Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

manfred1

New member
Mam pytanie od tygodnia posiadam recordera z usługą VOD i powoli zaczyna mnie to irytować a dokładnie dysk pracujący w recorderze z tego co się orientuję pracuje gdy ściąga pozycje do VOD ale żeby przez cały tydzień non stop? Czy tylko ratuje mnie całkowite odłączenie od prądu aby w nocy upajać się ciszą?
 

zoltan

New member
Ja tez mam recorder od tygodnia. Na poczatku dysk tez chodzil non-stop. Poprostu musi sobie posciagac wszystkie filmy, ktore sa dostepne w ofercie, a potem juz tylko bedzie je wymienial co pewien czas. A gdy nie bedzie dostepnych nowych filmow do sciagniecia, to bedzie odpoczywal.
 

clark_kent

New member
Hmm, ja mam od trzech dni i co prawda nikt nie śpi w pokoju, w którym jest tv ale owszem jak przystawię ucho blisko szafki rtv to słyszę szum dysku. Jednak przy codziennym użytkowaniu jest niemal "bezszelestny". Powiem więcej, głośniej szumią kaloryfery od centralnego w każdym pokoju (także w sypialniach :grin: ). Nurtuje mnie co innego, kiedy to wszystko się pościąga skoro na razie mam same seriale chyba z 13 pozycji i dalej nic od 24 godzin nic nie przybyło, nie pojawiła się nawet w menu pozycja "picturebox" :roll:
 

bejzbol

New member
ten "szum" to jeden z głównych powodów dlaczego nie wybrałem recordera mimo że śpie jakiś metr od chodzącego non stop i hałasującego komputera :D to już chyba paradoks :)
 

zbopen

New member
roblem z ustawieniem PILNE

zestaw do odbioru równoczesnie z 2 satelitów
zestaw pojedyncza antena Triax,konwerter Monoblock Twin -maximus v22
wyprowadzone z konwertera do dekodera 2 kable
hotbird siła/jakosc 80%
1)jakie ustawienia powinny byc w setpie recordera/ustawienia/anten
ant 1
konfiguracja Dual brust
hotbird lnb 1
astra lnb 2
i identycznie ant 2?
2) czy dla obu anten treba zaznaczyc w konfiguracji dual,czy wystarczy dla pierwszej
3)czy ma znaczenie ktore LNB wybieram dla astry lnb 1 czy lnb 2
4) w którą strone ma byc skierowany ww kowerter na hotbirda ?
5)Jak zlikwidowac paski czarne na kanale TVN HD
wybrałem opcje obrazu panoramiczny i we wszystkich ustawiebiach tj rozciagnięty itp są widoczne paski z lewej i prawej strony
tv LCD 40A 656 Samsung-ustawienie 16-9
6) czy złączki F podłączone do konwertera mozna dodatkowo na styku konwertera zaizolowac tasmą tj czy nie wpłynie to na jakosc i sile sygnału?
 

acton777

New member
Bez reklam
1 DiseqC, nie dual! HB: lnb1, A: lnb1, antena 2 identycznie. Jeśli nie ma sygnału zamien lnb, nie pamiętam jaki diseqC ma ten monoblock (patrz pkt 3).
2 tak (diseqC!!!)
3 tak, jak zaznaczysz nieprawdłowo, sygnału nie będzie
4 nie rozumiem pytania :(
5 tylko "zoomem", "szeroki" itp. w TV, tylko po co :confused:
6 nie rób tego taśmą izolacyjną, bo się tam wilgoć będzie zbierać...lepiej zastosuj takie "gumki": http://sklep.delta.poznan.pl/shop_image/product/konw_monoblock_idl40.jpg
 
Ostatnia edycja:

zbopen

New member
cd

Probowałem poprosic montera o instalacje złączek CaPz uszczelka,nawet je zamowilem i dałem instr,ale moglem go przekonac,
przy szybkozłaczce /sklep hollex/ w ogole nie wiedzial o co chodzi,ja nadal tez nie wiem
Nie wiem czemu ale wlasnie w tym ustawieniu zlapalem astre na nrecorderze przy konwerterze Monoblok twin
2Konfiguracja ant 1 disec,lnb1 hotbird,astra brak ,ant 2 tone burst
-hotbird-lnb 1,astra lnb 2,takze mogę nagrywac na rekorderze i pojawily sie kanaly od 500
Monter ustawil mi
na no disq,hot lnb1,astra nie podswietlona
stwierdzim ze nie bede mial astry,a tu niespodzianka po przestawieniu ant 2 na tone brust dziala, jakosc tylko 44% astry przy przestawieniu w setapie,chyba warto by poprawic ustawienia
talerz Triax 88,zlaczki F Gold ,68,kabel triset 2x15 m
W tym konwerterz nie ma przełącznika disqec
 
Ostatnia edycja:

dakfire

New member
Witam,

Od tygodnia jestem abonentem n-ki. Niestety, jak poinformował mnie instalator, lekkie zadaszenie nad moim balkonem (mieszkam w bloku) sprawia, że wiązka sygnału jest zasłonięta. Mam wszystkie programy, jedynie TVN HD nie działa, pojawia się komunikat proszący o sprawdzenie podłączenia dekodera. Sygnał jakości osiąga maksymalnie 80 %, przy programach HD 40%, przy sile 90-100 %. W związky z tym mam pytanie, czy mimo wspomnianego wyżej zadaszenia, mogę w jakiś sposób poprawić jakość sygnału i zrobić coś żeby TVN HD działał (podobno jest w fazie testów i dlatego są problemy). Mam standardowy zestaw dekoder+antena.

Dark,
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Możesz popróbowac regulacji konwerterem obracając go w odwrotną stronę do ruchu zegara , pamiętaj aby skręcac powoli i sprawdzac sygnał. Sam mam zainstalowaną antenę na balkonie i nie mam żadnych problemów z odbiorem , faktem jest że poświęciłem ;trochę; czasu na regulację anteny szczególnie żeby dostroic do TVN HD.
 

jedrek_125

New member
Potwierdzam :) naprawde lekkie skrety konwertera pomogą , ustaw na tvn HD i tak dlugo ustawiaj az sie pojawi program , a jesli sie pojawi to znaczy ze inne tez masz i juz nie musisz nic ustawiac dalej :). Powodzenia -praca na okolo 30 min jesli jestes sam , jak bedziesz mial pomoc czyli kogos kto patrzy na tv bedzie szybciej :)
Pozdro
 

zbopen

New member
KOLEKCJE vod

1)Czy parametry szybkość i jakość z ustawienia anteny mają wpływ na szybkość zaciągania z satelity VOD np jakość 60% lub 90%,oczywiście podłączone oba kable
2) Czy jest możliwośc nagrania kolekcji VOD na zew dysk,250 to troche za mało
3) Wszystkie kolekcje VOD i premiery VOD ile szacunkowo zajmą miejsca na dysku tzn ile pozostanie na pozostałe nagrania
4) czy mozna skasowac czesc premier Vod w celu uzyskania miejsca na twardym dysku
 
Ostatnia edycja:

zoltan

New member
Mam n-box HDTV recorder podlaczony do telewizora Samsung LE40A656 za pomoca przewodu HDMI. Niestety takie podlaczenie ma swoje wady:
1. Po wlaczeniu dekodera przez kilka sekund jest informacja Problem HDCP, po czym dekoder dziala normalnie. I tak za kazdym wlaczeniem.
2. Brak mozliwosci sluchania radia poprzez kino domowe z wylaczonym telewizorem. Pojawia sie Problem HDCP.
3. Brak dzwieku w tv przy ustawieniu dekodera na Dolby Digital.
W zwiazku z tymi problemami postanowilem podlaczyc dekoder do tv poprzez wejscie komponentowe i wejscie audio. Obraz podobno na HDMI i Component wiele sie nie rozni. Podlaczylem w wszystko bylo ok (dzwiek, kanaly SD, HD) do momentu wlaczenie filmow VOD. Po wlaczeniu filmu VOD jakosc obrazu jest znacznie gorsza niz po HDMI.
VOD przez HDMI
VOD przez Component


Wiecie moze dlaczego tak sie dzieje?
 

krecha2

New member
Witam mam Boxa bialego , podlaczonego kablem HDMI z tv Sharp x20e na takich kanalach jak tvn HD i Discovery HD mam problem z dzwiekiem znika na okolo 1 sec lub 2 co zrobic?
 

manfred1

New member
krecha2 napisał:
Witam mam Boxa bialego , podlaczonego kablem HDMI z tv Sharp x20e na takich kanalach jak tvn HD i Discovery HD mam problem z dzwiekiem znika na okolo 1 sec lub 2 co zrobic?

Mam recordera 120 antene i robi mi się to samo czasami bardziej czasami mniej jakoś przyzwyczaiłem się do tego bonusa od nki
 

miki2103

New member
zbopen napisał:
1)Czy parametry szybkość i jakość z ustawienia anteny mają wpływ na szybkość zaciągania z satelity VOD np jakość 60% lub 90%,oczywiście podłączone oba kable
2) Czy jest możliwośc nagrania kolekcji VOD na zew dysk,250 to troche za mało
3) Wszystkie kolekcje VOD i premiery VOD ile szacunkowo zajmą miejsca na dysku tzn ile pozostanie na pozostałe nagrania
4) czy mozna skasowac czesc premier Vod w celu uzyskania miejsca na twardym dysku

Ad2 170 na VOD; 80 na nagrania

Ad4 Nie
 

royalmichael

New member
Witam, zamówiłem już N-kę (korzystna zamiana) w poniedziałek przyjdą mi montować. teraz mam kilka pytań:
'>' - moje pytania
i na dole odpowiedzi
I,II,III moje pytanie do Was

> 1. Jaki to jest dokładnie talerz i czy odbiera stacje w HD bez utraty jakości?
talerz 80 cm z logiem n odbiera kanały hd
I. Czy taki talerz wystarczy żeby oglądać programy gdy jest pochmurno/pada deszcz?
> 2. Jaki to jest dokładnie konwerter (jaki model?)
twin universal lnb ttw 003 ref 300428
> na jakim poziomie są szumy?
10,7-12,75 GHz
> czy powoduje straty jakości kanałom HD?
nie ale żeby uzyskać 100% hd dekoder podłączyć kablem hdmi do telewizora
cena kabla od 50 do 200 zł zależy od jakości kabla dostępny w każdym
sklepie rtv
II. Szumy na poziomie chyba 0,3db, czy to duża różnica do 0,2db? i pytanie takie samo jak pierwsze czyli czy będę mógł oglądać tv niezależnie od pogody?
> konwerter będzie odbierał N-ke, ale czy też satelity HotBird i Astrę?
tylko satelitę hotbird można dorobić zeza czyli drugi konwenter i ustawić
go na astrę
III. Nie będe miał astry - czy to duża strata? są tam jakieś ciekawe kanaly?
pozdrawiam
 

panorafix

Member
nie jestem bystry w tych sprawach ale mam talerz ze znaczkiem "n" i konwerter taki jak mi dali sharpa i wszystko jest ok,odbiera bez problemu podczas deszczu,nie testowałem na burzy ani ani wichurze.Antenę ustawiałem sam i max uzyskałem 63% na ogólnym ustawieniu,musiałem potem lekko skorygować żeby był TVN w HD.Tak jest ok nie mogę nic na razie zarzucić zestawowi z "n"
 

pruszków

New member
Mała prośba. Wiem że było (odp.z 2006r), ale jak jest obecnie z 4fun tv i viva polska. Czy bez wykupienia pakietu muzyka, N nie będzie blokowała sygnału?
 
Do góry