Wharfedale OBSIDIAN 600 HCP SET vs JAMO S 628 HCS3

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Gdyby nie było różnicy, to każdy z Nas miałby najniższy model amplitunera i najtańsze kolumny dostępne na rynku, bo po co przepłacać:D
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie jest to rzetelny przelicznik, ale zobacz że zasilacz X2100 ma 500W, wiec gdyby całość była oddawana na 7 kolumn to masz 71W na kolumnę. Ale widomo że część tego prądu ucieka. Kidyś pamiętam chyba Mors111 mierzył w swoim Onkyo 609 ( 610W) i wyszło chyba ok. 70W-75W na kanał przy wszystkich wysterowanych.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
No właśnie nie rozumiem tego ...skoro np. do Audio pro Avanto rekomendowana moc wzmacniacza: 30-150W, a amplituner X3100W ma moc 7x 180 W... to nie lepiej X2100w Który ma moc 7x 150W?

Już to raz napisałem ale spróbuje Ci wyjaśnić co się dzieje z mocą podaną na ulotkach odnośnie amplitunerów np. flagowy model Denona 7200 180W..;-)
I co będzie jeśli podepniemy wszystkie głośniki łącznie z atmosem a nie tylko podstawowe 5..
Tutaj mamy np. test denona 7200, i kilka danych odnośnie mocy przy 8ohm jak podepniemy następującą ilość głośników :

1 głośnik:180W
2 głośniki 168W
3 głośniki 142W
4 głośniki 119W
5. głośników 108W

Jak widzimy dokładają tylko 1 głośnik moc spada powiedzmy średnio o 15-20W więc teraz sobie gdybam, że jak podłączymy następne głośniki łącznie z atmosem i wykorzystamy wszystkie końcówki mocy to pozostanie nam miej więcej tyle mocy:

6 głośników 90W
7 głośników 75W
8 głośników 60W
9 głośników 45W
10 głośników 30W
11 głośników 15W

To są tylko moje gdybania, ale idąc tokiem spadku mocy podłączając po 1 głośniku wg. testu widzimy że z mocy 180W przy jednym głośniku, po podłączeniu i wykorzystaniu wszystkich końcówek pozostaje nam zaledwie 15W. Nie wiem może się mylę, ale tak sobie gdybam na chłopski rozum. Reasumując ile by tej mocy nie pozostało +/- chcąc rozbudować system powyżej 5.1 wskazane jest rozszerzenie go o dodatkowe zewnętrzne końcówki mocy. Bo podpinając kolejne głośniki z naszej flagowej elektrowni zostaję prądu na posłuchanie radia a nie do napędzenia Kina. Tyle, takie jest moje zdanie...;)
 

master-00

New member
Im więcej czytam, pytam tym większy mam dylemat...
Wybór zawęziłem do Melodika BL 40 5,0 oraz Audio Pro Avanto 5,0. Po rozmowie z pewnym sprzedawcą sugerował mi bardziej zakup Melodiki ze względu na (inne?lepsze?) pasmo przenoszenia...według specyfikacji jest podobne :
Audio Pro Avanto : 40 - 22 000 Hz
Melodika Bl 40 : 40 - 20.000 Hz

Czy jest to, aż tak duża różnica na korzyść Melodiki?
Miał może ktoś możliwość odsłuchu w/w kolumn?

Przypominam ,że pomieszczenie prawie 17m
 

Henry

Active member
Bez reklam
Na 17m, to raczej BL30 ;)
A co do brzmienia, to wg. mnie Melodika gra lepiej....ale sam posłuchaj i oceń.
 

master-00

New member
Bardziej jednak skłaniał bym się ku Audi Pro Avanto ze względu jak dla mnie lepsze wykończenie oraz biały lakierowany kolor.Choć zdaję sobie sprawę, że to tylko kwestia wizualna.
Od strony technicznej proszę o poradę, ponieważ jeśli różnica w dźwięku będzie znacząca to ewentualnie zrezygnuje z koloru.
Istnieje jeszcze możliwość rozważenia JBL Arena 180 ponieważ równiez występują w białym kolorze.
 

master-00

New member
Na 17m, to raczej BL30 ;)
A co do brzmienia, to wg. mnie Melodika gra lepiej....ale sam posłuchaj i oceń.
Na Melodikę BL 30 właśnie byłem już prawie zdecydowany, jednak sprzedawca powiedział żebym lepiej wziął BL40 nawet przy tak małym metrażu, chociażby ze względu na lepsze pasmo przenoszenia..Powiedział ,że bl 40 nie muszę wykorzystywać na maxa, a dźwięk według niego będzie zdecydowanie lepszy.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wiesz, większe nie zawsze oznacza lepsze ;)
Dobrej klasy monitory są w stanie zagrać o niebo lepiej, pełniej, z lepszym basem od niejednych dużych podłogówek.
Ważne aby odpowiednio dobrać i kolumny i elektronikę, aby pasowały wzajemnie do siebie i do wielkości pomieszczenia.
Nie wiem jaki dokładnie masz rozkład, bo być może jest tam na tyle przestrzeni, że BL40 nie będą się "dusiły", ale wydaje mi się, że BL30 spokojnie wystarczą, a też do końca nie wykorzystasz ich potencjału.
Jeśli to sensowny salon i sprzedawca, to może pozwoli Ci wypożyczyć za kaucją jedne i drugie i zobaczysz u siebie.
 

master-00

New member
Wiesz, większe nie zawsze oznacza lepsze ;)
Dobrej klasy monitory są w stanie zagrać o niebo lepiej, pełniej, z lepszym basem od niejednych dużych podłogówek.
Ważne aby odpowiednio dobrać i kolumny i elektronikę, aby pasowały wzajemnie do siebie i do wielkości pomieszczenia.
Nie wiem jaki dokładnie masz rozkład, bo być może jest tam na tyle przestrzeni, że BL40 nie będą się "dusiły", ale wydaje mi się, że BL30 spokojnie wystarczą, a też do końca nie wykorzystasz ich potencjału.
Jeśli to sensowny salon i sprzedawca, to może pozwoli Ci wypożyczyć za kaucją jedne i drugie i zobaczysz u siebie.

Ścianka na której ma stanąć jest przeznaczona tylko na kolumny...
Akwarium najprawdopodobniej zniknie,a w jego miejsce stanie komoda.Po przeciwnej stronie jest kanapa oraz ławostół.
Zdjęcie poniżej
 

master-00

New member
zdjęcie w zał.
 

Attachments

  • 20151118_102744.JPG
    20151118_102744.JPG
    40 KB · Wyś: 117
Do góry