wielkim mieście" serialu który podbił serca widzów na całym świecie, a powstał na podstawie książkowego bestsellera Candace Bushnell pod tym samym tytułem, będzie można oglądać od poniedziałku do czwartku w godzinach od 22.00, w niedziele o 22.30. W piątki i soboty o 23.15 premiera "Saturday Night Live", czyli jedyny komediowy show obecny na antenie telewizyjnej nieprzerwanie od 1975 roku.

hmm,
Comedy Central rozpocznie nadawanie swojego programu w tłusty czwartek (19 października 2006 roku) od godziny 16.
premiera w tłusty czwartek, który wypada w poniedziałek, przed Świętami Bożego Narodzenia. Już mi wesoło :twisted:
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
No z tym, że mają zapewnić i tego oczekujemy to ok. ale jak wiemy ważne jest jak mocną kompresję się zastosuje, np.

wystarczy wziąć pierwszy lepszy film na komputerze i po eksperymentować ze zmienną bitrate i widać, że nawet w przypadku tej samej kompresji obraz może być dramatycznie inny.

Przykład PAL: tele5 (pl) vs ARD (de)
 

Alvaro

New member
Czy ktoś ma sprawdzone informacje czy te dekodery "n" będą na własność czy tylko wypożyczane?
A jeśli będą na własność to czy można na nich będzie odbierać programy FTA bez karty "n" ?
 
Do góry