Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

panorafix

Member
tak hdmi z samem 37 a656,na moment wystepuje komunikat o błędzie hdmi ale zaraz zanika i jest ok.Dzwięk mam wyjściem z tv do wierzy i wszystko gra pięknie.
 

matthew123

New member
witam wszystkich,
mam zamiar zamówić n-kę i nie wiem czy zamawiać zestaw [antena + dekoder zwykły - takie jak na stronie n-ki (nSklep)], czy lepiej antenę dokupić oddzielnie, a jeśli tak to jaki rozmiar anteny (do oglądania HD, jestem z podkarpacia) i jaki konwerter do tego.
Pytam bo nie bardzo się orientuję.

Z góry dziękuję za pomoc.
 

acton777

New member
Bez reklam
Antenę od Nki sobie podaruj... Kup osobno, do HD średnica 80-90 cm., konwerter: sharp, inverto, maximum, lemon, itp. Patrz na wsp. szumów < 0,2 dB, to będzie :eek:k:


royalmichael: to chyba koszt montazu, a nie "regulacji sygnału"...
 
Ostatnia edycja:

royalmichael

New member
Ja tez wlasnie nie wiem czy brac caly zestaw od N-ki(czasza 80cm za 160zl, konwerter jakis za 30zl 0,3db [twin universal lnb ttw 003 ref 300428]) czy moze cos takiego bedzie lepsze:
jakas czasza 80cm np: http://www.allegro.pl/item435597712_antena...m_hd_ready.html
jakis konwerter np: http://www.allegro.pl/item441336137_konwer..._hd_nowosc.html
i dobry kabel hdmi laczacy tv z dekoderem: http://www.allegro.pl/item455229270_hdmi_h...rdy_jakosc.html
(miedz 6N) ?
co do konwertera to nie lepiej 0,1db?
a moze jeszcze cos innego?
 

acton777

New member
Bez reklam
Co zamówiłeś: recorder, czy zwykły :confused:
Bo najpierw mowa o Twinie, potem Monoblock singiel i trochę zgłupiałem...
Globo (Opticum) ma 0,1dB, ale na papierze...

A 3m. HDMI za 25 PLN, jest tak samo dobry jak Fiat126p ;)
 
Ostatnia edycja:

royalmichael

New member
narazie zamówiłem ten zestaw od n-ki i w poniedziałek mają mi go montowac. ale jeszcze wszystko moge zmienic/wycofac sie itd.
ta ich czasza 80cm kosztuje 160zl... warta swojej ceny?
ich konwerter ma szumy na poziomie 0,3db i mozna odbierac tylko HotBird(Astry juz nie), na allegro sprzedaja go po 30zl...
wiec co kupic pod n-ke do odbierania kanalow hd? i zeby to ze soba wspolgralo. oczywiscie z jakimis uchwytami itd zebym to mogl zamontowac na balkonie tzn wywiercic w scianie balkonu dziure i zamontowac

edit: zamówiłem recorder
a chcę odbierać nkę, hotbird.. oraz astrę jeśli się da
 
Ostatnia edycja:

acton777

New member
Bez reklam
Ufff....Nareszcie wiem na czym stoję :D To jedziemy:
Konwerter: Monoblock Twin(!) Maximum- w przeciwieństwie do innych firm, nigdy nie miałem z nim problemów; czasza 80-90 cm np.TRIAX (nalepsza, ale tez najdrozsza); HDMI- wg uznania, ale nie "toto" co znalazłeś na allegro...

PS. nie kupuj na allegro, chyba, ze "odbiór osobisty" (czasza to wbrew pozorom delikatna rzecz, najwazniejsze jest uwypuklenie. Widziałeś kiedyś firmę kurierską "od środka", co dzieje się z przesłkami...). Jak juz znajdziesz w swojej okolicy, to resztę tez tam dokupisz.

W ich cenie- 160PLN masz: gów..ną antenę, która nadaje się do odbioru w Wielkiej Brytanii, konwerter TWIN.

P-ń i okolice polecam siebie ;)
 
Ostatnia edycja:

acton777

New member
Bez reklam
Nie ma konwerterów tylko "do Nki". Jak nadaje się do jednego nadaje się do drugiego, byle był do cyfrowej TV!
Kazdy Twin się nada, patrz na wsp. szumów!!! (Astry nie będzie :( )
 
Ostatnia edycja:

acton777

New member
Bez reklam
royalmichael nie przeginaj.

Jak chcesz se pogadać w necie, to na jakiś czat wleć, a nie zaśmiecasz całe forum linkami. Te konwertery róznią się ceną i sprzedawcą. Chciałem pomóc, ale Twoje pytania są wk...., a przemilczę to....

PS. Widzę, ze czas masz więc polecam: :szukaj:
 

panorafix

Member
a mógł by ktoś mi sprecyzować czemu oryginalne anteny z-ki są złe?Polecacie czasze 80,ja też mam 80 taką szarą z n-ki oryginalnie mi dali,i co jest z nią nie tak?czy na innej 80 uzyskam lepszą moc sygnału?Jeszcze jedno pytanie,jak się ma moc sygnału na oglądane programy.Czy im mocniejsza tym ładniejszy obraz,czy po prostu jest jakiś zakres od do że odbiór jest stały,a po jego spadku obraz wyraźnie się pogarsza.Mi udało się ustawić tylko 63% ogólnej mocy,a na TVN HD jedynie 10% i chodzi na moje oko ok,oczywiście niezależnie na innych kanałach sygnał jest mocniejszy.Czy jak by był inny mocniejszy sygnał to poprawia się jakość?
 

clark_kent

New member
royalmichael nie przepłacaj na sprzęcie bo naprawde nie ma sensu.

W ubiegłym tygodniu sam podłączałem recordera oraz montowałem antenę na balkonie przy silnym wietrze który nawiedził wielkopolskę kilka dni temu. Co prawda maszt miałem juz gotowy bo został po antenie z cyfry ale reszta naprawde nie jest trudna do zrobienia.
Po pierwsze zakupiłem na allegro antenę czasza 85 cm (region wielkopolska) razem z konwerterem twin gilden interstar (0,2dB) + kabel koncentryczny i 4 wtyczki - koszt z przesyłką kurerską 122 zł (za wszystko)
Montaż razem z ustawieniem anteny ok 2,5- 3 godzin - siła sygnału 85-95%, jakość sygnału 85-100%. Wszystko gra bardzo ładnie.
Odnośnie kabla HDMI- mój szwagier ma firme audiowizualną z głosnikami projketorami kablami różnorakimi i wypróbował ich już naprawde wiele. Wniosek jest taki, że w kablach HDMI w cenach 50- 200 zł nie ma żadnej różnicy w obrazie. Tak więc czy kupisz kabel za 50, 80 czy 200 zł jakośc bedziesz miał taką samą. Ja osobiście mam kabel Cabeltech gold edition 1,8 metra- 45 zł w sklepie i gra super. Wczesniej miałem 2 prolinki i zaden nie działał dobrze bo obraz zanikał.
Zatem naprawde nie daj się zwariować, kupuj mądrze i bez wyrzucania pieniędzy w błoto. 8)
 

royalmichael

New member
Dzięki, mam kilka pytan

clark_kent napisał:
Po pierwsze zakupiłem na allegro antenę czasza 85 cm (region wielkopolska) razem z konwerterem twin gilden interstar (0,2dB) + kabel koncentryczny i 4 wtyczki

Czy to ma znaczenie jaki region? Dla podkarpacia musza byc specjalne talerze czy jak? :)
co robi kabel koncentryczny? łączy talerz z dekoderem?
co to są 4 wtyczki? tzn do czego one są potrzebne?

Czy mogę kupić taki zestaw do N-ki:
Konwerter Inverto TWIN 0,2dB http://www.allegro.pl/show_item.php?item=448848366
Antena satelitarna TRIAX TD-80 http://www.allegro.pl/item448840499_antena_satelitarna_triax_td_80_biala.html
kabel koncentrzyny http://www.allegro.pl/item448850113_kabel_koncentryczny_hirschmann_koka_100_metry.html
z 10m jeśli służy do podłączania tv z antena
Do tego coś jeszcze? Będzie to ze sobą współgrało? Odbiorę na tym kanały HD? Będę mógł oglądać tv niezależnie od pogody?
I jeszcze jedno ważne - jest ryzyko, że czasza może się wygiąc w transporcie lub coś podobnego?

pozdrawiam
 

clark_kent

New member
royalmichael napisał:
Dzięki, mam kilka pytan

Czy to ma znaczenie jaki region? Dla podkarpacia musza byc specjalne talerze czy jak? :)
co robi kabel koncentryczny? łączy talerz z dekoderem?
co to są 4 wtyczki? tzn do czego one są potrzebne?

No właśnie ma znaczenie ponieważ im dalej na wschód tym większa powinna być antena (czasza). Nie wiem, może dla pewności wziąć 120 cm. Może ktoś z tego regionu doradzi jakiej wielkości anteny na podkarpaciu są własciwe.
Kabel koncentryczny to kabel łączący antenę (konwerter) z dekoderem. w przypadku recordera i konwertera twin potrzeba policzyć podwójnie (2 kable) + 4 wtyczki typu "F" czyli te końcówki które mocuja kabel koncentryczny w dekoderze i konwerterze. potrzebne 4 w przypadku recordera (dwa wejścia w konwerterze i 2 w recorderze).
Jeśli chodzi o kanały HD to zalezy od jakości sygnału a jokość od wielkości anteny, jej ustawienia i ustawienia konwertera- koło się zamyka 8)
 
Do góry