Weselny Blu-Ray konwersja do DVD

ofcapl

New member
Witam wszystkich!
Właśnie byłem u kamerzysty, który będzie nagrywał moje wesele i mam pewien kłopot - otóż kamerzysta ten namówił mnie do nagrywania wesela w full HD, z tym że jest jeden problem ponieważ w takim wypadku otrzymamy nagranie na nośniku Blu-Ray. Osobiście o wiele wygodniejszym rozwiązaniem byłoby skonwertowanie jakoś tego materiału tak, żeby wszedł na sensowną liczbę płyt DVD.. Czy jest to możliwe? Jeżeli tak to czy strata jakościowa będzie bardzo odczuwalna?
Pytam ponieważ opcja w full HD jest znacząco droższa od "zwykłej" wersji (nagrywanej na DVD) i nie wiem czy w takim przypadku opłaca się w ogóle dopłacać do tego..
Z góry dziękuję za pomoc!
 
Bluray będzie coraz popularniejszy, więc ja bym zainwestował w to. W przyszłości kupisz sobie BR do komputera i skonwertujesz na dvd. No chyba, że nie masz odtwarzacza BR to wtedy nie obejrzysz :p
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jasne że jest sens dopłacić wesele to jednak niecodzienne wydarzenie i to w dodatku Twoje ,to też pamiątka dla Twoich dzieci ,a później wnuków ,prawnuków ...itd .Teraz technika pozwala na filmowanie z wysoką jakością i powinieneś z tego skorzystać
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Warto, pod warunkiem jaki gosc ma sprzet. Powinien miec osobną lampe oraz zewnetrzny mirofon. Do tego potrzeba profesjonalnej kamery, a nie takiej z Saturna za 3 tys. Inaczej nie obejrzysz nic poza ziarnem w marnej jakosci.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A ja się wyłamię:) Czy jest sens na BD?, chyba to bez większej różnicy. Ile razy bedziesz to wesele oglądał?, 2-3 razy a później się rzuci w kąt i kurz na płytach osiada. To tak samo jak ze studniówką, nagrywana była na VHS i obejrzałem ją ze 3 razy przegrywając kumplom, do tej pory nie chce mi się do niej wracać. Nawet nie wiem czy kaseta by jeszcze odtworzyła nagranie. Poza tym na forum jest sporo ludzi posiadających nowoczesny sprzet, a w "realu":) ile jest osób posiadających odtwarzacz BD, nie mówiąc o babciach czy dziadkach?, więc pewnie nie każdy bedzie miał mozliwośc obejrzenia w warunkach domowych.
 

ofcapl

New member
spoko, okazało się że to nie do końca będzie tak - dostaniemy jedno nagranie na blu-ray oraz kilka skompresowanych na DVD ;)
 
Do góry