Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0
'n' i naziemna tv cyfrowa

witam mam ;n' i chciałbym się dowiedzieć jaki potrzebny jest tuner do odbioru telewizji naziemnej już można podłączyć do dekodera -jaki polecacie w miare tani nie musi być hd ?
 

jordan

New member
Witam ja takie pytanie do TURBO właścicieli :)

wziąłem opcje full no i teraz mam juz kanaly, zrobiłem aktualizacje która była potrzebna która dala możliwość DVBT

ale menu ma takie same jak moj biały w jakim czasie sie pojawia nowe menu ? gdzie sa te gry ? i czy menu TURBO jest inne faktycznie niz standard czarnego lub bialego ? narazie mam na 1 kablu ale za chwil pare bedzie montowana podwojna instalka.

pozdrawiam
 

Bartos81

Member
Bez reklam
do 24h powinieneś dostać aktualizację do turbo softu, jeśli nie to dzwoń d BOK, turbo soft zapisuje się na dysku więc jeśli sformatujesz dysk twardy dekodera to musisz znów czekać na soft
 
zamawianie enki

witam czy ktoś już otrzymał poprzez zamówienie online enke chodzi mi o to czy napewno dają te dwa gratisy? i jak długo trzeba czekać?
 

skip300

New member
Dzięki "kovol" za odpowiedź zamówiłem jednak z 250 taniej 48 wszystkie pakiety + prezent tv na kartę czekam zobaczymy co i jak to sie wypowiem
 

mirekgabi

New member
Problem z dolby digital

Zadałem to pytanie w innym dziale (o plazmie Panasonic) ale nie uzyskałem odpowiedzi jeszcze wiec spróbuję tutaj).Mam pytanie do tzw. starych wyjadaczy.Mam telewizor TX-P42G10E oraz telewizję "N".Podczas ustawiania tunera satelitarnego nieopatrznie włączyłem dźwięk przestrzenny w opcjach tunera oraz podłączyłem go do tv przez kabel HDMI.Okazało się że zniknął mi dźwięk (wcześniej był po HDMI ale stereo).Przełożyłem więc kabel do innego gniazda HDMI i dźwięk pojawił się.Jak zwykle poniewczasie wyczytałem w instrukcji "N" że tak się może stać i że dźwięk niknie "czasowo" gdy dane urządzenie nie obsługuje tego trybu. Co w takim razie zrobić, jak odzyskać dźwięk ?- który nie pojawił się już więcej na tym gnieździe HDMI?, dodam że resetowanie tunera "N" do wartości domyślnych nic nie dało.
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

Widzę że na 154 pozycji pojawił się już Rebel TV ;D ten kanał jak wystartuje będzie na pozycji 84 najprawdopodobniej ;] albo na 83 pozycji a Mango 24 na 84 ;] start planowany jest na 15 grudnia :)
 

ms-trex

New member
Jestem zielony w tej materii i mam pytanie takie: jaka funkcjonalność może oferować dekoder z dyskiem twardym, rozumiem że nagrywanie programów, ale czy wszystkich, w jakiej jakości, czy można zgrywać jakoś zawartośc takiego HDD na inne nośniki, czy ten dekoder można udostępnić w sieci i mieć dostęp do zasobów na dysku z komputera PC?
 

JackS.

New member
Bez reklam
ms-trex napisał:
Jestem zielony w tej materii i mam pytanie takie: jaka funkcjonalność może oferować dekoder z dyskiem twardym, rozumiem że nagrywanie programów,
Tak.
ale czy wszystkich,
Tak.
w jakiej jakości,
W takiej, w jakiej są nadawane. SD w SD, HD w HD.
czy można zgrywać jakoś zawartośc takiego HDD na inne nośniki,
Tylko poprzez zgrywanie przy odtwarzaniu. Czy poprzez łącza SCART lub YPbPr.
czy ten dekoder można udostępnić w sieci i mieć dostęp do zasobów na dysku z komputera PC?
Nie.
 
Ostatnia edycja:

ms-trex

New member
Tylko poprzez zgrywanie przy odtwarzaniu. Czy poprzez łącza SCART lub YPbPr.
Zgrywanie przy odtwarzaniu już nagranego materiału na HDD przy użyciu tych złączy tak? To w takim razie jak dla mnie nie ma sensu obecność takiego dysku w takim dekoderze, tylko po to żeby sobie nagrać jakiś progam który mogę potem obejrzeć tylko na TV? To już chyba lepiej podłączyć n do komputera bezpośrednio?
 

FishRoman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam fanów n-ki.od kilku dni jestem posiadaczem n-box rec-i mam problem z połączeniem.N-ka po hdmi z G10 i gdy ustawiłem w tv tryb hotelowy .Gdy włączam n-kę wyświetla się PROBLEM HDCP ale po włączeniu tv wszystko gra -kabel G&BL .Nie wiem może trzeba ihdmi?Dalej-czy jeżeli połączę do onkyo 605 po hdmi to jak ustawić żeby dzwięk był też z tv? i ostatnie -czy opłaca się łączyć internet do N-radia chodzi mi o jakość i ofertę:confused:Pozdrawiam;)
 

Rivam

New member
Odpowiem na 1 i 3 pytanie.

Ad 1.

Skoro komunikat pojawia się na tylko na parę sekund, potem znika i nie ma problemów (pojawia się normalnie obraz, to OLEJ TEN PROBLEM, bo go w ogóle nie ma. Martwiłbyś się, gdyby ten komunikat wcale nie znikał albo pojawiał się w trakcie oglądania. W moim Samsungu też wywala błąd HDCP, ale po 2 sekundach znika i normalnie oglądam.

Ad 3.
Wg mnie nie warto, bo może tych kanałów radiowych jest dużo, ale jakość to jakaś super nie jest. Jeżeli w ogóle słuchasz radia, to możesz podpiąć. Ja mam podłączony Net głównie do świetnej funkcji jaką jest możliwość programowania nagrań przez Internet. Nieoceniona rzecz kiedy np. przeglądam na wykładzie :) program na Onet Lajt i ustawiam nagrywanie. Tego u konkurencji nie ma.
Oprócz tego via Net masz serwisy internetowe od n, dostęp do nBOKu i możliwość zamawiania filmów z premier VOD (te ostatnie całkiem przydatne i wygodne).
 

JackS.

New member
Bez reklam
ms-trex napisał:
Zgrywanie przy odtwarzaniu już nagranego materiału na HDD przy użyciu tych złączy tak? To w takim razie jak dla mnie nie ma sensu obecność takiego dysku w takim dekoderze, tylko po to żeby sobie nagrać jakiś progam który mogę potem obejrzeć tylko na TV? To już chyba lepiej podłączyć n do komputera bezpośrednio?
To powinieneś jeszcze wiedzieć, że nbox wypuszcza z siebie albo obraz w HD (przez HDMI lub YPbPr), albo w SD (przez SCART). Nigdy nie wypuszcza obu rodzajów sygnału (HD i SD) równocześnie.

Jak więc chciałbyś go podłączyć do komputera?
 

JackS.

New member
Bez reklam
FishRoman napisał:
Witam fanów n-ki.od kilku dni jestem posiadaczem n-box rec-i mam problem z połączeniem.N-ka po hdmi z G10 i gdy ustawiłem w tv tryb hotelowy .Gdy włączam n-kę wyświetla się PROBLEM HDCP ale po włączeniu tv wszystko gra -kabel G&BL .Nie wiem może trzeba ihdmi?
Z iHDMI ten komunikat przestanie się pojawiać, a co ważniejsze wyjściem optycznym dźwięk będzie wychodził z nboxa niezależnie od tego czy TV jest włączony, czy nie.

Dalej-czy jeżeli połączę do onkyo 605 po hdmi to jak ustawić żeby dzwięk był też z tv?
Wybierając odpowiednie źródło sygnału. Możesz też zostawić nboxa wpiętego bezpośrednio do TV, a do amplitunera podłączyć się kablem optycznym.

i ostatnie -czy opłaca się łączyć internet do N-radia chodzi mi o jakość i ofertę:confused:Pozdrawiam;)
Warto, choćby dla kanału nRadioHD, który nadaje z całkiem niezłą jakością. Co prawda idzie on z satelity, ale aby go załączyć musisz mieć podpięty internet. Poza tym masz tam setki stacji radiowych w jakości w jakiej są one oferowane w internecie (mp3, 128kb/s).
 

Waldorff

Member
Problem z autoformatowaniem na 42PFL8404 + NBOX 250GB

Witam. Czy ktoś ma może pojecie co zrobić aby doprowadzić do ładu problem z formatowaniem obrazu na Philipsach.... chyba, że to też problem na innych telewizorach, Rozchodzi się o to, że funkcja Autoformatowania w TV działa w porządku na sygnale z kablówki i tv szybko i sprawnie usuwa pasy panoramiczne i rozciąga automatycznie obraz na cały ekran. Jednak sygnał z N-ki jest problematyczny. Puściłem po HDMI i tylko czasem, nie wiem z jakiej przyczyny Autoformatowanie działa, jednak przez większość czasu nic się nie dzieje i jeśli nie wymuszam rozciągania w NBOXie to mam pasy z góry i dołu, a czasem po bokach z lewej i prawej. Pomimo, że w TV zaznaczona jest opcja Autoformatowania... Nie mam już pojęcia co zrobić, aby autoformat działał cały czas i aby rozciąganiem zajmował się TV a nie tuner. Z rożnych źrodeł wiem że wina leży po stronie NBOXA. Wie może ktoś w czym tkwi tu problem?
 

kolarek

New member
dziadzius4 napisał:
witam czy ktoś już otrzymał poprzez zamówienie online enke chodzi mi o to czy napewno dają te dwa gratisy? i jak długo trzeba czekać?
Zamówiłem "wielką rewolucję"online 04.12 a 09.12 dostałem kurierem do domu a co do prezentu w postaci TNK to mam dostać po 10 dniach od podpisania umowy.Ale niestety dostarczono mi "stary"dekoder BSLA,czyli z dyskiem 250Gb:???:Podlączyłem przez HDMI do plazmy Panasa p42x10y i wcale nie jestem zachwycony jakością obrazu:???: Do porównania mam C+ na opticum 7300 oraz czeski MUX z naziemnej i najlepiej wypada niestety tv cyfrowa z Czech,kanaly HD z "n" jak zwykłe SD:???:
 

jankes3

New member
Waldorff napisał:
Witam. Czy ktoś ma może pojecie co zrobić aby doprowadzić do ładu problem z formatowaniem obrazu na Philipsach.... chyba, że to też problem na innych telewizorach, Rozchodzi się o to, że funkcja Autoformatowania w TV działa w porządku na sygnale z kablówki i tv szybko i sprawnie usuwa pasy panoramiczne i rozciąga automatycznie obraz na cały ekran. Jednak sygnał z N-ki jest problematyczny. Puściłem po HDMI i tylko czasem, nie wiem z jakiej przyczyny Autoformatowanie działa, jednak przez większość czasu nic się nie dzieje i jeśli nie wymuszam rozciągania w NBOXie to mam pasy z góry i dołu, a czasem po bokach z lewej i prawej. Pomimo, że w TV zaznaczona jest opcja Autoformatowania... Nie mam już pojęcia co zrobić, aby autoformat działał cały czas i aby rozciąganiem zajmował się TV a nie tuner. Z rożnych źrodeł wiem że wina leży po stronie NBOXA. Wie może ktoś w czym tkwi tu problem?
u mnie w takim zestawie jak panasonic 50S10 i nbox recorder autoformatowanie nie działa po hdmi , oczywiście funkcję tą blokuje nbox i dlatego szybko oddałem go i rozwiazałem umowę ale zastanawiam się czy to samo jest z dekoderem "białym" bez nagrywarki , ten dekoder nie ma hdcp co jest pewnie przyczyną tego problemu w nboxach rekorderach , jesli białe recordery nie stwarzałyby tego problemu to na pewno bym go zamówił bo Nka ma najlepszą ofertę programową hd ze wszystkich polskich platform.
 

semezy

New member
Tnk

Mam pytanko jak długo czekaliście na gratis z ostatniej promocji czyli Telewizje na Karte, bo ja podpisywałem umowe na N w punkcie Play 1 grudnia i do dzisiaj tj. 12 grudnia nic nie dostałem.
A następne pytanie czy w umowie macie gdzieś zawarte że dostaniecie TNK, bo ja dostałem tylko luźną kartkę do umowy że Dziękują za zakup N i mają dla mnie super prezent czyli TNK.
 
Do góry