Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

corass

New member
Witam,
właśnie zakupiłem w promocji decoder (biały) + talerz, za całość dałem 98zł. dostałem namiar z salonu na montera, jednak bez info o kosztach instalacji itp. Czy ktoś może mi podać jakie orientacyjne mogą być koszty instalacji talerza i czy może mi ktoś polecić montera zapasowego? :)
 

arsenal

Moderator
VIP
Cena zależy od skomplikowania montażu i miejsca zamieszkania. Myślę, że dolna granica to gdzieś tak 120-150 złotych. Jak masz smykałkę do techniki i gadżetów możesz spróbować samodzielnie zamontować i ustawić antenę.
 

corass

New member
Jak by ktoś polecał montera to proszę o kontakt na trójmiasto :)
Co do samodzielnego montażu to wolę to zostać osobie która się na tym zna, mnie czasami niektóre urządzenia nie lubią:)
 

ba_rtek

New member
Antena

Witam,
Właśnie zamontowano u mnie zestaw n, ten bez recordera. Anena 60 cm. Jakość sygnału wyszła 30%. Czy istnie możliwość wymiany anteny na większą? Jaki jest ewentualny koszt takiej operacji?
 

arsenal

Moderator
VIP
Anteny z mocowaniem konwertera o średnicy 85-90 cm to koszt ok. 45-60 złotych. Przekładasz konwerter ze swojej anteny. Montujesz i ustawiasz.
 

RheeTCT

New member
A warto dołożyć?Wiem,że już były wypowiedzi na ten temat,ale im więcej tym lepiej.Jaką byście polecali,taką porządną i w rozsądnej cenie.
 

manfred1

New member
acton777 napisał:
W tej chwili jest promocja: pełen pakiet= 38 miesięcznie (6 mies., potem min 48 PLN) + aktywacja za dekoder= 38 PLN
Antena około 100- 150, montaz- róznie: np w Poznaniu: "standardowy"- 130+ materiały (uchwyt + przewód)

A ja do tego postu się dołączę z pytaniem. Gdy byłem tydzień temu w salonie n dowiedziałem się że jeszcze żeby mieć recorder muszę dopłacić 350 zł plus aktywacja 99 plus muszę VOD posiadać co jest dla mnie niedorzeczne. W sumie przy pierwszym zakupie koszt wynosi 38(pakiety)+30(VOD)+99(aktywacja)+350(recorder)=517 zł. Mam talerz 120 pewnie będe musiał wymienić konwerter bo to jest jakiś 10 letni Sharp. Czyli kwota 517 zł proszę mnie poprawić jeśli popełniłem błąd. pozdrawiam
 

zoltan

New member
Zajrzyj na strone n-ki i tam masz wszystko napisane. Aktualne promocje, ceny i warunki. Jesli sie zdecydujesz, proponuje brac przez internet, bo umowa jest na 12mc., a w salonie na 24mc. Co do filmow VOD to sam zobaczysz, ze przy wybraniu dekodera HDTV recorder, automatycznie wybierany jest rowniez VOD. Ja zamowilem promocje z recorderem i czekam na kuriera. Ciekawe, czy pojawi sie terminowo. :) Rowniez mam talerz 120cm. i jakis stary konwerter, ale poczekam, podlacze i zobacze co dalej.
 

boncio1

New member
Konwerter jeśli nie jest Twin to musisz wymienić, żeby jednocześnie oglądać i nagrywać. Może działać (choć nie koniecznie), ale nie będziesz mieć pełnej funkcjonalności.
 

zoltan

New member
Bede mial sprzet to bede kombinowal. W temacie satelity troche jestem opozniony odkad zrezygnowalem z Cyfry+ kilka lat temu ;) Bede musial jeszcze pomyslec jak przez dwa przewody antenowe puscic sygnal 2xHotBird + Astra. Mozna to chyba jakos zrobic na konwerterach pojedynczym i podwojnym + DISEqC?
 

manfred1

New member
No ja nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać tez posiadam stary tuner cyfrowy. Może jest tutaj na forum schemat takiego połaczenia?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
zoltan napisał:
Bede mial sprzet to bede kombinowal. W temacie satelity troche jestem opozniony odkad zrezygnowalem z Cyfry+ kilka lat temu ;) Bede musial jeszcze pomyslec jak przez dwa przewody antenowe puscic sygnal 2xHotBird + Astra. Mozna to chyba jakos zrobic na konwerterach pojedynczym i podwojnym + DISEqC?
witam
Mając antenę 120cm. i nrecordera najlepiej zakupic dwa konwertery Twin ( H.Bird i Astra) i dwa przełączniki DiSEqC ( dobrze z Twinami pracują przełączniki firmy Mezon) i wszystko powinno działac bez problemów.
 

manfred1

New member
diana napisał:
Antena na H.Birda , zez na Astrę i oglądasz:roll:wszystko.
Patrzę teraz na Astrę i to "wszystko" tzn co? Co jest takiego ciekawego mając n-kę aby inwestować w drugi konwerter? GLOBECAST ESPANA, ASTRA DIGITAL, bo przeciez inne platformy sa inaczej kodowane. Oj skomplikowane to jest bardzo
 

manfred1

New member
diana napisał:
witam
Mając antenę 120cm. i nrecordera najlepiej zakupic dwa konwertery Twin ( H.Bird i Astra) i dwa przełączniki DiSEqC ( dobrze z Twinami pracują przełączniki firmy Mezon) i wszystko powinno działac bez problemów.

Zwraca sie z prośba do kogoś kto dokonywał takich zakupów gdzie można w miarę tanio poprzez net dobre akcesoria zakupić do N-ki. Chodzi mi o dwa Twiny na antene 120 przełacznik najlepiej taki abym mógł do niego polstat z naziemnej dołaczyć?
 
Ostatnia edycja:
Do góry