Wharfedale OBSIDIAN 600 HCP SET vs JAMO S 628 HCS3

master-00

New member
szczerze, to chyba brałbym większe ;)
Jakiś fajny dywanik i będzie ok.

Dlatego właśnie myślę o Melodika BL40 lub Audio pro Avanto - ze względu na biały kolor i do tego Denon AVR X3100 lub X2100...

Czy miał ktoś może możliwość odsłuchu/porównania tych dwóch kolumn?
Jeśli zbyt dużej różnicy nie ma ( poza ceną )to jako amator wziąłbym Audio pro Avanto...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Trochę przewrotnie ;)
Jako amator będziesz zadowolony i z jednych i drugich, ale że pieniądze nie małe, to lepiej posłuchaj i porównaj....będziesz miał świadomość dobrze podjętej decyzji i nie będziesz się zastanawiał czy nie lepiej było kupić te drugie ;)
W kwestii amplitunera, to zdecydowanie X3100, ewentualnie zerknij na Marantza 5009, są w srebrnych kolorach
 

master-00

New member
Trochę przewrotnie ;)
Jako amator będziesz zadowolony i z jednych i drugich, ale że pieniądze nie małe, to lepiej posłuchaj i porównaj....będziesz miał świadomość dobrze podjętej decyzji i nie będziesz się zastanawiał czy nie lepiej było kupić te drugie ;)
W kwestii amplitunera, to zdecydowanie X3100, ewentualnie zerknij na Marantza 5009, są w srebrnych kolorach

Dziękuję za rady ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Napisałem, że wybrałbym BL, słuchałem obydwu.
Wg. mnie Melodika grała z większym powerem i przestrzenniej, ale nie chciałbym abyś sugerował się opinią moją czy innych osób, a sam posłuchał i na podstawie odsłuchów zdecydował.
W kwestii amplitunerów lepszy będzie X3100 z uwagi na większą moc, lepszą sekcję stereo oraz możliwość rozbudowy o końcówkę mocy bądź wzmacniacz stereo. Wspomniałeś też o białym kolorze, więc może Marantz SR5009?
Choć z drugiej strony, patrząc na twoją białą szafkę, to czarne klocki dawałyby ciekawy kontrast.
Przez jakiś czas miałem X2000 i o ile na początku wydawał mi się ok, to dosyć szybko zacząłem się rozglądać za lepiej grającym sprzętem oraz z pre-outem.
Trochę żałowałem, że nie dołożyłem wtedy kilku stówek do X3... ;)
Masz moją opinię, teraz posłuchaj, porównaj i sam decyduj :)
 

master-00

New member
Napisałem, że wybrałbym BL, słuchałem obydwu.
Wg. mnie Melodika grała z większym powerem i przestrzenniej, ale nie chciałbym abyś sugerował się opinią moją czy innych osób, a sam posłuchał i na podstawie odsłuchów zdecydował.
W kwestii amplitunerów lepszy będzie X3100 z uwagi na większą moc, lepszą sekcję stereo oraz możliwość rozbudowy o końcówkę mocy bądź wzmacniacz stereo. Wspomniałeś też o białym kolorze, więc może Marantz SR5009?
Choć z drugiej strony, patrząc na twoją białą szafkę, to czarne klocki dawałyby ciekawy kontrast.
Przez jakiś czas miałem X2000 i o ile na początku wydawał mi się ok, to dosyć szybko zacząłem się rozglądać za lepiej grającym sprzętem oraz z pre-outem.
Trochę żałowałem, że nie dołożyłem wtedy kilku stówek do X3... ;)
Masz moją opinię, teraz posłuchaj, porównaj i sam decyduj :)

Wielkie dzięki;)być może w piątek uda mi się odsłuchać:)
 
Do góry