Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

zbopen

New member
Mecz Polska Słowacja

Czy ktoś zauważył spowolnienie lub zacinanie się na obrazie podczas szybkich akcji (TVP1 z dekodera N)
Jakość i siła sygnału 0k 80% ?
TV Samsung 40A 656,antena Triax 88,konwerter Monoboc Twin
 

creep22

New member
chcę rzucić polsat w diabły i zakupić n-ke...powiedzcie jak sprawuję się skaler sygnału SD w recorderze, czy poprawia jakość obrazu czy tylko z nazwy jest fajnym bajerem, bo widok niektórych kanałow SD na Panasonicu 46py80 z polsatu przyprawia mnie o dreszcze obrzydzenia...no i czy jest wyjście cyfrowe optyczne...thx
 

Alf2

New member
Dekoder "n" nie reaguje na polecenia przez minute

Witam,

Prosze o Wasza opinie w 2 sprawach:
1.Zauwazylem ostatnio, ze po wlaczeniu "bialego" dekodera n-ki ze standby przez kilkadziesiat sekund nie dzialaja jego przyciski-pozniej wszystko chodzi normalnie i kolejne przelaczanie w standby i z powrotem juz nie powoduje tej przypadlosci. Problem pojawia sie znow kolejnego dnia.....
Spotkal sie moze ktos z takim objawem? NIe wiem czy wymieniac dekoder..

2. Podczas zmiany niektorych kanalow czasami z kolumn slysze jakby trzaski (dekoder podlaczony przez HDMI do LCD, przez opticala do amplitunera). Zauwazylem, iz dziej sie to wtedy, gdy nastepuje zmiana trybu z Prologic II na DD Digital. Jak temu zaradzic?

P.S proby znalezienia rozwiazania spelzly na niczym....

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
creep22 napisał:
chcę rzucić polsat w diabły i zakupić n-ke...powiedzcie jak sprawuję się skaler sygnału SD w recorderze, czy poprawia jakość obrazu czy tylko z nazwy jest fajnym bajerem, bo widok niektórych kanałow SD na Panasonicu 46py80 z polsatu przyprawia mnie o dreszcze obrzydzenia...no i czy jest wyjście cyfrowe optyczne...thx

Czy ty aby nie masz analogowego polsatu? Jeśli masz HD - to może za blisko siadasz telewizora podczas oglądania kanałów SD?
Specyfikacja sprzętu N-ki jest na stronie N jak również w tym wątku - tak jest wyjście optyczne.

W Polsacie to nie kwestia skalera powoduje, że np tvp1 i 2 są kiepskie! Solożowi żal kasy co by zapłacić za satelitarny cyfrowy sygnał TVP i podaje SD z odbiornika naziemnego :)

W N znajdziesz TVP HD, TVN HD - które są extra, jednak jakość kanałów SD jest różna a jeśli oczekujesz cudów, to raczej zmień telewizor :)
 
Ostatnia edycja:

creep22

New member
Chrisso:
- nie mam analogowego polsatu
- wiem, dlaczego publiczna tak chodzi na polsacie i decydując się na tę platformę wiedziałem, że będzie koślawa jakość - nie oglądam i tak prawie tych kanałów, więc mi to rybka
- nie podoba mi się zbytnio na przykład jakość TVN24, który jest chyba najczęsciej oglądanym przeze mnie kanałem i po prostu chcę wiedzieć czy na n-ce chodzi lepiej (skaler?)
- tak w ogóle to czepiam się SD, bo widzę jakośc HD i mi żal że wszystkie kanały takie nie są - ona wcale nie jest taka zła - znów chodzi mi tylko o to czy mozna wycisnąc więcej z SD na innym tunerze (mam też canal+ i wiem jak może chodzic SD na moim telewizorze, zapewniam cię, że lepiej niż polsat)
- telewizor własnie wymieniłem, panasonic46py80 chyba aż tak zły nie jest, by znów go zmieniać - mi się podoba. a na starym CRT to wsio rawno chodziło, czy polsat, czy cyfra - teraz mi to dopiero zaczęło przeszkadzać
- a polsatu mam dośc nie przez SD, tylko przez to, że za jedyne trzy kanały HD, które mają każą sobie płacić 6 zł co miesiąc (za każdy osobno)...
...no to jak z tym skalerem, podzieli się ktoś wrażeniami
 

matiwrona

New member
Pytanie

mam pytanko chce założyć N TV mam dwa telewizory w domu jak to jest czy moge ogladac wtedy na jednym i na drugim co chcę czy na kazdym to samo musze ogladac bo tak słyszałem jeżeli tak to co zrobić żeby oglądac na każdym telewizorze co innego w sensie ze ja np Euro Sport a moj współokator TVP 1 da sie?
 

_MarSs_

New member
Alf2 napisał:
...2. Podczas zmiany niektorych kanalow czasami z kolumn slysze jakby trzaski (dekoder podlaczony przez HDMI do LCD, przez opticala do amplitunera). Zauwazylem, iz dziej sie to wtedy, gdy nastepuje zmiana trybu z Prologic II na DD Digital. Jak temu zaradzic?...

Oh jak mnie wku....ją te strzały w ucho!! Jedyne co możesz zrobić to kupić logitech Harmony i zdefiniować 2 combo: "mute kanał+ mute" i mute kanał- mute" ale wtedy jeszce wolniez zmienia sie kanały i odpada zmiana po numerach czyli kaszanka!! Mogliby to wreszcie poprawic, bo to ewidentna wina dekodera!!!
 

panorafix

Member
Właśnie zmieniłem antenę z zestawu od tv n (70),na Triax (80) i potwierdzam,że standardowa antena to szmelc.Uciekał mi tylko i wyłącznie TVN HD, miałem na nim max 12% jakości teraz potrafi być 70%.Ogólna jakość podniosła się o ok. 20%,więc jak macie warunki kupujcie większe czasze.
 

sklonowany

New member
Używam nki od 3 miechów i jest w porządku. Jak dotąd miałem tylko jedną poważniejszą awarię a jakość odbioru nie spadała poniżej 80%. Tak, że myślę że mogę spokojnie polecić. Zastanawiam się nad rozszerzeniem pakietu.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
A ja mam pare pytań do obeznanych z tematem:

1. czy płacimy abonament miesięczny za dekoder czy dzierżawimy czy możemy wykupic go na własnośc
2. co daje n recorder poza dyskiem na które mozemy nagrywac filmy i VOD, czy da sie na niego np nagrac teledyski a potem zgrac je na inny nosnik?
3. czy dekoder sam wyszukuje kanały HD
4. jesli mamy np. TVN w wersji normalnej i HD to czy dekoder zapisze nam ten program 2x jako zwykły niskiej rozdzielczości i osobny w wersji HD czy poprostu zapisze tylko TVN HD
5. czy ponosi sie dodatkowe koszty za kanaly HD (jak to w C+)

dzieki
 

arsenal

Moderator
VIP
Odp. 1 - Płacimy tylko aktywację na starcie. Dekoder jest dzierżawiony z wieczną gwarancją. Nie ma możliwości zakupu. W zależności od aktualnej promocji Recorder można już mieć za 38 złotych.
Odp. 2 - Daje wygodę. Pauza i przewijanie aktualnie oglądanego programu z buforem do 60 minut wstecz. Nagrywanie jednego kanału i oglądanie z timeshiftem innego. Nagrywanie z EPG i z listy zaprogramowanych ręcznie nagrań. Ustawianie nagrywania poprzez internet nie będąc w domu. Nagrywanie z powtórzeniem( np. codzienne lub cotygodniowe seriale). Programy można zgrać na nagrywarkę DVD poprzez Eurozłącze. VOD jest zabezpieczone przez kopiowaniem.
Odp. 3 - Operator narzuca listę kanałów. Nie można wyszukiwać ręcznie kanałów.
Odp. 4 - Jak ustawisz nagrywanie na TVN to nagra TVN. Jak ustawisz na TVNHD to nagra TVNHD.
Odp. 5 - N nie pobiera dodatkowych opłat za kanały HD.
 
Ostatnia edycja:

remigiusz

Member
1.dekoder dzierżawimy, nie można go wykupić, opłata jest zawsze przy podpisaniu umowy- jej wysokość zależna od aktualnej promocji
2.na dysk można nagrać wszystko zarówno w sd jak i hd ale tylko programy w ramach abonamentu.Nie próbowałem przegrywać tego na inny
nośnik, ale zdaje się, że nie da rady
3.dekoder sam wyszukuje dostępne programy
4.dekoder wyszukuje wszystkie dostępne programy, czyli TVN x2, Discovery x2 itp
5.kanały HD są bezpłatne w płatnym pakiecie

widzę, że Arsenal mnie wyprzedził, chyba za długo pisałem
 

Bartos81

Member
Bez reklam
arsenal i remigiusz :krol: dzieki za wytłumaczenie, bo przegladałem regulamin "n" i gdzies sie natknałem na słowo opłata miesięczna za dekoder i to mnie zdziwiło

dzieki jeszcze raz. :eek:k:
 

zbopen

New member
Jakość sygnału na nsport

Witam
1)czy komus tnie się obraz,czasami sa trzaski na Nsport na meczach Ligi Mistrzów
(antena triax 88,konwerter Monobloc Twin V-22,kabel triset113)
Ustwawienia Ant 1
hotbird siła 87,jakość 74
astra 71,28
ant2
hotbird 83jakość 66
astra 74,28
Diagnostyka
Ant1 87,jak72
ant2 sila 83,jakosc66
2)Gdzie należy sprawdzać jakość sygnału w diagnostyce,czy ustawieniach ?
3) jakie ma znaczenie jakość sygnału na ANT2,czy uzywany jest tylko przy nagrywaniu ?
pozdr
 

royalmichael

New member
Witam, na stronie N wyczytałem coś takiego: "Wśród kanałów FTA w rozdzielczości HD są dostępne:
  • ANIXE HD
  • ASTRA HDTV PROMO"
Te kanały są dostępne na satelicie HotBird?
 

chrisso

Klub HDTV.com.pl
VIP
royalmichael napisał:
Witam, na stronie N wyczytałem coś takiego: "Wśród kanałów FTA w rozdzielczości HD są dostępne:
  • ANIXE HD
  • ASTRA HDTV PROMO"
Te kanały są dostępne na satelicie HotBird?

No i opis jest do tyłu, bo kanałów HD w FTA jest trochę więcej - astra kanały 500+ Arte HD, Simul

No i parę kanałów niemickich, co czasem testują HD czasem nadają w 16:9 i wyglądają jak HD :)
Ale niestety nie nadają polskich wersji językowych ani polskich napisów.
 
Do góry