Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

Agent_7454

New member
arsenal napisał:
Sewan, to będzie PushVOD. Czyli cała tygodniowa zawartość VOD jest na dysku. Opłata jest miesięczna a ty decydujesz co oglądasz i co zostawiasz na dysku by oglądnąć sobie później. Tuner zaznaczonych audycji VOD nie wykasuje podczas następnej tygodniowej aktualizacji listy filmów i programów.

Wybacz Arsenal że pytam - to potwierdzona informacja czy Twoje przypuszczenia. Kwestia czy jest to push vod czy download vod jest drugorzędna. Najważniejszy jest sposób zabezpieczenia praw autorskich i licencji. Nie sądzę aby proponowane przez Ciebie rozwiazanie było do zaakceptowania przez ich właścicieli i niewiele zależy tu od dostawcy. Ale może się mylę :)
 

arsenal

Moderator
VIP
Może się trochę zagalopowałem. Mogłem tam wstawić " według mnie". Ale dużo wskazuje, że tak właśnie będzie. Jeśli dobrze sobie przypominam to Sojka już na czerwcowej konferencji mówił o zostawianiu sobie ulubionych pozycji VOD na dysku. Ar2 był na wrześniowej konferencji, może wie coś więcej?
 

Agent_7454

New member
arsenal napisał:
Może się trochę zagalopowałem. Mogłem tam wstawić " według mnie". Ale dużo wskazuje, że tak właśnie będzie. Jeśli dobrze sobie przypominam to Sojka już na czerwcowej konferencji mówił o zostawianiu sobie ulubionych pozycji VOD na dysku. Ar2 był na wrześniowej konferencji, może wie coś więcej?

Rozumiem. Mam również wątpliwosci co do samych możliwosci technicznych realizacji przedstawionego przez Ciebie rozwiazania. Sądzę, że jest to główna przyczyna opóźnień przy wprowadzeniu tej usługi.
 

arsenal

Moderator
VIP
Pestos napisał:
wiesci mam od osoby która jest właśnie szkolona do sprzedarzy n-ki. Arsenal co jest wg Ciebie małoprawdopodobne?
Ponieważ mało prawdopodobne jest załadowanie np. 100 pozycji VOD( z tego kilku czy kilkunastu w HDTV) naraz na twardy dysk i ich wymiana dopiero po miesiącu czy dwóch. Myślę że będzie to 20-30 pozycji tygodniowo z możliwością zostawienia sobie kilku na później. Oczywiście zablokowanych przed kopiowaniem. Za mało miejsca mimo zastosowania MPEG4/AVC. No ale możemy tak się sprzeczać i wyjdzie potem na to, że będzie jeszcze inaczej. Trzeba czekać. Cierpliwości. Na razie VOD jest chyba nie potrzebne oglądając TVN24:p
 

robert1v

New member
n'box z dyskiem

oki wszyscy się tu rajcujemy jak będzie zaje....fajnie pościągać sobie filmiki w hd na dysk i potem pooglądać pare razy , a może i jak je kopiować/
ale ale ale
ile według was materiału filmowego w np 1080i lub 720p zmieści ten malutki dysk (250gb)? - 5-10 godzin?
bo o ile wiem 3h w 720p zajmuje 5płyt dvd 4,7gb(no załużmy że razem to daje 25gb na taki filmik+ dodatki =30GB
więc chiba nie będzie to domowa videoteka tylko czasowy "filmotrzymacz" z którego po 2-3 miesiącach i tak trzeba będzie kombinować jak te filmiki pozgrywać żeby HD nie umarło.
no proszę szanownych starych bywalców o odpowiedź

pozdrawiam
 

Axl2000

New member
robert1v napisał:
oki wszyscy się tu rajcujemy jak będzie zaje....fajnie pościągać sobie filmiki w hd na dysk i potem pooglądać pare razy , a może i jak je kopiować/
ale ale ale
ile według was materiału filmowego w np 1080i lub 720p zmieści ten malutki dysk (250gb)? - 5-10 godzin?
bo o ile wiem 3h w 720p zajmuje 5płyt dvd 4,7gb(no załużmy że razem to daje 25gb na taki filmik+ dodatki =30GB
więc chiba nie będzie to domowa videoteka tylko czasowy "filmotrzymacz" z którego po 2-3 miesiącach i tak trzeba będzie kombinować jak te filmiki pozgrywać żeby HD nie umarło.
no proszę szanownych starych bywalców o odpowiedź

pozdrawiam

na HDD nie bedzie mozna zgrywac w formacie HD...(o ile sie nie myle)
 

arsenal

Moderator
VIP
robert1v napisał:
oki wszyscy się tu rajcujemy jak będzie zaje....fajnie pościągać sobie filmiki w hd na dysk i potem pooglądać pare razy , a może i jak je kopiować/
ale ale ale
ile według was materiału filmowego w np 1080i lub 720p zmieści ten malutki dysk (250gb)? - 5-10 godzin?
bo o ile wiem 3h w 720p zajmuje 5płyt dvd 4,7gb(no załużmy że razem to daje 25gb na taki filmik+ dodatki =30GB
więc chiba nie będzie to domowa videoteka tylko czasowy "filmotrzymacz" z którego po 2-3 miesiącach i tak trzeba będzie kombinować jak te filmiki pozgrywać żeby HD nie umarło.
no proszę szanownych starych bywalców o odpowiedź

pozdrawiam
Pytanie.Ile mają płyty HDDVD z filmami zapisanymi w 1080p i dźwiękiem Dolby Digital Plus, DTS HD i dodatkami ?
Piętnaście Gigabajtów. Kodowane są w MPEG4/AVC.
Pytanie. Ile ITI przeznaczyło na VOD? 170 GB. W jakim standardzie będą tytuły VOD? Najprawdopodobnie w MPEG4/AVC.
 

Pestos

New member
Dysk bedzie podzielony na 3 partycje nie wiem czy równe. Jedna dla prv ,druga dla vod a trzecia tego nie wiem na pewno ale chyba na 2 godzinny bufor bedzie sobie mozna zrobic dwugodzinną pauze w filmie
 

robert1v

New member
n'boxy

to poco hdd jak nie będzie można (prawdopodobnie) zgrywać na niego filmów w hd
toć zwykły vhs wystarczy do n'boxa jak mają być zgrane filmty w zwykłej rozdziałce.
a poza tym niby jak - skoro box upskaluje wszystko do hd?
oki 170bg/15 daje ok 11filmów
jak dla mnie trochę mało za 450zł +pakiety
 
Ostatnia edycja:

G@RY

New member
robert1v napisał:
oki 170bg/15 daje ok 11filmów jak dla mnie trochę mało za 450zł +pakiety
z tego co ja wyczytałem nie wszystkie pozycje w VoD będą w jakości HD. część będzie w normalnej rozdziałce chyba czyli jakość DVD. a nie wszystkie muszą być też 1080 mogą też być 720 które zajmą już mniej niż 15 giga. no chyba że źle zrozumiałem to co wyczytałem na tym forum i nie tylko.

tak poza tym to mówisz tutaj o usłudze VoD za którą będzie się dodatkowo płacić (nie wiadomo jeszcze ile) więc 450zł + pakiety + VoD jak już. Chociaż ja bym nie mieszał w to ceny dekodera bo jest to jednorazowa opłata a korzyści z droższego dekodera to nie tylko VoD a ceny pakietów też z VoD nie mają za wiele wspólnego bo płacisz za kanały a nie za video na żądanie. ale jak kto liczy :)
 
Ostatnia edycja:

lukas63

New member
Co do nsport martwie się o "dźwięk" w czasie meczu ,bo o obraz to nie ma co - przecież HD - nsport musi szybko wychować nowego komentatora lub podkupić jakiegoś, bo ci co są w tej stacji nie nadają się do komentowania.

Brakuje mi także jakiegoś programu o grach komputerowych, konsolowych, nowościach technicznych w tematacie PCtów, etc.... a tak na margiensie jest w ogóle jakiś taki kanał uruchomony????
 
Ostatnia edycja:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
OKI POWTÓRZĘ WSZYSTKIM CO NIEDOCZYTALI. W VOD będa filmy jakości DVD - taki jest wymóg producentów (arsenal popraw mnie jeżeli się mylę). Koniec i kropka:) No i teraz możecie dzielić 170 GB na liczbę filmów:) PZDR
 
Ostatnia edycja:

EMEM

New member
"Mam takie pytanie. Którego pakietu nie wykupicie?"

- U mnie na pewno odpada pakiet dzieci.
- Pakiet muzyka też odpada - chyba, że moja druga połowa go wywalczy :)
- Co do cinemax chciałem na początek wziąć na próbę, ale widzę dużo negatywnych opinii więc chyba też sobie podaruję.

Słusznie ktoś zauważył, że pakiety są tak skonstruowane aby wziąć ich więcej niżby człowiek chciał. Ja się sportem za bardzo nie interesuję, ale TVN Turbo bardzo chętnie więc już ten pakiet "muszę" wziąć. Komponowanie abonamentu z pojedynczych kanałów wykupywanych osobno to narazie marzenie. Może za kilka lat...

Ale i tak jestem zadowolony. Będę miał co najmniej 3 kanały HD za 48zł/mc + 449zł opłaty aktywacyjnej. Przy takim otwarciu nie sądzę aby abo za VOD przekroczyło "magiczne" 16zł :)
 

Piotrek_PP

New member
zcott napisał:
Wydawało mi się, że decyzja o tym jaki wypuścić sygnał (zwykły/przeskalowany/żaden) zależy również od flagi ICT... ale może zależy od czego innego... Nie dotarłem do żadnych pewnych informacji na ten temat.

zcott napisał:
Chodzi o to, że wytwórniom nie zależy na tym, żeby klient, który dopiero co kupił odtwarzacz BD, po podłączeniu go do swojej plazmy z DVI zobaczył czarny ekran. To by bardzo odstraszało klientów. Właśnie z tego powodu tak zwlekają z ustawianiem flagi ICT - większość klientów (zwłaszcza w stanach) ma wyświetlacze HD bez HDCP. Ostatnio była mowa, że przesuneli wprowadzenie na 2010r.

Spoglądając na politykę licencyjną wytwórni filmowych trudno oprzeć się wrażeniu, że Hollywood odczuwa jakiś atawistyczny lęk przed "doskonałością cyfrowej kopii". Przed nastaniem ery cyfrowej w ichniej świadomości względy techniczne wyryły aksjomat: "pirat=kopia=gorsza jakość". Jednakże fiasko protekcji na płytach dvd i cokolwiek śmieszne "ruchy Browna" w przypadku cd znacznie wzmogły determinację. Nie ma mowy o tym by kontent, który ma być "protected" pojawił się w jakichkolwiek okolicznościach niezabezpieczony na wyjściu jakiegokolwiek interfejsu cyfrowego, period :-|
Wspomniane przesunięcie terminu zaostrzenia specyfikacji AACS do 2010 roku dotyczy jedynie interfejsów analogowych (patrz. wyryty aksjomat). Wykombinowali sobie, że do tego czasu wszyscy będą już oplakietkowani HDCP i będzie można zgasić światełko HD na wyjściach komponent.
Mnie również nic nie wiadomo o fladze innej niż ICT sterującej restrykcjami, oczywiście może istnieć coś takiego.
Zważyć należy jednak na kilka faktów: nie ma mowy o takiej innej fladze w specyfikacji AACS; ta sama specyfikacja wymaga bezwarunkowej ochrony HDCP, jest to literalnie ujęte w umowie licencyjnej; posiadacze dostępnych w handlu za oceanem odtwarzaczy gęstych formatów i odbiorników nonHDCP nie mogą skorzystać z interfejsu cyfrowego (czarny ekran - niestety nie downscaling); podobnie pechowi posiadacze nieprawidłowych implementacji HDCP (też czarny ekran - nie downscaling).

Choć tak jak mówisz, specyfikacja jako taka nie różnicuje interfejsów na cyfrowe i analogowe kiedy mówi o restrykcjach na niezabezpieczonych wyjściach wideo dla materiału chronionego czyli z ustawioną flagą ICT (co można czytać, że ma być i w cyfrze i po analogu SD).
A na marginesie, inaczej jest dla audio: wyjścia analogowe - brak ograniczeń, cyfrowe - jakość ograniczona do DAT (znów patrz. wyryty aksjomat). Nieprawdą też jest, że bez ustawionej flagi komponent jest całkowicie uwolniony bowiem maksymalnie może być tam wtedy 1080i.

Nie ma powodów, dla których restrykcje producentów w dostępie do materiałów hd via sat miałyby być mniejsze niż na gęstych nośnikach. Prędzej zatem w przypadku n-box'a spodziewam się dopuszczenia sygnału hd do wyjść komponentowych niż zdjęcia HDCP z HDMI. Nawet jeżeli to drugie można zdezaktywować np.: firmwarem.
 
Ostatnia edycja:

sewan

New member
Pestos napisał:
Po podłaczeniu nboxa w domu bedziemy mogli sprawdzic go na obrazach testowych i jezeli nas nie zadowoli to mamy 7 dni na jego zwrot oczywiscie jezeli go wczesniej nie aktywujemy:)

Nie wiem, skąd takie informacje...?

Zgodnie z prawem bowiem, zawierając umowę tego typu (dostarczanie usług zawarta poza lokalem) mamy 10 dni na wycofanie się z umowy. Nawet po aktywowaniu tunera.
Natomiast od ITI będzie zależało, czy w takim wypadku aktywacja przepada, czy nie. Z całą pewnością trzeba będzie tylko zapłacić 1/3 miesięcznego abonamentu.
 

zibi2000

New member
Nie wiem czy w tym wątku czy też raczej w tym o ofercie programowej ale chciałbym spytać czy można przypuszczać już teraz czy sygnał standardowy wszystkich innych kanałów poza HD będzie lepszy od tego, który podaje cyfra+?Czytałem chyba wszystko co napisane zostało w sprawie platformy N i chyba nie poruszano tej kwestii a jest ona pewnie kluczowa bo prędzej czy później i cyfra i polsat będą nadawały jakieś kanały w HD i tu dużych różnic w jakości pewnie nie będzie. Ale przecież większość oferty to SD!
Czy ktoś ma w tej sprawie jakąś wiedzę? Może Pan p. Moderatorze???
 
Do góry