Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

cozi

New member
Jakość syganłu

Witam.

Mam tuner nbox podłączony do zestawu anteny orginalnej N, wielkość czaszy 60 cm.
Antene ustawiałem sam, wskaźniki siła 90-95% i jakość na poziomie 45-55%.
Antena zamontowana na 3 pietrze i patrząc w kierunku satelity to sygnał leci między drzewami i jak zawieje wiatr to sygnał zanika kompletnie.
Pytanie czy zmiana na większą antene 90 cm rozwiąże problem?

ps. wskazniki z Menu/ustawienia/antena różnią sie od menu/diagnostyka

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Trudno jednoznacznie powiedziec że na czaszy 90 nie bedą też całkowite zaniki sygnału.Jeżeli są ; rozłożyste; gałęzie to raczej nie pomoże i lepiej szukac innego miejsca do montażu anteny , chyba że masz możliwośc przycięcia gałęzi.
Wskażnik -antena jest pokazywany z głównego transpordera Nki (kanał MGM .DIskawery, Nsport) , a wybierając kanały które są nadawane z innych transporderów wartości sygnału są różne .
 

Boodzisz

New member
Kilka szybkich pytań laika

witam.
mam pytanko odnoscnie n-ki . Otoz televizja z analogowej vectry mnie nie satysfakcjonuje.
Chcialbym sie dowiedziec czy ten nbox recorder jest lepszy od zwyklego. czy obraz bedzie ten sam a tylko nagrywanie nie wchodzi w rachube. ?
Czy jest juz eurosport w hd?? bo dzis w punkcie sprzedazy poweidziano mi ze nie.
Czy do zwyklego nboxa bede potrzebowal tego konwertera MONOBLOCK TWIN V-22
bo wiem zeby nie brac "n-kowej" anteny tylko kupic jakąs 85cm. ale czy ten konwerter jest konieczny
Moj tv to TOSHIBA 40zf355dg.
Czy bedzie roznica miedzy n-ka a vectrą??

Bede wdzieczny za odp.
W tych sprawach jak widac jestem zupelnie zielony
 

crasher

New member
Boodzisz napisał:
Chcialbym sie dowiedziec czy ten nbox recorder jest lepszy od zwyklego. czy obraz bedzie ten sam
Raczej to samo

Boodzisz napisał:
Czy do zwyklego nboxa bede potrzebowal tego konwertera MONOBLOCK TWIN V-22
Do zwyklego nbox'a wystarczy konwerter Single, ewentualnie jesli chcesz sygnal z Astry to monoblock lub drugi Single. Ten co podales jest podwojny wiec zostanie ci miejsce na nastepny dekoder lub pozniejsza zmiana na recordera.

Boodzisz napisał:
bo wiem zeby nie brac "n-kowej" anteny tylko kupic jakąs 85cm. ale czy ten konwerter jest konieczny
Druszlaka z n'ki nie bierz, zainwestuj w dobra czase 80-90cm. Jesli zdecydujesz sie na druszlak to konwerter jest w komplecie.

Boodzisz napisał:
Czy bedzie roznica miedzy n-ka a vectrą??
Kablowki biora sygnal rowniez z satelity i dodatkowo go przetwarzaja wiec sygnal z satelity bedzie napewno lepszy.
 

RheeTCT

New member
No nie wiem czy to "przetwarzanie" to nie jest tylko wzmacnianie bardzo dobrze odebranego sygnału.Czytałem już opinie ,że z kabla obraz jest zdecydowanie lepszy.Zbyt wiele elementów ma wpływ ,żeby jednoznacznie odpowiedzieć.Myślę,że jak ktoś ma słaby sygnał z kabla to jest duża szansa,że z sat będzie miał lepszy.Ale jak kabel niezły to bym przy nim został.

cozi - tak czy siak zmień talerz na większy,ale sprawdz też czy antena dobrze dokręcona-może się trochę rusza na wietrze.
 
Ostatnia edycja:

Aussie

New member
jkfish:
"Cytat:
Napisał gladar
A recorder n-tv ma tę drobną wadę że nagranych filmów nie da sie nijak dalej przegrać :(


Dlaczego się nie da?
Po euro przegrasz nagrane programy bez problemu."

Hello,

Sorki z góry za - być może - bezgraniczne głupie pytanie, ale przekopałem ten i inne wątki i nadal nie mam odpowiedzi na moje wątpliwości. Powyższe rozważania jkfish-gladar też nie wyjaśniły wszystkiego...:(
Zamierzam wejść w "n", ale chciałbym wcześniej wiedzieć, czy mam szansę na zapisywanie gdzieś trwale filmów dostarczanych mi w ramach VOD? Czy mój n-recorder będzie tylko umożliwiał mi obejrzenie za jego pośrednictwem filmów z VOD, czy np. mogę podpiąć sobie do niego zewnętrzną nagrywarkę i na niej zapisać aktualnie oferowane mi tytuły?
Czy przegrywane - zgodnie z ww. odpowiedzią - po euro filmy w HD (jeśli takie będą:roll: ) zostaną w wysokiej rozdzielczości...?:confused:
Pozdrawiam i dzięki za wszystkie pomocne odpowiedzi,
Aussie
 

crasher

New member
Aussie napisał:
Zamierzam wejść w "n", ale chciałbym wcześniej wiedzieć, czy mam szansę na zapisywanie gdzieś trwale filmów dostarczanych mi w ramach VOD? Czy mój n-recorder będzie tylko umożliwiał mi obejrzenie za jego pośrednictwem filmów z VOD, czy np. mogę podpiąć sobie do niego zewnętrzną nagrywarkę i na niej zapisać aktualnie oferowane mi tytuły?
Mozesz przez euro nagrywywac na zewnetrzna nagrywarke.

Aussie napisał:
Czy przegrywane - zgodnie z ww. odpowiedzią - po euro filmy w HD (jeśli takie będą:roll: ) zostaną w wysokiej rozdzielczości...?:confused:
Niestety nie, jesli puscisz sygnal przez euro rozdzielczosc bedzie skalowana w dol do PAL (768x576). Dla zachowania HD musialbys nagrywac przez HDMI/Component ale nie slyszalem o nagrywarkach z takimi wejsciami ;)
 

dulas1

New member
czesc

powiedzcie mi co myslicie o "N-ce"??czy na prawde jest to obecnie najlepsza TV cyfrowa?? oraz ile i jakie ma kanaly w HD i czy planuje dodac w najblizszym czasie jakies nowe??

pozdrawiam
 

RheeTCT

New member
Z tym brakiem możliwości nagrywania w FullHD to straszna kicha.Jak za coś płacisz to powinieneś mieć możliwość zachowania sobie na potem.Wiem,że niby można na dysku dekodera,ale tam miejsca mało.Może ktoś słyszał o możliwościach obejścia tych (niczym nie uzasadnionych) ograniczeń?
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Boodzisz napisał:
witam.

Chcialbym sie dowiedziec czy ten nbox recorder jest lepszy od zwyklego. czy obraz bedzie ten sam a tylko nagrywanie nie wchodzi w rachube. ?
Czy jest juz eurosport w hd?? bo dzis w punkcie sprzedazy poweidziano mi ze nie.

Czy bedzie roznica miedzy n-ka a vectrą??
nie wiem czy lepszy recorder od nie recordera, ale ja jestem b. zadowolony z wersji tanszej. blyskawiczna szybkosc zmiany programow i lepsza jakosc obrazu na tych samych kanalach niz z dekodera cyfry jak i polsatu hd (to jest shit do potegi n). jedyny problem drobny ktory wystepuje to raz na 3 dni krzaczy sie dzwiek. wystarczy wcisnac power 2 razy i problem znika

eurosport hd jest

jesli masz vectre w analogu to for sure :)i for sure w kanalach hd.


a teraz ogolnie o ofercie hd i platnej w n bo ktos sie jeszcze pytal

- co do hd to jest kanal mgm (oldschoolowe filmy leca, czasem fajne sie zdarzaja) - jakosc tego kanalu bardzo mnie zaskoczyla in plus. starocie ale wiekszosc swietnie podciagnieta i wyglada really fajowo.

filmbox, filmbox extra i filmbox hd, aktualnie w promocji na 1/2 roku po 9,90 za m-c. tu mnie spotkala mila niespodzianka, gdyz kanal filmbox hd jest oddzielnym kanalem a nie kopia ktoregos z sd. czyli za 9,90 dostaje sie 3 kanaly. jakosc tych w sd jest lepsza niz np. cinemaxów, ktory wygladaja fatalnie i zdecydowanie je odradzam.moj zarzut do filmbox za duzo powtorek.a filmy zdarzaja sie fajne i nowsze i starsze.jakosc filmbox hd tez ok, chociaz bez jakis totalnych rewelacji.

o hbo hd nie pisze bo nie ma o czym. kanal testowy i wiekszosc materialu puszczanego nie ma z hd nic wspolnego poza tym to kopia kanalu hd. jakosc kanalow w sd porownywalna z filmbox. chyba pomogly te przetasowania na transponderach bo hbo w sd wyglada lepiej niz ta kaszana co byla kiedys.

nsport HD - LM w HD to piekne przezycie, szkoda, ze poza tym w ofercie nedza. ale dla LM tylko to naprawde warto.

Discovery HD w nce - moim zdaniem bije na glowe nationala. wiecej fajnych materialow w HD i jakosc chyba tez lepsza.

a te tvnowe HD to rzadko ogladam - studia i programy robione przez tvn zdarzaja sie w hd


a i jeszcze jeden wielki plus. swietnie i szybko dzialajace EPG z obsada aktorska wypisana, tytulem w orygianle, rokiem produkcji i recenzja
 
Ostatnia edycja:

jaceksobczak

New member
Jestem abonentem Cyfrowej Vectry . Od kilku dni mam dekoder HD / w Vectrze jest tej samej firmy co robi dla N-ki / .
Kilka rzeczy mnie dziwi i wkurza a ludzie z BOK-u zwalają wszystkie niedogodności na nadawców . A może to jest wina oprogramowania ?
Poniżej wyszczególniam niedogodności i proszę Was o o informacje czy Wy macie takie same problemy. Bo większość kanałów HD mamy takie same.
Dekoder mam podpięty przez HDMI i połączony kablem optycznym z kinem domowym.
Dekoder mam ustawiony na format 16/9 i 1080i .
1. wiele programów a nawet filmów /!!!/ na TVN HD leci z pasami po
bokach.
2. również na Eurosporcie HD niektóre programy są z identycznym
problemem
3. Wiele reklam i zapowiedzi programów na większości hanałów HD
podobnie
4. jeżeli dekoder ustawię domyślnie na dźwięk AC3 - to na wszystkich
kanałach SD i HD które nadają w Dolby Digital nie słychać w ogóle
dźwięku w telewizorze a jedynie poprzez kino domowe. Wobec tego
zmuszony jestem do domyślnego ustawienia w dekoderze dżwięku na
PCM i ciągłego ręcznego wybierania fonii AC3 jeżeli film jest w DD5.1 aby
ją puścić przez amplituner. Dekoder nie pamięta na stałe indywidualnej
zmiany na AC3 na danym kanale.
5. brak możliwości wyboru wersji z napisami na Canal+Film i Sport w
wersjach HD.
6. na Canal+ / HD i SD/ ścieżka DD5.1jest wyłącznie w wersji
oryginalnej zarówno w TV jaki przez amplituner
7. przy resecie ustawień dekodera pojawia się komunikat o problemach z
HDCP i nakazujący połącznie nie przez HDMI ale przez komponent
/ zaznaczam że mam w miarę nowy LCD JVC 37 P80 / .

Aha i jeszcze telegazeta przez dekoder nie posiada pamięci stron .

Być może te niedogodności są przyczyną złego oprogramowania.
Proszę o Wasze uwagi.
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
jaceksobczak napisał:
5. brak możliwości wyboru wersji z napisami na Canal+Film i Sport w
wersjach HD.


co do punktu 5 to wina nadawcy tylko. ja w cyfrze tez nie mialem mozliwosci napisow wybrania, oraz epg tez nie dziala na tych kanalach
 

boncio1

New member
@jaceksobczak. Pkt 1, 2 i 3. Powód jest prosty - reklamy nie są w HD, tylko w SD i jeszcze najczęściej w standardowym formacie 4:3.
Dekoder nie zmienia formatu obrazu na kanałach HD, bo ma na sztywno ustawione 16:9. Poza tym jak reklama, czy film jest 4:3, to jak wyobrażasz sobie go bez pasów i bez utraty części obrazu?
Porównaj Eurosport SD i HD i zauważysz, że na obydwu nie jest to samo podczas transmisji HD.
 

maxibaca

New member
witam ponownie;), mam pytanko jakie kanały wybrać wiem że na pewno interesują mnie hity filmowe i kultura nauka świat i chyba do tego żeby mieć informacje za darmo muszę dorzucić coś tylko nie wiem co lepiej cinemax czy filmbox, doradźcie gdzie są najlepsze filmy
 

jedrek_125

New member
Filmbox , czy cinemax , mam n-ke od miesiaca i i z tego co widze po programie to ciekawsze filmy leca na filmbox , ale za to duzo powtorek , tak wiec Twoj wybor , ci do cinemax , to jakosc w dobie HD jest po prostu ,,skandaliczna ,, natomiast filmbox jest HD wiec odpowiedz jets prosta .
mam w tej chwili promocyjne hbo , wiec nie zamowilem filmboxa , ale jak skonczy sie darmowe hbo to zamienie :) , chyba ,ze hbo hd , bedzie z prawdziwego zdarzenia .
Pozdro
 

maxibaca

New member
witam ponownie:D od wczoraj mam n, ale zauważyłem że kilka kanałów mi nie działa a powinny:hmm:, i nie wiem co teraz bo mam kanały których nie powinienem mieć i nasuwa się pytania jak zadzwonię to mi dodadzą te co mi brakują czy dodadzą i zabiorą te co powinienem ich mieć. Ponoć przez ok 1 miesiąc ma się większość kanałów:krol:.
 
Do góry