wharfedale diamond 159

adek986

New member
Witam, co myslicie panowie o kolumnach wymienionych w tytule, oczywiscie w zestawie 5.1, i jaki amplituner do tego. Cena ma sie zamknac w 10.000 tys.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Podejrzewam, że niewiele osób miało z nimi do czynienia, dlatego cisza. Na papierze wyglądają super, wygląd jak dla mnie też super :) ale co do tego jak grają, to chyba będziesz musiał sam posłuchać. Od razu sprawdzisz z jakim ampli zgrają się najlepiej.
Ja mogę polecić Marantza, mam, jestem mega zadowolony, ale kolumny moje to nie ta klasa.
 

adek986

New member
No wlasnie myslalem o marantzie, denonie lub moja yamahe 673 zamienic na wyzszy model, bo jestem z niej zadowolony, no i mam dylemat czy te wharfedale diamond 159 zagraja duzo lepiej niz moje jamo 606
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja słuchałem Diamond 10.7, nie wiem na ile różnią się od tych 159 ;)
Jesli chodzi o 10.7, to są ok, mocne dynamiczne, poukładane....ale tak jak koledzy pisali, odsłuchaj i sam oceń.
W kwestii ampli, to podbijam Marantza od serii 6 w górę, Diamondy słuchałem własnie na Marantzu i Denonie

edit. IMO zagrają lepiej od twoich Jamo ;)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiedyś rozmawiałem z gościem w jednym salonie i mówił, że starsze Diamondy lepiej grały, ale sam nie sprawdzałem. Tak też sobie myślę, że 159 mogą być lekko za duże na 20m.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Nie ma ich co porównywać do Jamo 606 :) Diamondy są kilka klas wyżej, w jakości wykonania i przede wszystkim jakości dźwięku. Ale faktycznie do 20 m mogą być za duże. Z tego co pamiętam to 2x8 cali na basie, na 20 metrach będzie tylko łomot
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zerknij też na Dali Ikon 5 lub Zensor 7
Klipsche grają dosyć "specyficznie", koniecznie ich posłuchaj, nawet kilka razy, dla mnie osobiście, to jeden z tych produktów wywołujący w pierwszym momencie efekt "wow", który niestety szybko mija, na dłuższą metę nie dałbym rady ich słuchać ;)

SR7009, to dobry kierunek.
 

adek986

New member
Moze tragedi nie badzie z tym "dudnieniem" jak to napialiscie, bo po dokladnych pomiarach pomieszczenia wyszlo mi prawie 25m2, a klipsche bardzo mi sie podobaja no i lubie miec zapas mocy�� tyko jestem ciekaw, co mysla o nich ci, ktorzy sie znaja i maja doswiadczenie.
 
Do góry