Więcej informacji technicznych na temat modelu, TCL 65X10 mini Led. (video) . Zapowiedź produktu 65X10 - cena detaliczna 9999 zł

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Więcej informacji technicznych na temat modelu, TCL 65X10 mini Led. (video) . Zapowiedź produktu 65X10 - cena detaliczna 9999 zł
tcl_x10.jpg


TCL65X10 - ma 768 stref i 15 360 mini diod LED

Pierwszy z nich dotyczy liczby niezależnych stref telewizora, czyli 768, każda wyposażona w 20 mini diod LED o łącznej liczbie 15 360. jasność to 1500 nitów, a matryca natywna 100 herców , Wbudowany soundbar to Onkyo, a nie JBL, jak w poprzednich latach. Grupa Harman Kardon / JBL, która przez dwa lata należała do Samsunga, ta ostatnia nie chciała przedłużać umowy.
TCL zwróciła się następnie do innego partnera audio, również o wybór Onkyo.

tcl_miniled_xa0_prez.jpg


Technologia QLED super slim, zarządza procesami sygnału HDR10, HDR HLG i HDR Dolby Vision. Ostatnie ważne wyjaśnienia dotyczące serii TCL X10 / X10S, model 65X10, zapowiadany jest na październik, a 55 cali na grudzień. Zaś TCL 75X10S UHD / w technologii 8K dotrze również pod koniec roku.


[youtube]X990i5xFsFA[/youtube]

 

brodacz

Active member
Bez reklam
Po przeczytaniu tytułu pomyślałem, że zacnie by wyglądało 75" 8k. A potem doczytałem do końca... Trzymam kciuki, widać, że TCL wreszcie faktycznie chce namieszać w serii premium. Oby jeszcze obróbka obrazu była na odpowiednim poziomie bo co po milionie stref jak artefakty zniweczą ciekawą ideę.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Według wstępnych informacji specyfikacja na US / 65Q825 miała być nieco inna niż na EU. Tam maksymalna jasność ma być 1200 a nie 1500 nitów.
Wstępny test zrobiony przez HDTV wykazał, że są niestety problemy ze sterowaniem podświetleniem i Vincent wyraził nadzieję, że zostaną poprawione przez TCL-a.
 

bielikk

New member
Bez reklam
GDYBY TV W TEJ TECHNOLOGI PRODUKOWAŁ PHILIPS, SONY CZY SAMSUNG TO MOŻNA BY POWIEDZIEĆ, ŻE BĘDZIE TO DZIAŁAŁO, natomiast jeżeli produkuje to TCL, to będzie to "niewypał' który tylko może w....ić potencjalnych klientów. NIGDY TCL- a.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tego jeszcze nie wiemy.
Ale w listopadzie jest konferencja z pokazem i wejdą już do sprzedaży więc porównamy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na razie wiemy, że cena będzie dla niebieskich w programie Piątka Loco - poniżej 8 tyś zł z pakietem.
 

SNiP3R

Member
Wiadomo coś o tym TCL 65X10?

Jestem nim bardzo zainteresowany, a info o nim to jak duchy u mnie na strychu - ni widu ni słychu...
 
Do góry