Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

korczyniak

New member
Witam.
Mam pytanko, czy ktoś kedyś korzystał urządzenie do rozdziału uprawnień kart telewizji płatnych. Przypuszczam że urządzenie z "n" działać nie będzie, ale może ktoś na jakieś doświadczenie.
Link - (www)satsklep.pl/index.php?s=produkt&id_prod=609&id_kat=304&id_typu=0
 

SIM-SAT

Banned
Podział N jest w tej chwili niemożliwy, bo karta jest "sparowana" z dekoderem.
Nka od 1,5 roku mówi, ze wprowadzi multiroom i nic, jeszcze długo, długo nic...
 

rilicek

New member
k0val napisał:
czy warto płacić więcej za ten trubo dekoder ,bo zwykły recorder teraz w atrakcyjnej promocji

Biorąc pod uwagę ich "niesamowite" promocje dla stałych abonentów to warto. Nie widziałem jeszcze turbo na żywo, ale wydaje mi się, że warto poświęcić te 151 zł, żeby mieć Turbo.
 
Ostatnia edycja:

piceka

New member
Wreszcie!!!!!

Ufff. Po długim oczekiwaniu( zamówienie on-line) wreszcie otrzymałem informacje od n-ki iz zamówienie "full" - jest realizowane - otrzymałem nawet numer przesyłki. Trwało to troszke - czekam od 13.11.09. Lepiej późno niz wcale.:(
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
skip300 napisał:
Witam ponownie. Mam pytanko to warto brać Turbo czy zwykły nbox 250?
Jeżeli chcesz dużo nagrywac to tak , reszta to już według upodobań chodzi o grafikę itp..W moim odczuciu w porównaniu do recordera ;250; ma lepszej jakości bebechy:grin: co moim zdaniem przekłada się na jakośc odtwarzanego sygnału (chociaż przy słabym sygnale od nadawcy cudów nie będzie).
 

k0val

New member
skip300 napisał:
Witam ponownie. Mam pytanko to warto brać Turbo czy zwykły nbox 250?
Turbodekoder HD z cyfrową nagrywarką

ZA:

+ bardzo dobre wykonanie sprzętu - poprawa kluczowych elementów które były problemem powodując np. głośną pracę urządzenia
+ bardzo cichy jak na dekoder z dyskiem twardym
+ duże wykorzystanie podłączenia do sieci (wszystko co z tym związane typu nRadio, VOD, nPortal itd)
+ portal YouTube
+ szybkość działania
+ możliwość pracy na jednym kablu z praktycznie pełną funkcjonalnością (VOD itd)
+ 500GB dysk
+ rozbudowane EPG oraz możliwość planowania nagrań na różne sposoby: na żywo, z EPG, cykliczne, jeden kanał nagrywamy a drugi oglądamy itp
+ wszystkie niezbędne złącza
+ sprawnie chodzące gry jak się rodzice będą nudzić
+ czytelny wyświetlacz z pełnymi nazwami kanałów
+ dobre skalowanie kanałów SD
+ jak za taki sprzęt bardzo niska cena!

PRZECIW:

- jednak nie tak szybki jak nbox HDTV recorder
- przewijanie działa mniej płynniej niż na recorderze
- okazjonalne zawieszenia się (zdarzyło mi się a co!)
- brak w EPG szybkiego przeskakiwania kolorowymi klawiszami jak w recorderze
- brak czytnika innych kart... ale to jak wiadomo jest nierealne.
- brak oprogramowania USB np. do zdjęć, muzyki, mp3 - kiedyś na pewno ale fajnie jakby szybciej niż kiedyś
- brak wbudowanej karty WIFI
- na stan dzisiejszy zdarzające się bugi w oprogramowaniu
 

juras32

Member
Ja mam już zamówioną N-kę , którą odbieram początkiem grudnia w sklepie.Teraz mam pytanie. Sprzedawca powiedział mi , że ma same nowe recordery turbo. Wiadomo ,że przy najniższym abonamencie nie ma takiego recordera. Lecz sprzedawca poinformował mnie, że nie ma problemu i w najniższym abonamencie daje recoredery turbo. Później jak ktoś chce to może śmiało podwyższyć abonament i wtedy N-ka odblokowuje recoredr turbo. Czy jest to możliwe.
 

bluray

Banned
Wszyscy przepisuja plusy i minusy testu pracownika N-ki, który wisi juz wszędzie.

Plusy istotne w mojej wersji:
[1] wejście do EPG nie przerywa emisji oglądanego kanału; słychać go i nieco widać przez nieco przezroczyste menu,
[2] W trybie dźwięku dookólnego na większości kanałów działa regulacja głośności z pilota,
[3] oczywiście cicha praca. To ogromny plus zwłaszcza w sypialni.
[4] Genijalna zabawa z YOU TUBE w każdym punkcie EU !

minus:
[1] opóżniona reakcja na ściszanie. Dopiero po kilku sekundach głośność osiąga docelowy poziom. I czasem ponownie trzeba korygować. A na niektórych kanałach nie działa wcale.
[2] EPG nowe nie jest jednak tak czytelne jak stare. To kwestia upodobań.

Pojemność, rzecz względna. Ja tak mam, że każdy HDD wcześniej czy później mam zapchany. Kwestia czasu. Poprzednia pojemność była całkowicie wystarczająca.

Sprawa funkcjonalności USB:
Wszystko zależy od ceny jaką producent płaci za procesor AV.
Z ceną wiąże się obszerność SDK czyli zestawu podstawowych funkcji chipsetu.
Bo ten sam procek ma inną cenę kiedy ma zaimplementowaną obsługę sygnału po USB. A ta cena także jest zróżnicowana w zależności od ilości obsługiwanych kontenerów i kodeków.
Więc nie liczył bym na wypłacenie przez ITI / N ogromnych kwot dla ADB (producent TURBO) by oni wykupili od producenta ( chyba Realteck) poszerzone licencje na procek AV.

A w ogóle :
czy wiemy jaki chipset AV siedzi w TURBO ?
Świeci chyba nieco mniej ostrzej niż w starym N-bixie ale lepiej radzi sobie z deinterleasingiem.
Mniejsze krawędziowanie w SD.
 
Ostatnia edycja:

anejman

New member
Zadałem pytanie w wątku o promocji N, ale chyba nikt już tam nie zagląda, więc zadam je też tutaj, licząc na odpowiedź.
Otóż tydzień temu zamówiłem N-kę, wczoraj przesyłka do mnie dotarła (jeszcze nie zdążyłem zamontować anteny). I tu mam 2 pytania:
1. Czy jeżeli dokonam aktywacji nie w listopadzie, a dajmy na to 2 grudnia, to czy będę miał przez cały grudzień za darmo, a abonament będę płacił od stycznia, czy też liczy się data podpisania umowy i mimo to darmowe będzie te kilka dni listopada?
2. Czy dekoder HD recorder i turbo, to ten sam sprzęt, a rózni się jedynie software'm?

z góry dziękuję za odpowiedź

Adam
 

p@well

New member
No niestety, według mojej wiedzy od jakiegoś czasu aktywacja liczy się od momentu Twojego podpisu przy kurierze, czyli już tylko koniec listopada masz darmowo, a w grudniu to co otrzymałeś 1 miesiąc gratis

Jeżeli chodzi o recoder, to zależy jaki otrzymałeś, ściślej jaki ma numer seryjny - TURBO ma początek serii CLRA, recodery z nagrywarką bez możliwości powiększenia pojemności to BZZB i BSLA ( w tym ostatnim mogę się mylić, ale coś takiego). I teraz tak: jeżeli zamówiłeś TURBO to masz ten pierwszy i na pewno masz już 500 GB i takie tam dodatki wzrokowe ;-) ; jeżeli zamawiałeś recoder z nagrywarką , a otrzymałeś z serią CLRA - to masz możliwość w przyszłości bez wymiany poprzez opłatę lub jakąś przyszłościową promocję wykorzystać go jako TURBO po wgraniu przez n-kę nowego softu.
Myślę, że trochę rozjaśniłem temat?
 

anejman

New member
Dziękuję za odpowiedź, wyjaśniłeś temat dokładnie. Sprawdziłem nr seryjny - mam nowy tuner.
Jeśli aktywacja już się dokonała, to trzeba przyspieszyć wieszanie anteny:) .

pozdrawiam,

Adam
 

RushHD

New member
ehh, ja mam podobnie, zamowielm "n" w srode, pan na infolini powiedzial ze zajmie to 5 do 7 dni wiec przyjedzie w grudniu i bedzie darmowy miesiac,
i niestety przyjechala w czwartek :)

i niestety liczy sie data podpisu na umowie :(
 

rilicek

New member
RushHD napisał:
ehh, ja mam podobnie, zamowielm "n" w srode, pan na infolini powiedzial ze zajmie to 5 do 7 dni wiec przyjedzie w grudniu i bedzie darmowy miesiac,
i niestety przyjechala w czwartek :)

i niestety liczy sie data podpisu na umowie :(

To nie tylko ja tak celowałem, żeby dostać dekoder 1 grudnia. Dekoder miał być za 10 dni. Zamówiłem w poniedziałek przyszedł dzisiaj. W sumie te dodatkowy miesiąc promocji mnie za bardzo nie interesuje :cool: Pocieszam się tym, że w grudniu mogą dłużej zwlekać z wysyłką tłumacząc się dużą ilością zamówień :). Najważniejsze, że turbosraczka opanowana. Majtki czyste. Teraz tylko czekam na wgranie nowego softu.
 

anejman

New member
Jako nowy użytkownik "N" mam pytanie. Czy da się zrobiś listę ulubionych kanałów składającą się z samych kanałów radiowych i przypisanie jej do jednego z kolorowych przycisków? Chodzi o to, by mieć łatwy dostęp do stacji radiowych i móc słuchać radia bez włączania TV.
 

Saracen

New member
Mam mały problem z ustawieniem dzwięku w turbo rekorderze. rekorder mam podłączony po HDMI do Onkyo 606. Jak ustawie w dekoderze dźwięk na przestrzenny to różnice w głośności kanałów, a nawet różnych audycji na jednym kanale są nie do zniesienia. Jak w rekorderze ustawie na dźwięk stereo wszystko jest OK. Można coś z tym poradzić? Może mam źle coś ustawione?
 

bodzio_g

New member
Cytat:
Napisał RushHD
ehh, ja mam podobnie, zamowielm "n" w srode, pan na infolini powiedzial ze zajmie to 5 do 7 dni wiec przyjedzie w grudniu i bedzie darmowy miesiac,
i niestety przyjechala w czwartek

i niestety liczy sie data podpisu na umowie

To nie tylko ja tak celowałem, żeby dostać dekoder 1 grudnia. Dekoder miał być za 10 dni. Zamówiłem w poniedziałek przyszedł dzisiaj. W sumie te dodatkowy miesiąc promocji mnie za bardzo nie interesuje Pocieszam się tym, że w grudniu mogą dłużej zwlekać z wysyłką tłumacząc się dużą ilością zamówień . Najważniejsze, że turbosraczka opanowana. Majtki czyste. Teraz tylko czekam na wgranie nowego softu.

A można zapytać w jakich promocjach braliście, też chcę wziąć i nic nie znalazłem o miesiącu gratis, bo w tym momencie bez sensu jest moje czekanie do połowy miesiąca żeby jak najmniej zapłacić za grudzień, bo jak rozumiem i tak za niego nie będę płacił ?
 
Do góry