Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

zoltan

New member
royalmichael napisał:
Aha dzięki. Ale to już coraz mniej mi się podoba.. czasza 89zł + konwerter 50zł + kable 72zł(2 kable po 12m, 1m=3zł) + wtyki F 4zł + maszt 20zł + przesyłka 40zł to daje 275zl :(

To ile zaplacisz zalezy w duzej mierze od ciebie i od tego co sobie wybierzesz. Przegladajac Allegro wszystko oprocz konc. F znalazlem taniej i to u jednego i tego samego sprzedawcy. Sam sie zastanow, czy musisz miec czasze za 89zl., czy nie wystarczy ci taka za 50zl. (w tym samym rozmiarze). Czy kabel musi byc za 3zl/m, bo moze wystarczy taki za 1,30zl./m. Za wszystko co podales wyszlo mi 180zl. Mozna jeszcze taniej, mozna tez drozej - wybor nalezy do ciebie.
 

royalmichael

New member
Dzięki, mam jeszcze inny pomysł. Gdybym wziął taki zestaw: Talerz Triax TD80, konwerter inverto 0,2dB za 50zł +10 wtyków F za 4zł i do tego kabel tylko nie 3zł za metr a np taki: http://www.allegro.pl/item448849620_kabel_koncentryczny_rg6u_fe_cu_100m_conotech.html
Tylko się boję że on jest marnej jakości.. dobra anetna, dobry konwerter, kanały w HD a słaby kabel i to jeszcze z żelaza.. żelazo się chyba nie nadaje do przewodzenia sygnału.. dużo stracę na jakości z takim kablem? 0,24zł za metr:???:
Aha i muszę mieć 2 kable do tego recordera? Nie może być 1? jeden kabel jest pewnie odpowiedzialny za sygnał a drugi za co?
 

clark_kent

New member
a po co 10 wtyków F jeśli można wiedzieć? :hmm:
do recordera kabel podwójny bo i konwerter twin (podwójny), chodzi o to żeby można było nagrywać i oglądać inny kanał w tym samym czasie. Przyśpiesza też ściąganie filmów z wypożyczalni VOD.
 
Ostatnia edycja:

manfred1

New member
Jesli można się wtrącić w wątek posiadam antenę dwa Twiny HB podłączyłem do gniazda INP 1 i INP 2 Astrę podłączyłem do INP3 i INP4 a następnie z Vipera 5/2 z gniazd Out wypuściłem dwa kable do recordera n-ki. Efekt taki że HB odbiera siła 89 jakośc 84 i są wszystkie programy natomiast nie wiem jak ustawić aby zamiast drugiego HB wpisać astrę, mało tego na drugim LNB w setupe recordera widnieje HB zamiast Astry.Oprócz tego sygnał jest 79 natomiast jakośc 0. Tu jest schemat połączenia jaki wykonałem
0011schematzm6.jpg



Gdy kupowałem dwa Twiny sprzedawca doradził mi abym zakupił gniazdo końcowe są tam dwia wejścia SAT jedno TV i jedno Radio. Teraz mam pytanie jak podłączyć dwa Twiny z wykorzystaniem tego gniazda? I czy nie można anteny naziemnej podłączyć do LCD zamiast do tego Viepra 5/2 Na tym schemacie jest tak zrobione.
001schematoo7.jpg
 

zoltan

New member
royalmichael napisał:
A mógłbyś podać linki? Z góry dzięki

Ja to znalazlem u tego sprzedawcy. U innych nie szukalem. Nawet jesli niektorzy pewnych rzeczy nie maja w ofercie to zawsze ich pytaj o to co cie interesuje, byc moze poprostu nie wystawiaja tego na Allegro. Co do tego kabla po 24 grosze, zwroc uwage, ze to jest cena za metr przy zakupie 100m. krazka. Byc moze na metry sprzedajacy policzy drozej.
 

matthew123

New member
matthew123 napisał:
mam zamiar zamówić n-kę i nie wiem czy zamawiać zestaw [antena + dekoder zwykły - takie jak na stronie n-ki (nSklep)], czy lepiej antenę dokupić oddzielnie, a jeśli tak to jaki rozmiar anteny (do oglądania HD, jestem z podkarpacia) i jaki konwerter do tego.
Pytam bo nie bardzo się orientuję.

po przeczytaniu wielu waszych postów i konsultacji z kolegami doszedłem do wniosku, że dobrym zestawem dla mnie będzie: antena triax dt88 (85 x 95 cm)
konwerter Gold 201, kabel gd113
oczywiście wszystko to do n-ki (dekoder zwykły)
prosiłbym jeszcze o wasze opinie, czy dobrze wybrałem
 

clark_kent

New member
matthew123 napisał:
po przeczytaniu wielu waszych postów i konsultacji z kolegami doszedłem do wniosku, że dobrym zestawem dla mnie będzie: antena triax dt88 (85 x 95 cm)
konwerter Gold 201, kabel gd113
oczywiście wszystko to do n-ki (dekoder zwykły)
prosiłbym jeszcze o wasze opinie, czy dobrze wybrałem

Moim zdaniem powinno być ok :eek:k:
 

panorafix

Member
o podłączę się do pytania,90 czy 80 czy może triax 100, do dekodera białego.Co prawda mam od n-ki antenę i jak na razie jest ok,ale asekuracyjnie chciałbym wiedzieć.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Posiadam Triax 100 i konwertery Goldena i sygnał naprawdę super H.Bird ( transporder podstawowy Nki) siła 90 , jakośc 96-100%, na Astrze jakośc 95 98% . Tak więc mogę ten ; sprzęt; polecic.
 

zaryl

New member
Tnn Hd

Witam!
Zastanawiam sie nad zakupem jakies platformy cyfrowej i mam dylemat, która jest najlepsza pod wzgledem jakosci nadawania?
Programy, które mnie interesują są na kazdej, więc programowo pasuje mi kazda.
...a czy ten TVN HD to jest to samo co zwykły TVN (tyle, że w HD)?
Bo najbardziej to na TVN-ie mi zalezy.
Dzieki za info.
Pozdrawiam
 
Do góry