Wharfedale Diamond czy KEF

wodzek

New member
Witam wszystkich.
Przymierzam sie do zakupu kolumn 5.1 i zaproponowano mi takie zestawy:
Wharfedale Diamond 10.6 / 10.1 / 10.CS / 10.MX-SUB
Kef C7 / C1 / C6LCR / C4.
Mógłby ktoś podpowiedzieć który zestaw jest lepszy?

Pozdrawiam........
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podaj więcej informacji, jaka wielkość pokoju, jaki stosunek filmy/muzyka i jakiej muzyki słuchasz? Pod jaki amplituner chcesz to podłaczyć?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mialem okazje kiedys sluchac obu zestawow na jednym odsluchu i w moim odczuciu Wharfedale tylko ładnie wygladają. Bas wybitnie mi sie nie podobał, brzydki, mułowaty, rozlazly, wybitnie oderwany od reszty pasma, a przy tym dudnił wpomieszczeniu. BYlo to moje najwieksze niemiłe zaskoczenie w stosunku wygląd/brzmienie. Kefy tak sie nie zachowywały.
 

wodzek

New member
Pomieszczenie 28m a podłaczyć chcę to do Yamaha RX-V 473.

Zapomniałlem: filmy 60% , gry z konsoli 20%, muzyka 20%.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tych co wymieniłeś ja bym był za Kef C7, słuchałem kiedyś Diamond 10.5 i mi nie przypadły do gustu. W podobnym przedziale cenowym wziąłbym jeszcze pod uwagę Roth Oli 40 i Monitor Audio MR6. Najlepiej wybrać się na odsłuch.Czy amplituner już kupiłeś?
 

wodzek

New member
Mialem okazje kiedys sluchac obu zestawow na jednym odsluchu i w moim odczuciu Wharfedale tylko ładnie wygladają. Bas wybitnie mi sie nie podobał, brzydki, mułowaty, rozlazly, wybitnie oderwany od reszty pasma, a przy tym dudnił wpomieszczeniu. BYlo to moje najwieksze niemiłe zaskoczenie w stosunku wygląd/brzmienie. Kefy tak sie nie zachowywały.


A z jakim amplitunerem tak marnie wypadły?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
nie pamietam, to bylo ze dwa lata temu, ale na 90 % byl to harman 255 lub 355. Ale ta Yamaszka do demonow mocy nie nalezy, nie lepiej zainwestowac w cos mocniejszego?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
po prostu jakiś wyższy model
bo to jest niskobudżetowy model
albo po prostu yamaha przynajmniej 671, albo jakiś wyższy model innej marki :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no ja mam 771 do MR6 i nie wyobrażam sobie słabszego ampli do tych kolumn, a metrażem nie grzeszę, bo jest malutki
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
krzysztofradio ma racje ewentualnie 671 to totalne minimum, ale dobre granie i moc zaczyna się od 771, dla tego u mnie padł wybór na ten ampli, no ale to już jest trochę większy wydatek
 

czajaa22

New member
o dobre pytanie bo czytałem i znalazłem tylko drobne różnicę w funkcjach typu programów i niektórych funkcji sieciowych. Chyba jest to po prostu starszy model.
 

stypi

New member
673 jest droższa o 4 stówy i ma airplay, tryb eco i 4K pass through oraz scalowanie video
no i jest o 1 cm wyższa od 671 akurat dla mnie ma to zasadnicze znaczenie bo szafka to wąskie gardło. Rozważam właśnie te 2 modele ale boję się by się wyższy nie grzał. Dodatkowo jako opcja awaryjna Denon 1713
 
Do góry