WiDi/Miracast i WiFIDirect - kilka problemów

aquanta

New member
Witajcie,

Chciałbym podpytać, czy korzystał może już ktoś z Was z tych dobrodziejst jakimi są WiDI/Miracast i WiFi Direct z jakimkolwiek TV?

Ja używam:
- Samsung S III + Android 4.1.2 (do testów także 4.2, bo podobno oficjalnie dopiero ta wersja wspiera MiraCast Android 4.2 adds official support for Miracast wireless display | Android and Me).
- TV LG 55LA690
Obydwa urządzenia są certyfikowane do obsługi MiraCast http://www.wi-fi.org/wi-fi-certified-miracast™

Ja próbowałem i niestety natknąłem się na następujące problemy:
- WiFi Direct - przesyłanie zdjęć i mp3 działa, ale filmy niestety nie. Pojawia się informacja, że przesyłanie nie było możliwe i tyle.
- WiDi/Miracast - po stronie TV włączyłem opcję WiDI/Miracast. Na S III próbowałem wykorzystać aplikację: LG TV Remote (uruchamiana za pomocą NFC poprzez aplikację 'Tag On' z wykorzystaniem naklejki). I tu niestety pojawia się informacja, że to urządzenie nie oferuje funkcjonalności 2-ego ekranu. Jest jeszcze podpowiedź, aby na TV włączyć funkcję 'Live TV' i spróbowac ponownie, ale nie wiem co to za opcja. Z tego miejsca mogę zrobić zrzut ekranu tego co aktualnie wyświetla się na TV. Pozostałe funckjonalności apikacji do sterowania także działają.
Efekt jaki chciałem uzyskać widoczny tutaj tylko, że jak widać niestety na telefonie LG.
NFC Tag Function in LG TV - YouTube
 
Do góry