Wiekowy gramofon

wlodek1001

New member
właśnie "reanimowałem" starego Bernarda tj nasmarowanie, wymiana paska, nowa igła MF 104 i GRA. W perspektywie planuje jedna kupić nowy- lepszy gramofon - myslę o budżetowym za ok 1500 zł/ z wkładką/co proponujecie ?
 

wlodek1001

New member
reanimacja starego poczciwego Bernarda poszła " dalej", stwierdziłem ,że nowy gramofona za ok 1500 zł może poczekać, dokonałem wymiany wkładki z MF 104 na najtańszy Grado Black, kabelek DIN obciąłem, dałem złączkę Cincz a dalej już kabel Cordial ze złoconymi wtykami do wejścia Phono, czy gra lepiej ? mh wydaje mi się ,że jest gorzej z wysokim tonami, ale dźwięk jest odrobinę "cieplejszy", niestety wkładka jest bardziej czuła i odrobinę zrobił się większy przydźwięk, ale jak płyta zaczyna "grac" to nie jest to już kłopotem, po prostu daje odrobinę mocniejsze wysterowanie na kolumny, tak ok. 2 decybele, pozdrawiam miłośników "czarnego" winyla
 

Henryk55

New member
W sprawie przydźwięku. Może pytanie wyda Ci sie trywialne ale czy uziemiłeś gramofon? Wyroby Foniki nie miały na zewnątrz wyprowadzonego zacisku uziemienia i przy przeróbkach trzeba samemu pokombinować.
 

Cyrian

New member
Kurcze zaczęliście temat i teraz duży klocek (Daniel) Stoi kolo Ampa i leci sobie muzyczka Jednak taki niedoskonały dzwiek z trzaskami (ulubione plyty mam troche zjechane ale w 2 x sztukach co by miec cos warte plyty na zapas) ma cos w sobie.
 

wlodek1001

New member
wlodek1001 napisał:
reanimacja starego poczciwego Bernarda poszła " dalej", stwierdziłem ,że nowy gramofona za ok 1500 zł może poczekać, dokonałem wymiany wkładki z MF 104 na najtańszy Grado Black, kabelek DIN obciąłem, dałem złączkę Cincz a dalej już kabel Cordial ze złoconymi wtykami do wejścia Phono, czy gra lepiej ? mh wydaje mi się ,że jest gorzej z wysokim tonami, ale dźwięk jest odrobinę "cieplejszy", niestety wkładka jest bardziej czuła i odrobinę zrobił się większy przydźwięk, ale jak płyta zaczyna "grac" to nie jest to już kłopotem, po prostu daje odrobinę mocniejsze wysterowanie na kolumny, tak ok. 2 decybele, pozdrawiam miłośników "czarnego" winyla


gra ,że aż BUCZY , opisana na forum audio "przypadłość" wkładki GRADO, wkładka zacna , ale "pozaklasowy" zasilacz Bernarda powoduje wyraźny przydżwięk/buczenie/ do wyboru zmiana wkładki na mniej podatną np ORTOFOn lub "wyprowadzenie" zasilacza poza gramofon. Obie wersje z uwagi na koszty w zawieszeniu, póki co daję większe wzmocnienie i buczenie ginie w trakcie odsłuchu, natomiat przy cichych miejscach niestety "buczy"
 

wlodek1001

New member
wlodek1001 napisał:
gra ,że aż BUCZY , opisana na forum audio "przypadłość" wkładki GRADO, wkładka zacna , ale "pozaklasowy" zasilacz Bernarda powoduje wyraźny przydżwięk/buczenie/ do wyboru zmiana wkładki na mniej podatną np ORTOFOn lub "wyprowadzenie" zasilacza poza gramofon. Obie wersje z uwagi na koszty w zawieszeniu, póki co daję większe wzmocnienie i buczenie ginie w trakcie odsłuchu, natomiat przy cichych miejscach niestety "buczy"
już nic nie "buczy" bo od dzisiaj mam Pro ject 1 Xpression III z wkładka Ortofon 2M Red, gra wspaniale
 

wlodek1001

New member
nowy nabytek czyli Pro Ject z wkładką ORTOFON 2M Red gra wspaniale, do systemu jest podłaczony interkonektem QED Silver, wcześniej Cordialem, czy jest lepiej hm, moze jak dłuzej sie osłucham to powiem. na razie testuję różne rodzaje muzyki rock ,pop , techno dance. Zdobyłem trochę nowych płyt i niestety wychodzi kolosalna różnica pomiędzy płytami używanymi a nowymi w dynamica nagrań, nie mówiąc juz o trzaskach czy szumach. przy dobrze nagranej płycie vinylowej nowej dźwięk jest jak dla mnie bardziej interesujący niż z SACD, pozdrawiam wszystkich miłośników czarnego krążka
 
Do góry