Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

broda1725

New member
Bez reklam
Jaki konwerter ?

Witam kupiłem dziś N recorder i mam pytanie jaki kupić konwerter do niego czym się kierować napewno wiem że minimum to dwa wyjścia z konwertera a tak pozatym to czym jeszcze ?
Antene mam ze starej satelitki 90cm także chyba wystarczającą.
I jaki musi być minimum sygnał ustawiony, siła i jakość aby wszystko dobrze hulało.

Ps. W salonie N niestety nie mieli konwerterów.
 
Ostatnia edycja:

darekk75

New member
aby hulały wszystkie kanały musisz mieć jakość min. 60, jesli będziesz miał mniej możesz nie miec wszystkich kanałów np TVN HD.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
broda1725, z takim konwerterem jaki zaproponowano Ci w innym wątku będzie dobrze. Na antenie 70cm brak problemów (jakość około 88%, choć mały zapas na wypadek ulewnego deszczu), na antenie 80cm brak problemów w ogóle. Na dziewięćdziesiątce powinieneś uzyskać bardzo ładne parametry :)

Pozdrowienia!
 

broda1725

New member
Bez reklam
Dzieki chłopaki, ok wybieram się do sklepu po ten GI-202 Twin Platinum X a co do kabla to obojętnie nie trzeba się niczym kierować ?, ma byc koncentryk do satelit.

Ps. A jeśli takiego nie znajdę u nas a będzie inna firma to czym się kierować przy wyborze ?
 
Ostatnia edycja:

elrubio

New member
Braki.. i beznadziejne inwestycje w amerykańską 'piłę'

Brakuje mi tu najbardziej jakiejkolwiek wielkiej Ligi, zakupili by ligę Hiszpańską.. Bo tak za bardzi futbol amerykański w ogóle nie rajcuje.. strata pieniędzy moim zdaniem. Nawet nie ma co ogladaćw weekendy. Zima się skończy to NHL też się skończy i co dalej.. pustka.. :/
NG też mi trochę brakuje..
Tak to jest względnie.
 

royalmichael

New member
elrubio napisał:
Brakuje mi tu najbardziej jakiejkolwiek wielkiej Ligi, zakupili by ligę Hiszpańską.. Bo tak za bardzi futbol amerykański w ogóle nie rajcuje.. strata pieniędzy moim zdaniem. Nawet nie ma co ogladaćw weekendy. Zima się skończy to NHL też się skończy i co dalej.. pustka.. :/
NG też mi trochę brakuje..
Tak to jest względnie.

Właśnie dobiegła końca umowa na Ligę Hiszp. Cyfrze+ ale czytałem wypowiedź kogoś z N że nie planują inwestycji w Primera Division bo nie jest transmitowana w HD, nawet nie w 16:9...:???:
Wolałbym oglądać tą ligę w 4:3 niż NHL czy futbol amerykański w HD
 

_MarSs_

New member
Kolejny raz N-ka zaskoczyła mnie jak zwykle negatywnie.
Konia z rzędem temu kto zauważy ciekawy sposób N za wyrwanie kilkudziesięciu dodatkowych złotych od abonenta.
Oto przykład:
Mamy sobie powiedzmy 6 pakietów w N i płacimy 80zł - jest fajnie, mamy wszystkie kanały do 100.
Proponują nam promocję na HBO+Cinemax oraz Filmbox. Decydujemy się i przychodzi rachunek na 124,90 - mina nam rzednie.
Dzwonimy i rezygnujemy z Cinemax, bo tam nic nie ma do ogladania - następny rachunek to już 135,90 (bo zrezygnowalismy z opcji dodatkowej!!!)
Oglądamy kolejny miesiąc i stwierdzamy, ża na Filmbox mają tylko 10 filmów, które puszczają w kółko - przestaje nas to bawić, rezygnujemy - dostajemy rachunek na 125zł (mimo, że już nie ma Cinemax i Filmbox!!!)
W kolejnym miesiącu stwierdzamy, że nie mamy czasu na oglądanie HBO, rezygnujemy i dostajemy rachunek na 100zł - chociaż to ta sama sytuacja co na początku.
Podsumowanie: ogladanie 1 miesiąc Cinemax, 2 miesiące Filmbox i 3 miesiące HBO kosztuje nas 165,80zł dodatkowo!!!

Może ja mam jakieś dziwne nawyki, ale przecież powyżej cały czas utrzymujemy 6 pakietów więc nie zmieniamy oferty podstawowej.

A jak to było u konkurencji.
Miałem PolsatCyfrowy i jak chciałem HBO to płaciłem 20zł i miałem na miesiąc, rezygnowałem i było OK, chciałem bajki do dopłaciłem jakieś 7,80 i miałem na miesiąc. Wystarczyło, że cały czas miałem aktywny pakiet Familijny!!! Proste, jasne i uczciwe zasady, ale zachciało mi się nagrywarki HDTV i mam za swoje!
 

nagdob

Member
Bez reklam
Rachunek za N-kę.

W grudniu nie dostałem rachunku za N-kę. Czy ktoś tak też miał? Ciekawe, czy mi wyłączą czy nie, przecież nie jest to moja wina!
 

elrubio

New member
Nka jeszcze LM może stracić..

"W lutym 2009 roku powinniśmy poznać kto przez najbliższe trzy lata będzie pokazywał rozgrywki piłkarskiej Ligi Mistrzów. Walka o rozgrywki będzie gorąca... widać to chociażby po wypowiedziach szefów sportowych stacji w mediach.
Obecnie Ligę Mistrzów obecna jest w Telewizji Polskiej (jeden mecz w tygodniu) oraz sportowy kanał nSport (wszystkie mecze). W lutym przekonamy się kto wygra przetarg na kolejne lata. Wystartują w nim wszystkie liczące się stacje telewizyjne. W mediach już jest gorąco.

Telewizja nSport ma nadzieję, że Liga Mistrzów pozostanie w jej ofercie. - Istotne będzie to, ile meczów w technologii najwyższej jakości dana stacja jest w stanie pokazywać. Właśnie technologia jest naszym olbrzymim atutem, jesteśmy w ścisłej czołówce europejskiej - mówi Dziennikowi Dariusz Tuzimek, szef sportu w nSport.

Przedstawiciele nSport porażki nie biorą pod uwagę. Gdyby jednak przegrała to niewykluczone, że zainteresuje się przetargami na ligę angielską i hiszpańską, które obecnie dostępne są w Canal+.

Także Polsat Sport chce ponownie mieć w swojej ofercie Ligę Mistrzów. - Nie zgodzę się, że nSport bije nas technologicznie. W tej chwili i my, i Canal+ możemy pokazywać mecze w technologii HD, a mamy dodatkowo lepszych dziennikarzy - mówi Dziennikowi Marian Kmita, szef Polsatu Sport. Dodaje jednak, że w przetargu nie technologia ale pieniądze będą najważniejsze.

Nad zakupem praw do Ligi Mistrzów zastanawia się także nowa na rynku Orange Sport , która może wystartowac wraz z Canal+ . Wiadomo, że w przetargu wystartuje także Telewizja Polska."
 

Tiberian82

New member
nagdob napisał:
W grudniu nie dostałem rachunku za N-kę. Czy ktoś tak też miał? Ciekawe, czy mi wyłączą czy nie, przecież nie jest to moja wina!

N'ka nie wyłącza sygnału za to że nie zapłaciłeś rachunku. Po prostu nast epny rachunek będzie dwa razy taki. Sam nigdy nie płace na czas tych rachunków ponieważ nie przychodzą one listem poleconym, zawsze można powiedzieć że ktoś wyjął ze skrzynki.
 

gedymin67

New member
kontakt z "N"

Dla abonentów "n "jest sposób na zmianę pakietów, rezygnację z VOD, itp. bez konieczności kilkunastominutowego wysłuchiwania melodyjek. Można wysłać do nich maila z odpowiednim zgłoszeniem (koniecznie powinien zawierać nr umowy i hasło). Otrzymamy maila zwrotnego z potwierdzeniem. Aby zmienić / zrezygnować z pakietu trzeba koniecznie zmieścić się przed końcem miesiąca poprzedzającego miesiąc w którym kończy nam się okres promocyjny. W przeciwnym razie - za dni po tym okresie do końca m-ca - zapłacimy część opłaty.
Mam nadzieję że info o tej formie kontaktu się przyda :)
(sam jeszcze nie sprawdzałem - info o możliwości mailowego załatwienia spraw otrzymałem od konsultanta "n" - 18 min. czekania :()
Pozdrawiam
 

elrubio

New member
...

Jak by nie sportklub i TVP sport który czasem puści jakiś mecz, to nia ma nawet co oglądać na sportowych kanałach :/
Kanał sportowy N jest zdecydowanie za słaby :/
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Proponuję uruchomienie kolejnej sondy: "Jak oceniasz jakość programów dostępnych w n?".

Powiedzmy, że mający wpływ na jakość obrazu bitrate niektórych programów HD (spadający niekiedy do poziomu dobrego programu SD) można jeszcze zdzierżyć. Jednak w osłupienie wprawił mnie jeden z ostatnich odcinków Gwiezdnych Wrót 9 - początkowe sceny w dżungli wyglądały, żeby nie powiedzieć jak z YouTube, jak ten sam odcinek odegrany z DivX. Potężne artefakty obrazu i pikselizacja spowodowana zbyt dużą kompresją materiału.

Zbyt mocno spada jakość programów w "n" w ostatnich miesiącach. Nie tędy chyba droga...

Pozdrowienia!
 

Bartos81

Member
Bez reklam
potwierdzam, N mogła by poprawić jakość kanałów SD, obraz z polsatu z anteny naziemnej jest u mnie owiele lepszy niz niektóre SD na N, piskeloza, nieorsty obraz, itp
 

broda1725

New member
Bez reklam
Potwierdzam jestem troszkę zniesmaczony, a miało być tak pięknie. W tej chwili to oglądam tylko te HD bo reszta jest troszkę nie do zaakceptowania dla moich oczu. Gorzej jak mi się skończy promocja i trzeba będzie oglądać te pakiety z kiepskim SD.
 

aneks

New member
infolinia N uwaga na opłaty

Doznałem szoku po otrzymaniu rachunku z TPSA. Czy wiecie że dzwoniąć na infolinię N płaci sie najwyższą stawkę? Czyli nie 1 impuls za całą rozmowę a 1 IMPULS NA MINUTĘ. Zamawiając N dzwoniłem wieklokrotnie wysłuchując melodyjek a teraz muszę zapłacić za to ponad 100pln !!!!!
Oczywiście na stronie N nie ma o tym słowa przy nuimerze 0801055555 co za g....
 

yogibabo

New member
aneks napisał:
Doznałem szoku po otrzymaniu rachunku z TPSA. Czy wiecie że dzwoniąć na infolinię N płaci sie najwyższą stawkę? Czyli nie 1 impuls za całą rozmowę a 1 IMPULS NA MINUTĘ. Zamawiając N dzwoniłem wieklokrotnie wysłuchując melodyjek a teraz muszę zapłacić za to ponad 100pln !!!!!
Oczywiście na stronie N nie ma o tym słowa przy nuimerze 0801055555 co za g....
Też byłem zaskoczony bo myslałem że 801 to jeden impuls, a jak sprawdziłem biling to zdębiałem. Na szczęście obyło się bez kosztów - wszystko w ramach darmowych minut. :rolleyes:
 

DarioB

New member
elrubio napisał:
Jak by nie sportklub i TVP sport który czasem puści jakiś mecz, to nia ma nawet co oglądać na sportowych kanałach :/
Kanał sportowy N jest zdecydowanie za słaby :/
Witam, jestem na etapie analizowania, którego operatora cyfrowego wybrać (C+, UPC, Polsat, N), czytam to forum już od chyba 2-3 miesięcy i mimo napalenia się na Nkę to wasze komentarze mocno odstraszają. Czy ma ona aż tak fatalną jakość? Czy w porównaniu z pozostałymi operatorami jest mniej więcej podobnie?
Kolega, którego cytuję pisze też o kanałach sportowych - pomija Eurosport - czy ja czegoś nie doczytałem odnośnie tej stacji? Bo jeżeli jest nadal w ofercie to chyba narzekanie zależy tylko i wyłącznie od tego jakich transmisji się oczekuje - dla mnie Eurosport + OrangeSport (pomarzyć można :)) byłby wystarczającym zestawem sportowym.
Nie chciałbym też zaśmiecać tego wątku, bo ludzi z podobnym problemem jak ja jest pewnie wielu ale spróbuję. Będę też wdzięczny za ewentualny odsyłacz do innego tematu, gdzie znajdę odpowiedź - jeżeli nie chce Wam się pisać po raz kolejny :)
A zatem - jako szczęśliwy posiadacz (dzięki opiniom na tym forum) Samsunga 40A656A postanowiłem pożegnać analogową UPC (dziś podpisana rezygnacja) choć ciężko było się rozstać, gdyż jej jakość wcale nie jest kiepska na moim TV ale może po prostu mam słabe wymagania.
Jak już wspomniałem wyżej, w swojej lokalizacji (Gdańsk) mogę skorzystać z UPC Cyfrowej, Polsatu, Cyfry, N-ki.
Jak pewnie większość chciałbym mieć jak najwięcej kanałów HD i dodatkowo przystępną cenę + możliwość nagrywania (choć to ostatnie nie jest to dla mnie póki co jakimś priorytetem).
I po analizie (może jestem w błędzie to będę wdzięczny za naprowadzenie)
Polsat - jakoś w ogólnie do mnie nie przemawia jego oferta ani cenowo ani programowo
Cyfra - oferta porządna, jest najważniejszy dla mnie OrangeSport ale cena po skończeniu okresu promocyjnego za pakiet z kanałami HD powala mnie na kolana (około 150zł/miesiac)
UPC - też ciekawa oferta ale żeby korzystać z HD trzeba mieć najdroższy abonamet czyli 100 miesięcznie - też dla mnie sporo (TV oglądam max 2-4h dziennie)
N - cena jak dla mnie najkorzystniejsza, oferta programowa, że tak powiem może być - tylko wasze opinie o jakości odstraszają.

Pomożecie?
 
Do góry