[wideo] Migajacy obraz na tv przy podlaczeniu hdmi UPC + amplituner

darek3

New member
Witajcie

Przeglądałem forum ale nie mogę się dokopać rozwiązania.

Bardzo proszę o pomoc, nagrałem nawet wideo, tutaj link:
youtube.com/watch?v=wELvcIUtI8k


Oglądać od 23 sekundy.

Opis problemu.
sprzęt:
TV SONY LCD 40W5500
dekoder UPC
amplituner Pioneer vsx-521 k
sony ps3
odtwarzacz multim. wd tv live


Gdy podłącze do dowolnego wejścia Hdmi w amplitunerze dekoder UPC i wyjdę z amplitunera na TV kablem Hdmi pojawia się dziwne wygaszanie ekranu, na filmiku widać od 23 sekundy.
Problem występuje na różnych przewodach Hdmi i bez różnicy czy podłącze do 1 czy 3 wejścia hdmi amplitunera.

Nie występuje taka sytuacją podłączając dekoder UPC z TV Sony bezpośrednio kablem Hdmi.

Nie występuję również w/w sytuacja na innych urządzeniach wpiętych do amplitunera (ps3, wd tv live) wychodzących hdmi out z amplitunera na TV sony.

Proszę o pomoc, wskazówki.

Serdecznie dziękuję

darek
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witajcie

Przeglądałem forum ale nie mogę się dokopać rozwiązania.

Bardzo proszę o pomoc, nagrałem nawet wideo, tutaj link:
youtube.com/watch?v=wELvcIUtI8k


Oglądać od 23 sekundy.

Opis problemu.
sprzęt:
TV SONY LCD 40W5500
dekoder UPC
amplituner Pioneer vsx-521 k
sony ps3
odtwarzacz multim. wd tv live


Gdy podłącze do dowolnego wejścia Hdmi w amplitunerze dekoder UPC i wyjdę z amplitunera na TV kablem Hdmi pojawia się dziwne wygaszanie ekranu, na filmiku widać od 23 sekundy.
Problem występuje na różnych przewodach Hdmi i bez różnicy czy podłącze do 1 czy 3 wejścia hdmi amplitunera.

Nie występuje taka sytuacją podłączając dekoder UPC z TV Sony bezpośrednio kablem Hdmi.

Nie występuję również w/w sytuacja na innych urządzeniach wpiętych do amplitunera (ps3, wd tv live) wychodzących hdmi out z amplitunera na TV sony.

Proszę o pomoc, wskazówki.

Serdecznie dziękuję

darek

Na filmiku nie ma zaników fonii. Czy na filmiku była ona nagrywana z głośników TV, czy amplitunera? Jeśli z amplitunera, to czy na głośnikach TV wraz z czarnym ekranem znika również fonia, czy nie?
 

darek3

New member
Jeśli z amplitunera, to czy na głośnikach TV wraz z czarnym ekranem znika również fonia, czy nie?

Ahh, nie odpowiedziałem na to pytanie. Zdaje się, ze na głośniku TV dźwiek również nie zanika. Jeżeli jest to konieczne, sprawdzę raz jeszcze.


Proszę o pomoc. Na razie podpiąłem bezpośrednio dekoder + tv, a z tv optykiem do amplitunera, ale wolałbym 1 rozwiązanie na samym hdmi przez amplik.
 

sontario

New member
Mam jeszcze gorzej na odbiorniku Toya 3G PVR. Tam w ogóle nie mogę uzyskać obrazu przy podłączeniu PVR-Amplituner-TV. Bezpośrednio PVR-TV jest OK. A jak już obraz wskoczy (co z reguły trwa bardzo długo) to brak prawidłowego dekodowania sygnału audio po HDMI. Inne urządzenia nie sprawiają takiego problemu. Skopane jest złącze HDMI w odbiornikach PVR i niedługo minie rok, jak Toya tego nie umie poprawić.
 
Do góry