Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

bejzbol

New member
Tak własnie te filmy i programy nie są w hd dlatego nieraz dużo lepiej ogląda się w zwykłej jakości te filmy. A na tvn hd wyjątkowo denerwujące są reklamy, które przerywaja program w hd, nadawane w 4/3 grrr :/
 

royalmichael

New member
Witam znowu:) Doszła mi czasza 90cm i w kilku miejscach są małe wgięcia które widać pod światłem. Czy to będzie przeszkadzać w odbiorze sygnału?
Pozdrawiam
 

kaz71

New member
Nie powinno to wpłynąć znacząco na jakość odbieranych kanałów, programy nadawane cyfrowo mają dość silny sygnał , a takie wgniecenia może spowodować nawet silny wiatr, mnie anteną wyginało w każdą strone i kanały niektóre tylko na chwilę stawały ale po sekundzie szły dalej,gorzej jakby antena była skorodowana .:eek:k:
 

Val

New member
Witam wszytkich. Może ktoś mi poradzi co zrobić. Otóż zauważyłem, a właściwie usłyszałem, że mój dekoder PISZCZY. Wydaje z siebie jednostajny pisk, który niesamowicie mnie wkurza. Przypadłość ta występuje podczas oglądania kanałów HD (praktycznie wszystkie, z wyjątkiem tvn hd), najczęściej wieczorem i w nocy. Co robić?? Reklamować ?? Ktoś też miał z tym problemy ??
 

canoe

New member
Val - reklamuj jeśli Cię wkurza! Niestety piszczenie to przykra przypadłość nboxów serii BXZ... a takie teraz dają... jedne piszczą głośniej, inne ciszej, niektóre w ogóle - czysta loteria :roll: Poza tym nie każdy słyszy pisk tak wysokiej częstotliwości ;)
Dawna seria BSK.. nie piszczała, ale ciężko je dostać obecnie.
W każdym razie jest to wada i "N" ma obowiązek Ci wymienić taki nbox.
 

sonsiad

New member
to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość...
przeczytałem prawie cały ten wątek, jednak dalej mam pewne wątpliwości:
- czy chcąc użyć konwertera do odbioru sygnału z 2 satelit
powinienem oprócz recordera n-ki posiadać jakiś tuner/dekoder osobny lub inny sprzęt ( oprócz tależa i okablowania ;) )?
wszystko stąd, że moje żona prosiła mnie żeby było jak najwięcej stacji niemieckojęzycznych ( - jest absolwentką germanistyki) i tak kombinuję żeby zaplusować bo "lekko" przekroczyłem budżet na lcd :D
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Potrzebny jest antena (czasza) konwertery ( 2 Twiny+przełącznik DiSEqC+uchwyt do konwerterów t.z. ;zez; , lub Monoblock Twin) kabel koncentryczny no i oczywiście nrecorder.
 

sonsiad

New member
dzięki za szybką odpowiedź odpowiedź!!!
na alledrogo znalazłem taki konwerter :
Konwerter Twin Monoblock Golden Interstar GI-206
tylko w opisie zastanowił mnie ten fragment
:

"Jest to oczywiscie konwerter Twin Monoblock co oznacza ze jest on podwójny i stosuje sie go do dwóch odbiorników lub jednego typu Twin aby odbierać dwie satelity Astrę i Hotbirda "
i z tego co napisałaś rozumiem że na n-rekorderze wszystko będzie chulać jak trzeba ( również vod ) ?
ps. sorki za różne czcionki
 

canoe

New member
Sonsiad! Ja również kupowałem monoblock'a (tez GI) i zostałem poinformowany, że aby otrzymąc porządny sygnał z Astry najlepsza do niego będzie antena typu offset rozmiar 80cm (nie większa nie mniejsza!)
tak więc upewnij się, aby potem nie być rozczarowanym!
 

pRzeKop

New member
Witam
Planuje zakup N.
Chciałbym też odbierać kanały FTA z innego satelity.
Czytałem na dipol com pl o konwerterach Monoblock.
Jeśli dobrze rozumiem: tego typy konwerter do tego wystarczy? Jak to w praktyce wygląda? Podłączając go jednym koncentrykiem mam "wymieszane" razem kanały z obu satelit?
Czyli podłączenie Monoblocka Twin dwoma kablami pozwala na poprawne działanie N recordera i jednocześnie odbiór kanałów z drugiego satelity?
 

oorzech

New member
Witam mam pytanie jak to jest z ta jakoscia sygnal , mialem 64% i sile jakies 75 nic nie ruszalem a teraz mam jakosc 42 - 44 % a sile 85% . Czytalem ze BER jest wazne u mnie jest 0.0E0 to dobrze czy zle , przeczytalem ze czasem jakosc sygnalu moze byc mniejsza ale za to zeby BER byl mniejszy. 0.0 to malo czy wartosci ujemne sa lepsze???
 
Do góry