Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

royalmichael

New member
Zaśnieżyło mi prawie całą antenę i konwerter, do tego pada śnieg z deszczem i gruba warstwa chmur. jakość z 70% spadła na 30% i mimo to obraz jest taki jak wcześniej tylko na kanałach HD co jakieś 10-15min na sekunde-dwie jest zanik obrazu. Jak to możliwe że mi działa?
 

Stilon

New member
Panie i Panowie jednak coś poprawili. U mnie od kilku dni jakość podskoczyła. Wcześniej na TVN HD jakość miałem na poziomie ok 40% a teraz 100%. Inne kanały też na 100% stoją. Także idzie w dobrą stronę. Nawet opady śniegu nie zrobiły na sygnale żadnego wrażenia :)
 

sklonowany

New member
Oj poprawili. Sam tego nie odczułem bo u mnie jakość była dobra. Ale mój kumpel z południa Polski potwierdził, że jakość podskoczyła mu podobnie. Tyle, ze z 60 % chyba do setki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

trade

Klub HDTV.com.pl
vip
da sie jakos sprawdzic bitrate kanału na dekoderze n-ki?
Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz, czemu na wszystkich kanałach SD mam jakość 100% ? Czy tak jest w rzeczywistości czy cos nie dziala dobrze ta fiunkcja sprawdzania. Na kanałach HD jest róznie, tzn zwykle w okolicach 90%.
 

piszczo

New member
problem

Witam
Nie wiem czy dobrze trafiłem ( mam nadzieję że tak :) ).
Mam dość duży problem z platformą, a własciwie z dekoderem, tak dokladniej to nie mam pojęcia w czym tkwi sekret, ale do rzeczy :
Posiadam telewizor lcd LG i dekoder bez nagrywania ( antenę zamocowałem sam z kompasem i wydaje mi sie ze jest dobrze ), podłączyłem dekoder do TV za pomocą złączki HDMI i nie wiem co dalej zrobic jak to uruchomic ( kiedy włączam w opcjach w tv żeby uruchomil złącze HDMI - pokazuje ze jest [ czarny ekran i pisze szukanie ]dostępne, a po chwili brak sygnału.
Co moge z tym zrobic ?
bardzo prosze o pomoc.

Pozdrawiam i wesołych świat
Piszczo
 

arsenal

Moderator
VIP
Naciskaj na obudowie włączonego nboxa kilkukrotnie przycisk RES tak by pokazał się napis 1080i lub HDMI. Przecież całe uruchomienie jest dokładnie opisane w instrukcji więc nie wiem w czym problem?
 

piszczo

New member
arsenal napisał:
Naciskaj na obudowie włączonego nboxa kilkukrotnie przycisk RES tak by pokazał się napis 1080i lub HDMI. Przecież całe uruchomienie jest dokładnie opisane w instrukcji więc nie wiem w czym problem?
Dziekuje za odpowiedź.

już wczesniej przyciskałem i przytrzymywałem ten przycisk RES. ale na TV dalej lata napis " brak sygnału", a na wyświetlaczu nboxa jest " 61.00".
Jestem raczej laikeim w tych sprawach, cale życie na kineskopie a tu nagle taka zmiana :). Także nie wiem co dalej :/
Przepraszam za zawracanie głowy.
Pozdrawiam Piszczo.
 

acton777

New member
Bez reklam
61.00 oznacza siłę= 61 i jakość= 0 sygnału, czyli antena jest zle ustawiona.
RES nie trzymaj tylko naduś kilkakrotnie az zobaczysz 1080i lub HDMI, wtedy zobaczysz obraz na TV.
 

piszczo

New member
acton777 napisał:
61.00 oznacza siłę= 61 i jakość= 0 sygnału, czyli antena jest zle ustawiona.
RES nie trzymaj tylko naduś kilkakrotnie az zobaczysz 1080i lub HDMI, wtedy zobaczysz obraz na TV.
wielkie dzieki
teraz juz widze gdzie jest haczyk :p
w instrukcji jest jasno napisane "Przytrzymaj" RES 2 sekundy :p
I teraz wiem ze źle ustawiony jest talerz :)
Jeszcze raz wielkie dzieki :p:D
Pozdrawiam Piszczo
 

yogibabo

New member
dla kogo tvn HD ?

Jak w temacie. Dla kogo tvn emituje na kanale HD. podając sygnał w formacie 4:3 ? Przecież to kpina z klientów. Wiekszość ludzi, co mają platformy cyfrowe wyposażona jest w płaskie telewizory, a tu taka wiocha. Brak słów.
 

arsenal

Moderator
VIP
Mniejszość ludzi co ma platformy cyfrowe ma "płaskie telewizory". Nadają filmy w 4/3 bo w takim formacie zakupili je kilka lat temu i nie chcą kupować drugi raz.
 

sklonowany

New member
yogibabo napisał:
Jak w temacie. Dla kogo tvn emituje na kanale HD. podając sygnał w formacie 4:3 ? Przecież to kpina z klientów. Wiekszość ludzi, co mają platformy cyfrowe wyposażona jest w płaskie telewizory, a tu taka wiocha. Brak słów.

Są przypadki i przypadki. Nie przesadzałbym z tą większością. Platformy cyfrowe są popularne od dobrych kilku lat. Wtedy ludzie zdobyli się aby trochę prześledzić "technologię" albo polecieć na reklamę. Dzisiaj też dobrze by było aby się zainteresować. Wiesz jeśli mając platformę nie wie się czym jest technologia HD to o czym tu dyskutować. Pewnych rzeczy trzeba się dowiedzieć.
 

yogibabo

New member
No to może kolega mnie oświeci posiadaną przezeń wiedzą lub właściwym linkiem ?

A może ktoś mi jeszcze wyjaśni dlaczego na innych kanałach HD ( w tym HBO) gdzie 100% emisji to 16/9, reklamy i inne przerywniki nadawane są w formacie 4/3, a na kanałach SD przy emisji w formacie 4/3 spoty reklamowe emitowane sa w formacie 16/9 ?
 

gajtek123

New member
Kruczki w umowie

Witam wszystkich :D
Planuję zamówić n-kę przez telefon w promocji świątecznej na 12 miesięcy.
W związku z tym mam pytanie. Czy ta oferta znacząco różni się od tej 24 misięcznej (oczywiście poza odpowiednimi terminami)??
Czy trzeba uważać na jakieś kruczki??
Jeśli nie to dlaczego inni podpisują umowę na 24 miesiące??
Pozdrawiam
Łukasz
 

p@well

New member
Umowa internetowa 12-miesięczna prócz czasu trwania nie różni się od 24- miesięcznej.
Tak zwani "inni" podpisują 24-miesięczną umowę w salonach ponieważ:
- mają zniżkę na instalację anteny
- kontakt bezpośredni z dostawcą i w razie problemów łatwiejszy sposób ich rozwiązania
- brak wiedzy - ludzie najczęściej nie szukają innych możliwości niż te które najszybciej im się nasuwają (brak czasu i chęci by poszperać).
Pozdrawiam
 

Dztka

New member
Oj misiu, misiu...

Jak ja kocham mądrości forumowiczów w stylu "brak wiedzy, nie chce im sie poszukac itd."...

Wspanialy tworczy język znany z relacji z ul.Wiejskiej np w TVN24...

Dla mnie "tępego" baranka który podązajac za wspaniała reklamą pobiegł do salonu "rzeczywistego" najwazniejszym faktem bylo to ze tego samego dnia (2 tygodnie temu) miałem w ręku nRecordera którego czym prędzej zainstalowałem, i zacząłem sie cieszyć zatrzymywaniem i przewijaniem, zatrzymywaniem i przewijaniem....

A na serio, jak nie ma sie alternatywy (u mnie przez najblizsze 10 lat nie przewiduje podpięcia sie pod jakąś naziemna instalacje np razem z ofertą internetu czy tel.) i tak jak kolega P@well "rozsądny" napisał wolisz osobiscie z kims podpisac umowe to roznica jest nie wielka...

rok szybko zleci :)
 
Do góry