Wharfedale AMBER 20.5/20.1/20.C

pavelbur

New member
Witam,
Chciałbym poznać opinie o kolumnach Wharfedale AMBER 20.5/20.1/20.C.
Zastanawiam się nad ich zakupem, dostałem na nie bdb ofertę (ok 1800 zł). Decyzję muszę podjąć do jutra, lecz niestety nie mam możliwości ich odsłuchania (w Lublinie ich nie ma) i zastanawiam się czy warto brać je w "ciemno". Generalnie zakup kina domowego planowałem za kilka miesięcy i nie zastanawiałem się jeszcze nad konkretnymi modelami amplitunerów i kolumn. Kwota jaką chciałbym wydać na kolumny to max. 2000 tysiące i teraz pytanie czy lepiej na spokojnie posłuchać i wybrać coś z "tańszych" kolumn czy zaryzykować kupno Wafli? Nie jestem audiofilem, chciałbym żeby zestaw sprawdzał się przy oglądaniu filmów i słuchaniu muzyki (przede wszystkim rock).
 

mirokat

New member
Za tyle się opłaca.

Za tyle to okazja.

One normalnie kosztują 2700 w górę (sugerowana cena det. 2999zł).

Gdzie można za tyle je kupić?

Słuchałem ich w media markt z Denonem 19xx za 4999zł. To nie ta liga co jakieś m-audio, czy inne wynalazki w cenie do 2000 zł. Do rocka są bdb (mają średniotonowy oddzielny). Ale właśnie Denon moim zdaniem je trochę ograniczał - jest zbyt ciepły (lekko wycofana średnica). Jakaś Yamaha, Cambridge Audio, czy Onkyo byłyby do tego lepsze.
 

xjaniux

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam!

Nie będę zakładał nowego posta. Udało mi się zakupić ten zestaw po okazyjnej cenie, tak jak kolega powyżej kompletuje powoli do nowego mieszkania sound sytem :), pokój 4x5m. I w związku z tym pytanie jaki amplituner by do tego zestawu najbardziej pasował, aby można było wykorzystać te głośniki jak najlepiej. Docelowo będzie to grało z TV tx-46vt20, do tego PS3 no i oczywiście muzyka "wszelaka":). Jeśli chodzi o przedział cenowy to jak narazie proszę o typy :) jeżeli będzie naprawde warto to odczekam i odłoże.... ma być dobrze, a nawet bardzo:)
PS. ponoć jest tutaj na forum użytkownik, który oferuje ampli - jakby co to proszę o namiary.

Pozdrawiam!

~~ups nie ten dział
 

xjaniux

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli chodzi o resztę kolumn to więcej nie posiadam, od tych wherfedali zaczynam. Wcześniej muzyki słuchałem z kompa z zestawu creativa 2.1 tak więc nie posiadam zbyt dużego porównania - audiofilem nie jestem. Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem stworzenia fajnego zestawu do słuchania muzyki i oglądania filmów, a kupno i wyposażenie mieszkania skłoniło mnie jeszcze bardziej do zainwestowania w system audio salonu. Zestaw tak jak w tytule udało mi się nabyć za 1500zł (nie używane) dlatego po przeczytaniu opinii użytkownika "blackninja", że za 1800 warto nie zwlekałem i zamówiłem. Do rzeczy czy wymagane są jeszcze jakieś głośniki aby system był kompletny? Jeszcze tak to proszę o sugestie. Jeśli chodzi o koszt amplitunera to w grę wchodzi kwota 1500-2000zł. Nie napalam się, jeśli jest jeszcze w coś warto zainwestować to poczekam i dołożę więcej.
 

xjaniux

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fajny ten denon, a jak się mają inne marki w tym samym przedziale cenowym np yamaha-v771 z wyglądu moim zdaniem ciut lepiej. Z tego co zdążyłem zauważyć po opinniach innych yamaha lepiej sobie radzi z kd niz audio a znowu lepsze audio ma denon. Czy są duże różnice miedzy tymi ampli? Jeśli chodzi o subwoofer to proszę o podanie typów w niskim przedziale cenowym, coś o dobrym współczynniku cena/jakość:)
 
Do góry