Wharfedale Obsidian 600 HCP vs. Quadral Quintas 5000

zgws

New member
Cześć,

Zdecydowałem się na zakup amplitunera Denon AVR-1713. Chcę dobrać do niego zestaw głośników 5.0 lub 5.1. Poszperałem trochę po necie, przeszukałem wiele forum, recenzji i testów. Na chwilę obecną mam dwóch faworytów:

1. Wharfedale Obsidian 600 HCP
2. Quadral Quintas 5000

Może na początek moje warunki:
1. powierzchnia: ok. 12-15 m2,
2. zastosowanie (w kolejności): filmy, telewizja C+, PS3, muzyka (raczej ta z radia),
3. budżet: chciałbym zamknąć się w kwocie ok. 3.5k za ampli + głośniki,
4. po muzyce cudów nie oczekuję, ale fajnie, jakby sprzęt grał co najmniej tak dobrze jak mój zestaw głośników 5.1 Logitecha, kupiony w Media za 200 zł.

Pokój:

Obrazek do obejrzenia (wklej w pasek przeglądarki): s8.postimage.org/5gda6m8hx/pokoj.png

To, co udało mi się znaleźć odnośnie QQ5000:
1. są polecane do niewielkich powierzchni (10-20 m2),
2. mimo niewielkich rozmiarów, potrafią nagłośnić pokój tych rozmiarów,
3. jak większość zestawów głośników, raczej wskazany zakup SW,
4. Bass Reflex z przodu,
5. bardzo często polecane i chwalone.

To, co udało mi się natomiast znaleźć na temat Obsidianów 600:
1. często polecane,
2. podobno dobrze grają w połączeniu z Denonem AVR -1713,
3. całkiem dobrze grają muzykę (oczywiście, jak na kino domowe i budżetowe głośniki),
4. jak wyżej, raczej wskazany SW.

Pytania ode mnie:
1. czy Obsidiany nie będą za mocne do takiej powierzchni? Fronty nie będą miały miejsce po boku (przynajmniej z jednej strony) i z przodu. Nie chcę by mi potem dudniły,
2. czy do tej powierzchni i tego rozmieszczenia, będę mógł użyć Obsidianów, czy pozostaje mi jedynie QQ5000?

Przyznam szczerze, że chciałbym zainwestować w Wharfedale, dlatego chciałbym by ktoś powiedział mi, że to dobry pomysł, lub powiedział, że do tych warunków, co posiadam, to jest zły pomysł (bo np. Obsidiany potrzebują powierzchni sporo większej, min. 20-25 m2). Ewentualnie co polecacie innego?

Za wszelką pomoc, z góry dziękuję!
 
Do góry