Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

ProSiaczek

New member
Zadałem pytanie wcześniej lecz nikt nie odpowiedział, więc proszę jeszcze raz:

Jakiś czas temu myślałem o n'ce i wtedy było dużo głosów, ze głośno pracuje n recorder.

Czy dalej jego praca podczas nagrywania jest głośna, czy na dziś już go usprawnili i praca stała się cicha?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Posiadam nrecordera od ; początku ; i chyba trafiłem super model ponieważ po podłożeniu (tak na zaś) gumowych podkładek nie słyszę chałasu przy pracy dekodera. Od pewnego czasu dysk przestaje pracowac po paru minutach od wyłączenia dekodera , poprzednio ; kręcił; na okrągło.
 

krecha2

New member
a ja z kolei mam takie pytanie, mam N-ke za montarz zaplacilem 70 zl z czego jestem zadowolony, wszystko poszlo sprawwnie antene mam 100 Triax , problem tkwi w tym iz mam tylko 72-74 % jakosci przy sile 98. Monter twierdzil ze wiecej sie wycisnac nie da? , albo mu sie nie chcialo, powiedzcie eksperci czy przy takich procentach trace na jakosci czy nie i czy mozna wycisnac wiecej. pozdrawiam!
 

arsenal

Moderator
VIP
Przy takiej wielkości czaszy z dobrym konwerterem spokojnie można wycisnąć 90-99% jakości sygnału. Nie chciało mu się.
 

acton777

New member
Bez reklam
krecha2 napisał:
a ja z kolei mam takie pytanie, mam N-ke za montarz zaplacilem 70 zl z czego jestem zadowolony, wszystko poszlo sprawwnie antene mam 100 Triax...

Mozna, nawet na 60 wycisnąć więcej!! W szczerym polu :D
Wszystko zalezy od miejsca gdzie zamontowana jest antena (w mieście będzie gorzej, ale spróbuj znalezć sygał w lesie;) ), przewodu (całej instalacji) i konwertera!

Skoro jesteś zadowolony, to po co drązysz i szukasz dziury w całym :confused:
Miałem pełno takich klientów: "...jestem bardzo zadowolonony, ale..." i 3 godziny z głowy, a wytłumaczyć sobie nie da, bo: "...przeczytałem w necie, ze to tak nie jest...". Tylko rodzi się pytanie: "Skoro jestem mądrzejszy, to po co wzywać fachowca" :hmm:
 

pit24316

Member
Noszę się z zamiarem kupna N-ki. Czy można stworzyć własną liste kanałów? Poza tym, chyba na Laki DVHK, było coś o rozszerzeniu możliwosci odbiornika-ale teraz nie moge nic znależć. Prosze o pomoc!
 

acton777

New member
Bez reklam
Listy kanałów stworzyć się nie da, a dekoder jest własnością N-ki i kazda ingerencja moze się zle skończyć dla abonenta...
 

bejzbol

New member
możesz stworzyć własną liste odtwarzania poprzez stworzenie własnego "profilu" gdzie dodajesz programy które lubisz oglądać :) sam odwiedzam laki, ale nie trafiłem na nic o ence ale w sumie nie szukałem za dużo ;) o jakich rozszerzeniach mówisz?
 

Siwyy

New member
Witam,
W najbliższym czasie zostanę użytkownikiem n-ki i w związku z tym planuje kupić antenę i konwerter. Ten drugi już wybrałem, będzie to polecany przez wielu Golden Interstar TWIN GI-202 PLATINUM X (wybrałem nbox HDTV recorder) jednak mam wątpliwości co do anteny, szczególnie średnicy... Mieszkam na wschodzie Polski (okolice Rzeszowa) w bliźniaku, w którym cała południowa strona nie jest niczym zasłonięta. Czy antena TRIAX TD-80 będzie odpowiednia? Czy może dla świętego spokoju poszukać jakieś 90-tki? Jeśli tak to jakiej?
Z góry dziękuje za pomoc,
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem kup 90tkę naszej polskiej firmy Corab. Naprawdę dobra antena (podobnie jak Triax) i z tym konwerterem będzie dobrze odbierac.
 

Siwyy

New member
A jak wygląda sprawa ustawienia anteny Corab? Z tego co widzę na zdjęciach to uchwyt wygląda na taki "nieprzyjazny" jeśli chodzi o manewrowanie:) Poza tym wysięgnik nie jest za cienki żeby zmieścić dwa kable od konwertera?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Wszystko naprawdę dobrze się montuje i ustawia. Wysięgnik jest solidny , u sąsiada instalowaliśmy monoblocka i jest stabilnie nawet gdy mocno ; zawieje;
 

Siwyy

New member
No więc już mam, przed chwilą kupiłem antenę Corab 900. Dzięki za pomoc:) Jeszcze tylko jedno pytanie... Podobno n-ka jest trochę czuła na wahania jakości/siły sygnału... Czy bardzo ważna jest jakość kabla? Jeśli już antena ma te 90cm to myślę, że jeśli nawet trochę "stracę" w kablu to Świat się nie zawali... Planuje kupić taki za 1zł/metr, a całość będzie miała długość około 14-15m (x2).
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Kup kabel z żyłą wykonaną całkowicie z drutu miedzianego ( DG-113 jeżeli dobrze pamiętam kosztował w granicy 1,20-1,50) , zawsze będzie lepszy niż stalówka powlekana miedzią:p .
 

mixer1975

New member
monter

Czy moglby mi ktos polecic jakas sensownego montera (info prosze na priwa) do montazu Nki (Zielona Góra), ktory moglby mi to zainstalowac z "zezem" na Astera i z jakas dobra antena.
Jakie są dodatkowe koszta oprócz ceny n-recordera?

Chyba, że ktoś mnie przekona do kablówki ASTER? :)
 
Do góry