Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

pav3l

New member
Bez reklam
Jeszcze oficjalnie nie zostało to potwierdzone (są tylko poszlaki), ale z wysokim prawdopodobieństwem można przyjąć, że wyjdzie na konsole. Gra jest genialna, dla fanów rpg Must Have (niedawno wydany Dragon Age, to jakieś nieporozumienie) rozgrywka względem jedynki całkowicie wykręcona, sterowanie klawia+mysz działa w miarę ok (chodzi o czas reakcji, wykonywanie polecen itd., da się przyzwyczaić). Do czego zmierzam, gra odżywa jak podepnie się pada! Ona jest wręcz pod niego stworzona.
Ciekawe ile z graczy tego forum zainteresuje ta pozycja. Zagraniczne serwisy gamingowe wystawiają same dobre oceny, a grafa rozwala nawet ostatnio wydany Crysis2 (mimo że nie da się tego tak porównać).8)
 

pav3l

New member
Bez reklam
...no tak, ale poprzednia nie chodziła pod padem, a ta wręcz działa idealnie, sto razy lepiej niż na klawie, dodatkowo są QTE (czego w 1ce nie było).....Już na etapie grania, gra zalatuje konsolą - poważnie mówię.
np. takie pojedynki na pięści, tylko pad...

EDYTA:
może się nie potrzebnie jaram....jak wyjdzie na konsole, spokojnie zawijam (to jest min 30h grania dla jednego scenariusza, a zakończeń jest chyba 16). Dla mnie geniusz.
 
Ostatnia edycja:

vasyndrom

New member
gra jest po prostu tak wciagajaca ze mam powazne problemy z oderwaniem sie od niej =) jak wyjdzie wersja na czarnule napewno ja wezme =D skoro potrafilem wydac 3x kase na orginalnego wiedzmina (tak tak 3 rozne wersje tej samej gry) to i na dwujeczke napewno nie pozaluje =)
 

pav3l

New member
Bez reklam
co fakt to fakt. I tylko za 90PLN jest wersja tak wypasiona, że szkoda to piracić: Gra, dodatki, soundtrack z gry (zaj3bisty tak jak w 1ce), list (nie spoiluje), moneta, mapa i "origami" ;-).
Tak poza tym, że gra w ustawieniach Ultra kosi konfigurację 2@GTX580 podłączone w SLI spadkiem fps poniżej 20 !!! (tak, tak jest - chłopaki olali optymalizacje, postawili na moc), to w ustawieniach HIGH (ja tak mam na gtx 460) jest miód dookoła. Mało tego, miód jest też w ustawieniach średnich, które pociągnie niskiej jakości sprzęt! Koniec z jaraniem się grafą. Gra jest stworzona pod konsolę i imho - dowiemy się tego niebawem.
Ogólnie gra jest wyj3bana w kosmos (dla fanów rpg), system walki jest bardzo trudny, polega raczej na unikach niż Hack&Slash, choć momentami w porównaniu z 1szą częścią bliżej jej właśnie do HS. Dodatkowo - autorzy zatrudnili kolesia "fanboya historii" i półtoraki w grze - to są oryginalne polskie miecze 1,5kg, a sam system walki jest tak zrobiony, jakby bohater rzeczywiście trzymał to 1,5kg i nim wymachiwał. Kawał dobrej roboty nie tylko dla fanów Sapkowskiego, ci ostatni odczują powiększony smaczek wybornymi dialogami nawiązującymi do prozy mistrza....
Jak ktoś nie jest w klimacie rpg + dodatkowo prozy Sapkowskiego - odpuścić temat od razu, bo będzie narzekanie....Szacun, że to Polska gra!
btw: Bioware jest nieźle wqrwione, wystarczy pośledzić zagraniczne fora (raz, że CDP zrezygnowało z Aurory, 2 że kiepsko wypada Dragon Age2)......
 

klemens007

New member
Prędzej czy później wydadzą na PS3.Podobno wiedźmin pochłonął 27 ml pln.A wydadząc go tylko na pc na pewno się nie zwróci. Chociaż są i tacy którzy by nawet 30pln za oryginał nie dali-BO PO CO PRZEPŁACAĆ JAK MAM ZA DARMOCHĘ!!!???
 

vasyndrom

New member
Pomysl ze wiesiek z nr jeden mial minimalbie nizszy budzet i wersja pc sprzedala sie b dobrze a skoro mamy sequel tzn ze napewno na nim zarobili
 

pav3l

New member
Bez reklam
Prędzej czy później wydadzą na PS3.Podobno wiedźmin pochłonął 27 ml pln.A wydadząc go tylko na pc na pewno się nie zwróci. Chociaż są i tacy którzy by nawet 30pln za oryginał nie dali-BO PO CO PRZEPŁACAĆ JAK MAM ZA DARMOCHĘ!!!???
To trochę nie tak. Analitycy z DM BZ WBK oszacowali dochód z gry (sprzedaż tylko na PC - na podstawie pre-orderów) na... uwaga - 185mPLN! (DOCHÓD, nie PRZYCHÓD)!!!
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Przy cenie na PC 90 zł ile producent może mieć dla siebie po odjęciu wszystkich opłat, prowizji, podatków itd.?
Ze 40 zł? Aby osiągnąć taki dochód sprzedaż na samym tylko PC musiałaby sięgnąć prawie 5 mln kopii. Realne?

Pozdrawiam,
 

vasyndrom

New member
Przy cenie na PC 90 zł ile producent może mieć dla siebie po odjęciu wszystkich opłat, prowizji, podatków itd.?
Ze 40 zł? Aby osiągnąć taki dochód sprzedaż na samym tylko PC musiałaby sięgnąć prawie 5 mln kopii. Realne?

Pozdrawiam,

Po pierwsze ceny na zachodzie nie wynosza 90zl a 25-29 funtow ba i nawet 35 mozesz za wieska dac nie wspominajac o cenie w eu ktora wynosi 45euro po drugie gog.com sprzedal sporo( w zasadzie 100% dochodow jest dla cdpr) razem ze steamem i szczerze mowiac gra na zachodzie sprzedaje sie lepiej niz w polsce.
 

Rudeford

New member
No i to jest powód by wydać daną grę na konsole. Dziwi mnie postawa CD RED, mogą zarobić a nie chcą. Do *$$%$# ważniejszy jest dla nich prestiż czy co? Drugi Blizzard?
 

vasyndrom

New member
Ale czy cdpr mowil ze nie chce wydac wieska na ps3 czy x360? Oni by chcieli tym bardziej ze silnik gry jest do tego przystosowany
 

pav3l

New member
Bez reklam
Przy cenie na PC 90 zł ile producent może mieć dla siebie po odjęciu wszystkich opłat, prowizji, podatków itd.?
Ze 40 zł? Aby osiągnąć taki dochód sprzedaż na samym tylko PC musiałaby sięgnąć prawie 5 mln kopii. Realne?
Pozdrawiam,
Chłopie, jak mam do wyboru analizę domu maklerskiego (jakkolwiek słaby by nie był) lub twoją, to w ciemno biorę tą pierwszą. CDP jest na GPW, myślę że tęższe głowy niż twoja to analizowały. :-D
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Hehe, a brali pod uwagę piractwo? Czy każdy kupuje i nie gada?
Jak pokazuje rynek sprzedać kilka milionów kopii gry to nie jest takie proste zadanie, ja im tego oczywiście życzę.

Pozdrawiam,
 

pav3l

New member
Bez reklam
To fakt. Tylko zastanawia mnie komu się chce piracić, gdy podstawowa wersja gry (bez dodatkowych wodotrysków, książeczek, AudioCD, etc.) kosztuje ok 75PLN, dodatkowo dochodzi darmowe DLC...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Rozumiem Cię, ale są osoby, które nie zapłacą i 50 zł bo mogą mieć za free...

Jeśli gra kosztuje nawet 50 Euro to i tak trzeba sprzedać jej kilka milionów kopii by osiągnąć taki zysk.

Pozdrawiam,
 

razielOne

New member
Widzę że jest przystosowany do dużych telewizorów. Na mojej 19' 1280x1024 obraz jest panoramiczny z czarnymi pasami na górze i dole, a HUD i tekst są malutkie i ledwo co czytelne. Czyli od początku myśleli o wielkich tv i konsolach.
 
Do góry