Wgłębienia ekranu, rękojmia? 65OLED857/12

ms89

Member
Dzień dobry, TV kupiłem dwa miesiące temu i czekał na powieszenie aż zakończy się remont domu, w dniu przedwczorajszym zawiesiłem telewizor i wszytko wydawało mi się ok, ale po zgaszeniu zauważyłem cztery wgłębienia na ekranie o kształcie koła i o średnicy około 3-4cm. na początku myślałem że są to wgłębienia przy śrubach do mocowania ale miejsce nie zgadza się z jakimikolwiek śrubami czy otworami na odwrocie telewizora, dla podglądu załączam zdjęcia tego defektu, proszę o pomoc co w tej sprawie robić? TV mam na ubezpieczeniu ale nie chcę korzystać z niego ponieważ moim zdaniem jest to wada fabryczna i wydaje mi się że tutaj powinna zadziałać prawo rękojmi, proszę o opinie oraz pomoc co w tym przypadku zrobić i czy ktoś już miał taki przypadek w tym czy w innym modelu telewizora
 

Attachments

  • 1.jpeg
    1.jpeg
    50,1 KB · Wyś: 56
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    48,7 KB · Wyś: 54

Kulunis

Member
Miałem to samo nie uwzględnili tego jako wada powiedzieli że ekran to nie lustro wyświetlany obraz nie jest zdeformowany
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ten model tak ma. W każdym egzemplarzu 807, 857 i nowszych odpowiednikach z serii 8x8 matryca jest powykręcana i pofalowana. Ma pełno wgnieceń, dołków itp. Odbicia obrazu w niej są mocno zniekształcone ale widać to, kiedy TV jest wyłączony. Swojego czasu przejrzałem w różnych sklepach z 10 egzemplarzy modelu 807 by ostatecznie usłyszeć, że tracę czas bo każdy jeden Philips z tej serii ma pogiętą matrycę. Bez wyjątku. Taka cecha produkcyjna. W żadnym innym modelu u jakiegokolwiek innego producenta nie widziałam czegoś takiego.
Na szczęście nie przeszkadza to w oglądaniu.
Jako ciekawostkę dodam, że obudowy tych telewizorów też najczęściej nie są proste.
Po prostu PHILIPS.

PS. Na dołączonych przez Ciebie zdjęciach tylko w niewielkim stopniu widać to zjawisko. No żywo jest 10x gorzej.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Ten model tak ma. W każdym egzemplarzu 807, 857 i nowszych odpowiednikach z serii 8x8 matryca jest powykręcana i pofalowana. Ma pełno wgnieceń, dołków itp. Odbicia obrazu w niej są mocno zniekształcone ale widać to, kiedy TV jest wyłączony. Swojego czasu przejrzałem w różnych sklepach z 10 egzemplarzy modelu 807 by ostatecznie usłyszeć, że tracę czas bo każdy jeden Philips z tej serii ma pogiętą matrycę. Bez wyjątku. Taka cecha produkcyjna. W żadnym innym modelu u jakiegokolwiek innego producenta nie widziałam czegoś takiego.
Na szczęście nie przeszkadza to w oglądaniu.
Jako ciekawostkę dodam, że obudowy tych telewizorów też najczęściej nie są proste.
Po prostu PHILIPS.

PS. Na dołączonych przez Ciebie zdjęciach tylko w niewielkim stopniu widać to zjawisko. No żywo jest 10x gorzej.
Cześć,
Tutaj się nie zgodzę, że coś takiego występuje wyłącznie na Philipsach. Wpisz w przeglądarkę "wavy oled screen" i zobacz na samym Reddicie różnych producentów z tą przypadłością.
Zresztą, LG jako prodyucent matryc sam o tym pisze:
 
Do góry