Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

rilicek

New member
Dzisiaj dzwoniłem do N'ki. Według Pana z BOA od połowy tego miesiąca wysyłają nBox Recorder Turbo z okrojonym softem i obsługą 250GB dysku. Nie mógł jednak zagwarantować tego, że jak zamówię nBox Recorder, dostanę Recorder Turbo.
Czy ktoś ostatnio zamawiał nBox Recorder i dostał wersję Turbo?
 

jordan

New member
ja dostalem info:


Zgodnie z zapowiedziami, telewizja nowej generacji n wprowadza​
nowy dekoder HD z cyfrową

nagrywarką 500 GB i rozszerzoną funkcjonalnością.


Dekodery te, b​
ędę mogli Państwo zamawiać w Magazynie już od najbliższego poniedziałku,


tj. 26.10.2009r. B
ędą one wyglądały niemal dokładnie tak samo, jak nbox HDTV recorder. Jedyną żnicą

będą drobne zmiany w wyglądzie zewnętrznym, numerze serii oraz opakowaniu.


Oprogramowanie, wygl​
ąd menu, usługi i możliwości fabrycznie nowych dekoderów po dostarczeniu do
Państwa będą takie same, jak w nbox HDTV recorder. Rozszerzenie funkcjonalności dekodera następuje wyłącznie po pobraniu specjalnego oprogramowania.



Klient b​
ędzie mógł, więc wybrać albo nbox HDTV recorder z dyskiem twardym 250GB, albo dekoder rozszerzony o nowe funkcje, usługi multimedialne, trójwymiarowe menu i dysk do pojemności 500GB.

To czy sprzedany przez Pa​
ństwa dekoder będzie miał funkcje jak nbox HDTV recorder czy jak nowy dekoder HD z nagrywark

ą cyfrową 500 GB zależy od opcji, którą zaznaczą Państwo w systemie sprzedaży

NAS
w procesie podpisywania umowy


DYSK O POJEMNO​
ŚCI 500 GB


DOST​
ĘP DO PORTALU YOU TUBE


GRAFIKA 3D
GRY

 

Mateush

New member
Czy jest mozliwosc bezprzewodowego polaczenia satalita > dekoder a pozniej po kablu do tv. Bo nie chce ciagnac kabla od satelity przez dwa pokoje do tv czy istnieje jakies rozwiaznie bezkablowe ?
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
witam. Mam problem. Jak do tej pory miałem podpiętą N-kę pod amplituner yamahy rx-v350 i wszystko było ok. Jedak na czas remontu wszystko musiałem rozłączyc i wywieźć. Teraz podłączyłem i okazuje sie ze gdy wybiore formaty dzwieku uzywane do filmów typu pro logic, sci-fi itp to nie graja fronty. Wystarczy jednak przejsc na muzyczne typu stereo, jazz itp i wszystko gra. Czy może to być spowodowane tym , że nie podpiąłem jeszcze surround-ów?
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Hmm może, ale to chyba jeszcze kwesia odtwarzanego materiału, czy "ma linię muzyczną" ;) dla tych głośników, bo raczej podpiałeś dobrze?!
 

rysiox

New member
rilicek napisał:
Dzisiaj dzwoniłem do N'ki. Według Pana z BOA od połowy tego miesiąca wysyłają nBox Recorder Turbo z okrojonym softem i obsługą 250GB dysku. Nie mógł jednak zagwarantować tego, że jak zamówię nBox Recorder, dostanę Recorder Turbo.
Czy ktoś ostatnio zamawiał nBox Recorder i dostał wersję Turbo?

Witam wszystkich - świerzynka tu jestem ;)
Odnośnie tematu - 22 X zakupiłem na stoisku w CH AUCHAN zestaw z NBOX recorder turbo w ofercie full - zgodnie z info na stoisku i na infolini 5 XI nastąpi aktualizacja softu i udostęniona będzie pełna pojemność dysku i nowe menu - czekam,zacierając ręce ;)
 

subuk

New member
Witam,

od wczoraj mam Nbox Recorder`a (wcześniej miałem zwykły dekoder Nbox), brak dźwięku innego niż stereo przez HDMI to u wszystkich ? Na infolinii jak zwykle nic nie wiedzą i mówią, że tak się nie podłącza ... tylko, że HDMI do telewizora a optyczny do amplitunera ... że tak ma być :D W poprzednim białym dekoderze 5.1 szło po HDMI jak ta lala a tu nic ... po optyku jedynie ... :( Macie to samo ?
 

boncio1

New member
subuk napisał:
Witam,

od wczoraj mam Nbox Recorder`a... brak dźwięku innego niż stereo ... po optyku jedynie ... :( Macie to samo ?

Z nudów Ci odpisze, bo kłania się podstawowa znajomość i umiejętność czytania instrukcji... :-x Moja żona się lepiej w tym orientuje ;)
Po optyku też będziesz miał tylko stereo w tej chwili.
W ustawieniach setupu zmień - dźwięk cyfrowy na tak.
 
Ostatnia edycja:

subuk

New member
boncio1 napisał:
Z nudów Ci odpisze, bo kłania się podstawowa znajomość i umiejętność czytania instrukcji... :-x Moja żona się lepiej w tym orientuje ;)
Po optyku też będziesz miał tylko stereo w tej chwili.
W ustawieniach setupu zmień - dźwięk cyfrowy na tak.

Widać nie siedzisz w temacie zbyt głęboko, spodziewałem się odpowiedzi od kogoś kompetentnego ... np Twojej żony ;)
Po optyku DD 5.1 idzie bez problemu. Wydaje mi się za to dziwne, że brak takowego sygnału na HDMI ... przecież recorder powinien być lepszym urządzeniem niż zwykły NBox ... ;)
 

skip300

New member
Witam mam pytanko z innej beczki, jak myślicie czy ta promocja w n-ce, co piszą świąteczna, to wszystko, czy będzie coś lepszego w grudniu, tzn czy poczekać
 

rilicek

New member
skip300 napisał:
Witam mam pytanko z innej beczki, jak myślicie czy ta promocja w n-ce, co piszą świąteczna, to wszystko, czy będzie coś lepszego w grudniu, tzn czy poczekać
Zawsze może być taniej, ale patrząc na to co zaproponowali mało prawdopodobne.
 

eRaf

New member
Pytanko Antena->2kable->N_Recorder

1. Czy jest jakiś sposób aby podłączyć N_TurboRecorder z konwerterem za pomocą jednego a nie dwóch kabli, tzn. z konwertera wychodzą 2 kable, wchodzą na "?" dalej "leci" jeden koncentryk i tuż przed Recorderem znowu wchodzi na "?" i dalej 2 kable wchodzą na TurboRecorder

2. czy po wybraniu przy zamówieniu online na "n" dodatkowo anteny HD za 90PLN dostanę także konwerter, jeżeli tak to jakiego typu, TWIN czy QUAD ?
 

boncio1

New member
subuk napisał:
Widać nie siedzisz w temacie zbyt głęboko, spodziewałem się odpowiedzi od kogoś kompetentnego ... np Twojej żony ;)
Po optyku DD 5.1 idzie bez problemu. Wydaje mi się za to dziwne, że brak takowego sygnału na HDMI ... przecież recorder powinien być lepszym urządzeniem niż zwykły NBox ... ;)

Jeśli po optyku masz DD5.1, to tak samo powinno być po HDMI. U mnie recorder tak działa prawidłowo. Dobrze, że odczytałeś nie złośliwość, a przmrużenie oka. Chyba nie doczytałem Twojego posta do końca.
Dziwna sytuacja.:niewiem:
 

p@well

New member
eRaf
ad.1-
z tego co się orientuję, to jeżeli wykorzystasz w jakimkolwiek miejscu jeden przewód (np. RG6), to uzyskasz odbiór, ale jeżeli będziesz chciał coś nagrać, to tylko to, co obecnie oglądasz. Pewnie chodzi Ci o jakieś przejście przez okno? Nie znam przewodu, który by przepuścił dwa sygnały osobno... ale nie jestem w tej dziedzinie fachowcem;
ad. 2 - za 90 zł otrzymasz tylko czaszę, wejdź w opcje sklep i jeżeli już chcesz kupić od n-ki, to tam masz też twiny, quady, przewody, całe zestawy itp. Ceny ... przeciętne.
pozdro
 

miciu10

Member
p@well napisał:
eRaf
ad.1-
z tego co się orientuję, to jeżeli wykorzystasz w jakimkolwiek miejscu jeden przewód (np. RG6), to uzyskasz odbiór, ale jeżeli będziesz chciał coś nagrać, to tylko to, co obecnie oglądasz.
Istnieje coś takiego jak MULTI BAND CONVERTER, pozwalający na przesył przez jeden kabel sygnału z dwóch wyjść konwertera.
ad. 2 - za 90 zł otrzymasz tylko czaszę, wejdź w opcje sklep i jeżeli już chcesz kupić od n-ki, to tam masz też twiny, quady, przewody, całe zestawy itp. Ceny ... przeciętne.
pozdro
Z tego co wiem to za 90zł sprzedawany jest zestaw antena Corab 80cm + konwerter Twin Sharp. (bez kabli, uchwytów itp.)
Pozdrawiam
 

subuk

New member
Ponawiam moje pytanie : czy któryś z użytkowników N-Box Recorder`a zauważył brak dźwięku DD po HDMI ? W serwisie powiedziano mi, że powinien iść, więc wygląda na to, że dostałem uszkodzony dekoder. Chciałbym jednak wiedzieć, czy przypadkiem komus przestał iść w/w sygnał przez HDMI po ostanim upgradzie softu w recorderze ? :rolleyes:
 

subuk

New member
No to TURBO w rzeczy samej ... :D Nazewnictwo marketingowe pobija coraz o dalej idące idiotyzmy :shock: Poza tym, to ja chyba nie mam turbo ;) DD jak nie było tak nie ma ... w instrukcji od Recordera jest napisane, zresztą oczywistym jest fakt, że HDMI zostało po to właśnie stworzone aby przesyłać i obraz i dźwięk. A tu głucho :rolleyes:
 
Do góry