Wiele pytań co do Amoi 37'' full HD

polx

New member
Mam małe problemy z osiagnięciem max rozdzielczości na AMOI 37' 1920x1080 z PC.
Mam P4 3 GHz, kartę ATI 9550 128/128 podłączam do TV przez SVGA i gdy ustawiam rozdzielczość 1920x1080 obraz znika i pojawia sie komunikat, sygnał wejściowy jest OUT OF RANGE.
Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje?
pomocy!!!
Sam TV obsługuje tą rozdzielczość bo jak podłączę xboxa w 1080i przez composite to obraz jest. Wprawdzie w niektórych programach na chwilę obraz znika, tak jakby brakowało sygnału, ale dzieje się to dość rzadko, a w grach chyba wcale, przynajmniej mi się nie zdarzyło.
Porobiłem także kilka testów matrycy i muszę przyznać, że przy przeskalowaniu do rozdziałek innych niż 1080i występują nieprzyjemne efekty uboczne :confused: , ale o tym następnym razem, jak porobię zdjęcia.
 

tuptus55

New member
Przez złacze SVGA maksymalna rozdzielczość (jeśli masz nowy firmware) to 1600x1280. W instrukcji jak byś przeczytał to byś zobaczył, że producent gwarantuje tylko 1280x1024.
Rozdzielczość 1920x1080 uzyskasz tylko przez HDMI i przez komponent.
 

Rocks

New member
tuptus55 napisał:
Przez złacze SVGA maksymalna rozdzielczość (jeśli masz nowy firmware) to 1600x1280. W instrukcji jak byś przeczytał to byś zobaczył, że producent gwarantuje tylko 1280x1024.
Rozdzielczość 1920x1080 uzyskasz tylko przez HDMI i przez komponent.

Czyli 1600x1280 to maks co mozna wyciągnąć używając amoia jako monitora pc na dzien dzisiejszy.
Moja panoramiczna 20-stka za ciut powyzej tysiaka ma podobne parametry. Troche to dziwne w sumie.
Z przyjemnoscia popracowal bym np. na sekwencerze widzac wiekszosc sciezek...
Z czystej ciekawosci. Czy jakikolwiek Tv potrafi zagrac z natywną rozdzielczoscią FullHD z PC ? W zyciu nie kupilbym tak drogiego monitora ale dobrze wiedziec ze mozna zabrac tv z salonu i w nocy miec obszar roboczy wielkosci tablicy...
 
Ostatnia edycja:

ArturKania

New member
Skąd Amoi bierze matryce ????

Może Amoi to wielki i znany za granicą koncern ale ja usłyszałem o nim pierwszy raz na forum .

Pytanie moje brzmi:Skąd Amoi bierze matryce 1920x1080 ??? Sami je produkują przed Sony ,Panasem itp czy też kupują u kogoś ???
 
M

montas

Guest
Rocks napisał:
Czyli 1600x1280 to maks co mozna wyciągnąć używając amoia jako monitora pc na dzien dzisiejszy.

Wyswietli 1920x1080 po kablu DVI-HDMI. Ostatnio odpaliłem Counter Strike Source w tej rozdzielczości, po godzinie grania miałem problem z błędnikiem;-)
 

robert5

New member
Witam !
Ja mam inne pytanie czy szyba w Amoi w jakiś znaczacy sposób wpłwa na komfort ogladania?Mam pokój od strony południa słonko operuje cały dzień,obawiam się o silne odbicia świetlne.W sumie to dla mnie najważniejszy problem .Proszę o opinnie użytkowników które będą dla mnie cenną wskazówką.
pozdrawiam
 

tuptus55

New member
ArturKania napisał:
Może Amoi to wielki i znany za granicą koncern ale ja usłyszałem o nim pierwszy raz na forum .

Pytanie moje brzmi:Skąd Amoi bierze matryce 1920x1080 ??? Sami je produkują przed Sony ,Panasem itp czy też kupują u kogoś ???
Kupują w AU Optronics. Opcja szukaj jest przydatna. Było już na ten temat.
 

konradpl

New member
robert5 napisał:
Witam !
Ja mam inne pytanie czy szyba w Amoi w jakiś znaczacy sposób wpłwa na komfort ogladania?Mam pokój od strony południa słonko operuje cały dzień,obawiam się o silne odbicia świetlne.W sumie to dla mnie najważniejszy problem .Proszę o opinnie użytkowników które będą dla mnie cenną wskazówką.
pozdrawiam

Jeśli będziesz miał źródło światła odbijające się w szybie Amoi to będzie ono przeszkadzać. Ja zasłaniam w takim odbijającym się oknie niezbyt gęste zasłony i wtedy światło z drugiego okna już nie przeszkadza.
To chyba jedyna wada Amoi jaką znalazłem chociaż nie mam porównania z innymi, bezszybowymi modelami.
 

robert5

New member
Pojawiła się zapowiedż nowego modelu

Amoi Advent LD37AF2E 1920x1080p 3xTuner, DVB-T, USB, CARD SLOT


7599,00zł
prawdopodobnie ten model nie bedzie miał szyby,sprzedaż rozpocznie się 10.01.2007 dlugo trzeba czekać :(
pozdrawiam
 

polx

New member
tuptus55 napisał:
-najlepiej działa w 1080p i jest to jeden z KILKU, TV które to potrafią. Źródło HTPC, AMC570, Kiss DP600 więcej tu klik najlepszy obraz przez HDMI i VGA. Jedyny telewizor obsługujący 1920x1080 na złaczu VGA!!!

Najpierw tuptus55 piszesz, że 1920x1080 działa na amoi po VGA, a potem w następnym poście, że max to 1600x1200. Widzę tu pewne nieścisłości....
 

daks

New member
pixele w amoi

nabylem przed świętami 37 cali amoi na początku stycznia zauważyłem 2 pixele świecące na czarnym tle dodatkowo jak podłaczyłem kabel do komputera DVI/HDMI i ustawiłem rozdzielczość 1920x1080 to na obramowaniach ikon ,ramek pojawia się zniekształcenia w postaci poszarpanych linii czy to jest dopuszczalne? Pzdr
 
Do góry