Wielka kampania reklamowa Xbox 360

arsenal

Moderator
VIP
Microsoft rusza 3 listopada z dużą kampanią Xboksa 360, cel: budowanie świadomości.

Głównym medium będzie telewizja. Wykorzystywane będą 2 różne spoty 30-sekundowe, zblokowane, zawsze prezentowane jeden po drugim. Główne hasło kampanii to "Jump in", zachęta do zanurzenia się w świecie nowego Xboksa. Jeden ze spotów będzie miał charakter czysto wizerunkowy, drugi pokazywał będzie konkretną grę na Xboksa (chociaż charakter spotu jest też wizerunkowy) - podał serwis "Media&Marketing Polska".

- Koncentrujemy się na budowaniu świadomości i wizerunku marki Xbox, ponieważ naszym problemem w Polsce jest bardzo niski wskaźnik znajomości "top of mind" dla tego produktu, na poziomie 8 proc. Chcemy go jak najszybciej podnieść - mówi dla "MiMP" Jakub Mirski, channel marketing manager działu entertainment & devices w polskim Microsofcie. - Nie mogę ujawnić wysokości budżetu mediowego tej kampanii, ale wykracza on daleko poza ramy stosowane w Polsce w biznesie gamingowym - dodaje.

Poza telewizją w kampanii wykorzystane zostaną prasa i kino. Planowana jest też duża akcja w internecie. Działania potrwają do połowy grudnia. Równolegle prowadzona będzie szeroko zakrojona akcja eventowa w całym kraju, w dużych sklepach z elektroniką, klubach, kinach.

Całość działań związanych z launchem przygotowała grupa McCann (McCann Erickson, Universal McCann i MRM/Momentum). Polska premiera nowej generacji Xboksa odbywa się rok po premierze w USA i Europie Zachodniej.

źródło:wirtualnemedia.pl

Czyżby w końcu profesjonalne podejście do polskiego rynku? Zobaczymy. Może być ciekawie. Playstation 3 najwcześniej w marcu więc M$ ma trochę czasu na zdobycie choć części rynku.
 

stereoman

New member
bardzo interesujący event;)
a ten launch będzie bolał???

Arsenal ,takie informacje chyba nic tu nie dają,pisane takim psuedojęzykiem,
chciałem napisać-bełkotem-ale przypomniałem sobie o dobrym wychowaniu:p

Domyślam się,że ma to związek z polską premierą Xboxa?

pzdr
 

arsenal

Moderator
VIP
stereoman napisał:
bardzo interesujący event;)
a ten launch będzie bolał???

Arsenal ,takie informacje chyba nic tu nie dają,pisane takim psuedojęzykiem,
chciałem napisać-bełkotem-ale przypomniałem sobie o dobrym wychowaniu:p

Domyślam się,że ma to związek z polską premierą Xboxa?

pzdr
Takim "pseudojęzykiem" jak to nazwałeś operują teraz "poważni dziennikarze", PR-owcy( okropna nazwa, wiem) i pracownicy agencji reklamowych. Nowomowa najgorszego sortu. No ale większośc tej wypowiedzi jest (chyba) zrozumiała.;)
Ja sie nie obrażam bo nie ma o co. To raczej ten kto napisal cytowany przeze mnie tekszt powinie czytać to co pisze. Faktycznie, mogłem napisać to własnymi słowami ale... spieszylem się i po prostu nie chciało mi się:):p
 

marro

New member
Dorzucę i swój kamyczek w proteście przeciwko pseudojęzykowi/nowomowie którym posługują się wyżej cytowani przez Arsenala, panowie.
Tylko tak dalej a skończy się to tak:


Ps. Sama informacja o planowanej akcji reklamowej cieszy i to bardzo cieszy. I mam nadzieję że na samej akcji promocyjnej się nie skończy i serwis jak i obsługa klienta będą nan najwyższym poziomie.
 
Do góry