Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

Grzegorz

New member
Mam wrażenie, że gwałtownie wzrosła liczba nastoletnich forumowiczów.
Czytanie ze zrozumieniem i używanie funkcji szukaj widocznie jest zbyt trudne żeby je opanować, ręce opadają :(

Andrus86 napisał:
mam jeszcze jedno pytanko wie ktos gdiz ebediz emozna np w bydgoszczy isc i podpisac umowe kupic nBoxa??? po prostu gdzi ebediz emozna sobie kupic ta platforme??
m.in. Media Markt, RTV Euro AGD, Salony GSM
dodatkowe informacje 24h na dobę, 7 dni w tygodniu można uzyskać w infolinii 'n' 0801 0 55555

diana napisał:
Witam
Mam pytanko mianowicie czy z nboxa bez dysku będę miał
możliwośc nagrywania programów na stacjonarną nagrywarkę
Panasonic EH65 z gniazdem HDMI
Panasonic EH65 nie ma gniazda HDMI "In" tylko "out". O ile 'n'Box będzie miał możliwość równoległego wysyłania obrazu poprzez wyjścia hd i rgb to i tak możesz podłączyć swoją nagrywarkę tylko przez Eurozłącze, co zaowocuje obrazem SD, może troszkę lepszej jakości z uwagi na źródło ale po downscalingu - na 100% nie HD.
Materiał w High Definition nagrasz tylko na dedykowanym boxie który pojawi się na początku listopada.
 

dnc

Moderator
VIP
Zak_PL napisał:
Bardzo dziekuje o cos takiego mi chodzilo, jeszcze tylko jedno malutkie pytanko, czy te dwa telwizory beda chodzily niezaleznie, to znaczy czy bede mogl w tym samym czasie na jednym i drugim tv ogladac inne programy i czy do drugiego bede musial dokupic drugi nbox czy wszystko sie podlaczy do jednego. Prosze o odpowiedz i mozna zamknac temat. Dzieki

NIE!

Każde gniazdo będzie pokazywać to samo, tak jak DVD czy TV. Jeden jest tuner i mozesz na raz ogladać jeden kanał!!!
A po resztę proponuję czytac tematy już rozwinięte lub pytać w odpowiednim dziale.
 

domag

New member
Ziomek, DaN dzieki za info.

Ehhh... to w moim przypadku bedzie klopot z N-ka. Mam nadzieje ze monterzy cos wyczaruja pomimo 10 pietra :D , bo inaczej trzeba bedzie dogadac sie z sasiadem.
 

pmcomp

New member
Andrus86 napisał:
mam jeszcze jedno pytanko wie ktos gdiz ebediz emozna np w bydgoszczy isc i podpisac umowe kupic nBoxa??? po prostu gdzi ebediz emozna sobie kupic ta platforme??

Nie słuchaj Grzegorza bo w EURO "n"-ki na razie nie będzie.

W Bydgoszczy do kupienia, od 12 paździenika, w:
Domar Bydgoszcz SA
Media Markt
AVANS, Neonet, Media Expert - o ile są w Bydgoszczy.

Pozdro
 

Mazoku

New member
a co jesli chciałbym miec i "n" i cyfre ? Napewno taka mozliwosc bedzie, przeciez nie musze rezygnowac z jednej po to tylko gdyz nie obsluguje ona HD. Czy jest mozliwosc jakiegos kompromisu tzn chodzi mi o podlaczenie obydwu tunerow do jednego telewizora i cieszenia oka dwoma platformami.
Istnieje taka możliwość. Musiałbyś mieć dwa dekodery i podwójny konwerter (albo potrójny, jeśli będziesz chciał korzystać z nbox recorder). Podejrzewam, że w takiej sytuacji przydatny byłby też dobry pilot uniwersalny ;)

1. Gdy chce podpisac umowe, jakie koszty ponosze, oprocz tych wymienionych (oprocz 50 zlotych antena [taka informacje mozna dostac na blogu "n"], 99 n-box, abonament za pakiety min. 20 zlotych), nie wiem jakies konwertery, przejsciowki itd?
Według obecnych informacji podpisując umowę z n płacisz tylko za aktywację (99 lub 449) i abonament. Dostajesz dekoder, a resztę (antena, konwerter, kable) musisz sobie zapewnić sam. Jest to ok. 150 zł. Prawdopodobnie dealerzy n będą także oferowali w promocji zestawy do odbioru.

2. Czy w jakikolwiek sposob, bedzie mozna rozdzielic sygnal na 2 telewizory?
Jeśli mają odbierać różne kanały (bo o to pewnie chodzi) to potrzeba osobnych tunerów i wielokrotnego konwertera. Nie wiadomo jak będzie wyglądać sprawa z abonamentami w takim wypadku. Krążą plotki o zniżkach na kolejne dekodery w tym samym lokalu, ale to oczywiście zupełnie nieoficjalne informacje.

3. To troche glupie jest, ale chcialem zapytac, bo w domu strasznie sie burza, ze jakiekolwiek kabel bedzie prowadzony z balkonu, wiec pytam czy istnieje mozliwosc polaczenia tuner/n-boxa z antena bezprzewodowo
Nigdy o czymś takim nie słyszałem. A na pewno nie przy domowym budżecie ;)

4. Z jakiej satelity beda nadawane kanaly, i czy ma ktos wykaz tych niekodowanych (FTA), ktore nie sa objete pakietami??
Hotbird 13E. Kanały FTA są wypisane tutaj.

Czym roznia sie te dwa lacza. Mam to drugie lg lcd. Czy przez nie mozna bedzie ten tuner podlaczyc. Bo juz sie gubie.
Na 99.9% niczym (dla 100% pewności możesz zajrzeć do instrukcji). Oba możesz wykorszystać do odbioru n w HD. Możliwe jednak, że nie będziesz mógł korzystać z VODu, który ma działać jedynie po HDMI.
 

Mazoku

New member
Mam jeszcze takie pytanie do fachowców: Czy tuner n będzie mógł odebrać kanały w HDTV z poza platformy ale nadawane z Hotbirda (nie wiem czy akurat z tej satelity, ale są jakieś niemieckie stacje HD) Wiecie może czy będzie można je oglądać?
Na Hotbirdzie są dwa kanały HD FTA: Luxe TV i Arte. Oba francuskie. Czy będą dostępne w nboxie nie wiadomo (patrz niżej).

Tuner nBOX oczywiście ma przełącznik DiSeQ więc można podłączyć dodatkowo Astrę i oglądać Pro7HD,Sat1HD,AnixeHD i pewnie niedługo kilka innych.
Tuner ma, ale wiemy przecież, że nboxy mają mieć zablokowaną listę kanałów. Więc kwestia oglądania czegokolwiek z innych satelit jest wątpliwa (przynajmniej na oryginalnym oprogramowaniu ;)).
 

Mazoku

New member
A czy można podpiąc do tego głośniki 5,1 z własnym wzmacniaczem (komputerowe) ?
Jak widać na zdjęciach, nboxy mają analogowe wyjścia dźwięku jedynie w stereo. Takoż podłączysz co najwyżej dwa kanały. Chyba że twoje głośniczki mają też dekoder cyfrowy (taki feature jest w np. Logitechu Z-5xxx).
 

adalbert68

New member
n-platforma a projektor

Witam. Mam nastepujace pytanko: Posiadam projektor Nobo X25M o rozdzielczości rzeczywistej XGA (1024X768) oraz maksymalnej (tak pisze w specyfikacji) SXGA+ (1400x1050) i wejściu video :Composite, S-Video. Czy program nadawany w HDTV będzie wyświetlany w takich rozdzielczosciach? No bo z tego co wiem (a nie bardzo sie na tym znam) w standardowym odbiorniku telewizyjnym CRT jest rozdzielczość coś około 720x576 w Pal-u. Chodzi mi o to, czy taki obraz wyświetlany na projektorze będzie w wyższej rozdzielczości niż na TV CRT?
 

pmcomp

New member
adalbert68 napisał:
Witam. Mam nastepujace pytanko: Posiadam projektor Nobo X25M o rozdzielczości rzeczywistej XGA (1024X768) oraz maksymalnej (tak pisze w specyfikacji) SXGA+ (1400x1050) i wejściu video :Composite, S-Video. Czy program nadawany w HDTV będzie wyświetlany w takich rozdzielczosciach? No bo z tego co wiem (a nie bardzo sie na tym znam) w standardowym odbiorniku telewizyjnym CRT jest rozdzielczość coś około 720x576 w Pal-u. Chodzi mi o to, czy taki obraz wyświetlany na projektorze będzie w wyższej rozdzielczości niż na TV CRT?

Twój projektor powinien przeskalować obrazy (576i,p 720p 1080i)do swoich natywnych rozdziałek.

Pozdro
 

adalbert68

New member
Chciałbym sie upewnic, czy dobrze zrozumiałem odpowiedz:

" Twój projektor powinien przeskalować obrazy (576i,p 720p 1080i)do swoich natywnych rozdziałek."

To znaczy że będzie wyświetlał obraz w rozdzielczości 1024X760 ?

Pozdr
 

Bajlif

New member
Witam,

Dawno temu kupilem sobie plazme, ktora na szczescie posiada wejscie DVI.
Czy da sie to jakos sensownie polaczyc z n-boxem?

Pozdrowienia,
 

G@RY

New member
kablem DVI <-> HDMI ale wg mnie wtedy nie obejrzysz filmów VOD w jakości HD bo DVI w Twojej plazmie nie obsługuje HDCP i obraz zostanie zeskalowany do zwykłej rozdzielczości.
 

hellboyek

New member
no a jezeli chcialbym sam zakupic osobny tuner i konwertery, to ile wynioslby koszt?? musilabym miec 2 nboxa??
kurcze wszystko ok, ale przydalaby sie mozliwosc rozdzielenia na dwa TV...

i jescze pytanie dot. progrmaow FTA, na konferencji, mowiono o 200 kanalach, z tego co wiem, jest och wiecej prawda?? czy to oznacza ze ITI sama wybierze kanaly ktore ebda dostepne??

aha jeszcze jedno... czy wsrod tych kanalow FTA, sa jakies polskie?? bo z tego co mi wyslales, widze tylko same kodowane :)
 
Ostatnia edycja:

welshy11

New member
Nigdy nie miałem satelity. Jak to jest z tym ustawianiem talerza;
-w jaką stronę musi być zwrócony,
-czy ma to jakies znaczenie, ze mieszkam od podwórka i w odległości kilkudziesięciu metrów znajduje się kolejny budynek
- czy można samemu zamontowac talerz plus podłączenie konwertera itd czy lepiej wołać specjalistę?
 
Jussi napisał:
Przeprasza, ze moze nie doczytalem, ale rozumiem ze pakiety beda kosztowac po 10 i 20zl, a jak wyglada sprawa z tunerem? Jaka bedzie jego cena? Czy zapowiadaja sie promocje typu tuner za free przez cfzas trwania umowy itp?

Pozdrawiam

Jakie 20zł ???? Ludzie.........obejrzyj sobie konferencję i napewno znajdziesz tam wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania.

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=7929

a jeżeli nie chce Ci się ściągać pliku to możesz o tym poczytać w wątku głównym.
Na prawdę trudno jest się zgubić wśród 5, czy 6 wątków

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=7927
 

mimik

New member
konwerter

A JA z innej beczki chodzi o ten konwerter ma byc twin a ja mam dwa quatro na multiswichu czyli wszystko idzie jednym kablem i jak to pogodzić jeżeli pvr ma dwa wejścia
 
pmcomp napisał:
Nie słuchaj Grzegorza bo w EURO "n"-ki na razie nie będzie.

W Bydgoszczy do kupienia, od 12 paździenika, w:
Domar Bydgoszcz SA
Media Markt
AVANS, Neonet, Media Expert - o ile są w Bydgoszczy.

Pozdro

Żeby nie było niejasności:




Dodatkowo u wszystkich:

-dystrybutorów GSM
-dystrybutorów TV SAT
 
Ostatnia edycja:

dboxashell

New member
Czego można spodziewać się w VOD

Witam,
wyłączność Cyfra+ związana z kanałami Premium HBO i Canal+ a co za tym idzie prawa do sporej liczby premier filmowych nie dotyczy chyba usługi typu VOD ??? Czu ktoś się orientuje czego tak naprawdę pod względem zawartości (technicznie to już coś wiadomo: jakość SDTV i HDTV z wyłączeniem Componentu) można się spodziewać w ofercie platformy "n" jako usługi VOD?

Jeżeli VOD będzie zawierała atrakcyjne pozycje to kanał Film HD nie będzie aż tak istotny.

W sumie temat VOD zasługuje chyba na osobny wątek....
 
Do góry