Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

jedrekdz

New member
Video sender w eNce

Witajcie.
Ja mam taki problem z Video Senderem firmy Tevion, który podłączyłem do n-boxa (białego). Z dźwiękiem wszystko jest ok, problem pojawia sie z obrazem, gdyż wizja nie przechodzi mi na drugi telewizor. Jak wyciągnę wtyczkę z kontaktu i włączę do prądu to pojawia sie niebieska plansza z logo N i to mi sie pojawia na drugim TV, ale jak sie już załaduje wszystko i wskoczy jakiś program to na drugim TV zostaje tylko dźwięk a obrazu dalej nie ma. Jeśli wiecie jak rozwiązać ten temat to proszę o odpowiedź,
Jeśli można to proszę tu: jedrekdz@op.pl
 

gladar

New member
Ośmielę sie zadać kosmicznie głupie pytanie, za które pewnie zostanę przez szanownych forumowiczów obsobaczony jak bura suka , ale niech tam !!!! :(
Czy istnieje jakaś metoda programowania nagrań z różnych kanałów satelity ???
Do tej pory było to niemożliwe, ale biorąc pod uwagę potęgę ludzkiego geniszu i oszałamiająco szybki postęp techniczny, może ktoś sobie z tym problemem poradziŁ ???
Jeszcze raz proszę o wyrozumiałość !!! :mrgreen:


pozdrawiam
 

p@well

New member
Sorki jeżeli zdubluję jakiś stary temat, ale spędziłem całe popołudnie na opcji "szukaj" i nie znalazłem informacji, która by mnie zadowoliła.

- Czy program TVN HD można już odebrać mając Nboxa?;
- czy musze mieć sygnał "puszczony" cyfrowo np. component lub HDMI;
- jeżeli jest jakiś sposób przeprogramowania zmiany nboxa, by móc odbierać ten program proszę o wsparcie.

Osobiście mam C+ i jeszcze crt, ale chiałem pomóc komuś kto ma N-kę i panasa 42PV80. Na razie sygnał idzie po analogu (jest w trakcie zakupu przewodu cyfrowego) moze w tym problem?
Na ten wątek zawitałem gościnnie, ale myślę, że znajdą się bywalcy, którzy wytłumaczą "obcemu" co i jak z cierpliwością ślimaka :).
 

arsenal

Moderator
VIP
gladar napisał:
Ośmielę sie zadać kosmicznie głupie pytanie, za które pewnie zostanę przez szanownych forumowiczów obsobaczony jak bura suka , ale niech tam !!!! :(
Czy istnieje jakaś metoda programowania nagrań z różnych kanałów satelity ???
Do tej pory było to niemożliwe, ale biorąc pod uwagę potęgę ludzkiego geniszu i oszałamiająco szybki postęp techniczny, może ktoś sobie z tym problemem poradziŁ ???
Jeszcze raz proszę o wyrozumiałość !!! :mrgreen:


pozdrawiam
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Chodzi ci o nagrywanie jednego kanału i oglądanie w tym czasie innego? Jasne, że można. Trzeba mieć dekoder PVR i konwerter Twin. Zarówno N jak i Cyfra+ oferują takie.

p@well napisał:
Sorki jeżeli zdubluję jakiś stary temat, ale spędziłem całe popołudnie na opcji "szukaj" i nie znalazłem informacji, która by mnie zadowoliła.

- Czy program TVN HD można już odebrać mając Nboxa?;
Od początku można go odbierać. Tylko trzeba mieć porządną antenę o średnicy minimum 80cm a nie ten 60cm badziew od platform.
p@well napisał:
- czy musze mieć sygnał "puszczony" cyfrowo np. component lub HDMI;
każdy kanał HD można oglądac nawet przez Eurocart ale w formacie HD tylko porzez HDMI i component.
p@well napisał:
- jeżeli jest jakiś sposób przeprogramowania zmiany nboxa, by móc odbierać ten program proszę o wsparcie.
Nie ma czegoś takiego. Jak napisałem- większa lepsza antena. Tak do N jak i do Cyfry+HD i PolsatuHD
p@well napisał:
Osobiście mam C+ i jeszcze crt, ale chiałem pomóc komuś kto ma N-kę i panasa 42PV80. Na razie sygnał idzie po analogu (jest w trakcie zakupu przewodu cyfrowego) moze w tym problem?
To żaden problem. Jeśli ma nBoxa białego niech podłączy nBoxa z telewizorem poprzez component kablem chinch i wybierze tryb 1080i w dekoderze. To wystarczy. Do Recordera lepiej jednak dać HDMI jeśli chcemy oglądać filmy z VOD w jakości HD.
 

p@well

New member
Dzięki... no rozłożyłeś moją wypowiedź na czynniki pierwsze.
Czyli problem leży raczej w czaszy. Ma 60cm i sygnał ok. 60 -70%.

Czy dobrze Cię zrozumiałem, że do nbox-a ( w tym przypadku czarnego? ...rasizm czy co ;)) lepiej podłączyć component, a do recodera HDMI?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

gladar

New member
Dzięki Arsenal, ale chyba nie o to mi chodziło.

Mam nagrywarkę ( ale nie dekoder z nagrywarką) na której chciałbym zaprogramować nagrania z różnych kanałow z n-ki.
Np. film od 20 do 22 na HBO ,potem drugi na MGM od 23 do 1.30, i następny z TVN.

itd,itd.....

Ja słodko śpię a tu się samo nagrywa :D

Mam nadzieje że teraz zostałem zrozumiany....

pozdr....
 
Ostatnia edycja:

crasher

New member
p@well napisał:
Czyli problem leży raczej w czaszy. Ma 60cm i sygnał ok. 60 -70%.
Zalezy na ktorym kanale wlaczysz diagnostyke, pokazuje ci sile/jakosc na danym transponderze, jesli nie odbierasz TVN HD i wlaczysz na nim diagnostyke to pokaze ci 0% jakosci a to ze masz pare % sily to nic nie znaczy ;)

gladar napisał:
Mam nagrywarkę ( ale nie dekoder z nagrywarką) na której chciałbym zaprogramować nagrania z różnych kanałow z n-ki.
Np. film od 20 do 22 na HBO ,potem drugi na MGM od 23 do 1.30, i następny z TVN.
jesli nbox ma mozliwosc ustawienia przelaczania kanalow zgodnie z ustawieniami epg to da rade choc nie wydaje mi sie zeby mial ;) Wymien na recordera i nie bedzie problemu ;)
 

p@well

New member
krótkie pytanie laika

Czy podłączając nbox po componencie od razu powinienem uzyskać obraz czy potrzeba ustawić jakiś parametr w dekoderze. Nie mam nboxa, więc nie mogę się pobawić i poszukać.

Problem w tym że Ktoś podłączył i nie ma obrazu. Podejrzewam wadę kabla, ale wiecie jak coś sprawdzić na odległość?
Dzięki za podpowiedź
 

arsenal

Moderator
VIP
By mieć dźwięk podczas połączenia component trzeba dwa dodatkowe chiche stereo podłaczyć zgodnie z instrukcją obsługi nBoxa. Czyli z wyjścia stereo chinch dekoder do wejścia stereo chinch telewizora przypisanego do componenta. Razem musi być 5 kabli chinch.
 

p@well

New member
Najpierw napisałem, a potem pomyślałem, wsiadłem w samochód dojechałem do gościa i właśnie tak uczyniłem. Już jestem spowrotem i czekałem na "gromy" a tu cierpliwy odpis.
Wszystko już ok.
Pozdrawiam
p.s obraz żyleta na HD
 
Ostatnia edycja:

gladar

New member
Arsenal napisał:
jesli nbox ma mozliwosc ustawienia przelaczania kanalow zgodnie z ustawieniami epg to da rade choc nie wydaje mi sie zeby mial Wymien na recordera i nie bedzie problemu

W instrukcji nic na ten temat nie ma.
A recorder n-tv ma tę drobną wadę że nagranych filmów nie da sie nijak dalej przegrać :(
 

waliu

New member
Witam serdecznie

Mam od kilku dni N i napiszcie mi prosze dlaczego na TVN- owskich kanalach mam sygnal
Jakosc - 100%
Sila - 80%
a na pozostalych kanalach
Jakosc - 40%
Sila - 60%
 

crasher

New member
gladar napisał:
W instrukcji nic na ten temat nie ma.
W takim razie nie ma takiej opcji ;) btw to nie arsenal napisal tylko ja :p


waliu
dostroj antene, choc i tak sygnal nie bedzie jednakowy na kazdym kanale bo nadaja z roznych transponderow. Delikatnie mozesz przekrecic konwerter.
 

waliu

New member
crasher napisał:
W takim razie nie ma takiej opcji ;) btw to nie arsenal napisal tylko ja :p


waliu
dostroj antene, choc i tak sygnal nie bedzie jednakowy na kazdym kanale bo nadaja z roznych transponderow. Delikatnie mozesz przekrecic konwerter.

Przekrecilem i pomoglo:-D.Dalej se róznice, ale juz oscyluje w granicach 80%-90% zawsze cos:)
Dziekuje serdecznie za podpowiedz !!!!
 

flat

New member
nka

No wiec sie podziele doświadczeniami , dzis zmieniłem antene z 60cm na 80cm średniy ,, i jak na 60cm to chodziło jak chciało , to na 80cm jak ręką odjął, Sila 100% / Jakość 70-80% na wszystkich kanałach.

Także , jesli ktos ma zamair kupować n-ke, to niech przypadkiem nie kupuje czaszy 60cm, po bedzie mogłbyć rozczarowany.
Programy HD na 60cm troche sobie nie radzą poprostu.

Taka dobra rada , po moich doświadczeniach z antenami :)

Podro
 

shaqal

New member
N'ka możliwośc wypowiedzenia umowy

Witam Wszystkich,

własnie skończyła mi sie umowa z 'N' - osoba na infolinii nie była w stanie przedstawić jakiejś ciekawej propozycji utrzymaniowej więc zastanawiam się nad wypowiedzeniem.

Niestety obowiazuje mnie już 3 miesięczny okres bo przespałem 30 dni przed rozwiązaniem umowy - wiem, że w przypadku zmian regulaminu można wypowiedzieć wcześniej. Czy posiadacie informacje czy taka zmiana ma nastąpić lub występuje w najbliższym czasie?

pozdrawiam Was,
 

arsenal

Moderator
VIP
Współczuję przegapienia terminu. Ja sobie o rezygnacji z Cyfrowego Polsatu przypomniałem w ostatniej chwili i pędziłem na pocztę jak szalony ale się udało :twisted:
Nie zanosi się na zmianę regulaminu w N, no chyba że po wprowadzeniu multiroom ale to pewnie będzie osobny aneks do umowy ;)
 
Do góry