wersja 50 vs 30

komzik

Member
Właśnie na stornie Panasonica porównałem sobie parametry techniczne VT30, VT50 i ST50
Jest tam podana gradacja... i odpowiednio

6,144 stopni gradacji

24,576 stopni gradacji

12,286 stopni gradacji


Ja w swoim VT30 właściwie nie widzę przejść tonalnych kolorów na kanałach HD, a ma tylko 6144 stopni. W serii 50 to jest chwyt marketingowy ?

Podobnie kontrast

Kontrast
Infinite Black Pro (5,000,000:1 statyczny)

6,000,000:1 Statyczny

5,500,000:1 Statyczny


Co o tym sądzicie ??
 

oohayo

New member
Również czekam na testy. Teraz można mieć za 4 kPLN 50GT30, ale ST50 wygląda bardzo obiecująca patrząc na parametry vs. GT30

Pojawiły sie już ET5 w sprzedaży - ceny odpowiednie ;-)
Czy ktoś wie, kiedy pojawią się plasmy ?


pozdrawiam,
 

komzik

Member
żeby nie było tak jak z tym 2,5kHZ w VT50 (żeby nie było ST50 ma 2kHZ) - jakoś nie wierzę w te wynalazki "poprawiające" jakość obrazu... tu już chyba zaczynamy się poruszać w bardzo subiektywnych odczuciach oglądającego.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Subiektywnie jednak przejscia tonalne dostrzegam w serii V20, a tez ma bodaj 6144 stopnie gradacji. Im wiecej, tym powinno byc lepiej, ale wszystko oczywiscie wyjasnia testy.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Miałem do czynienia z bardzo wieloma telewizorami z najwyższych półek i w dużych rozmiarach , bo to na nich właśnie widać najbardziej przejścia tonalne i w każdym widziałem te przejścia . Więc jak ktoś tego nie widzi to jest ślepy. Marzy mi się wręcz telewizor na którym tych przejść już nie zauważe . Stare dobre CRT tak śmigały. To były czasy :)
 

wojo4

New member
Panasonic VT50 ma 24,576 stopni gradacji ponieważ ekran podzielono na 4 obszary, a każdy z nich ma 6,144 stopni gradacji. 6,144 mnożymy razy 4 i mamy te 24,576 ot cała filozofia (a TV ciągle ma te 6,144 st. gr.) W ST50 jest podobnie tyle że tam podzielono go na 2. Jak to się sprawdzi w praktyce testy pokażą.
Podobny zabieg stosuje się przy 100 Hz. Ekran też podzielony jest na kilka obszarów w tym wypadku 6 i mamy 600Hz. Choć to ciągle jest 100Hz.
 

komzik

Member
Panasonic VT50 ma 24,576 stopni gradacji ponieważ ekran podzielono na 4 obszary, a każdy z nich ma 6,144 stopni gradacji. 6,144 mnożymy razy 4 i mamy te 24,576 ot cała filozofia (a TV ciągle ma te 6,144 st. gr.) W ST50 jest podobnie tyle że tam podzielono go na 2. Jak to się sprawdzi w praktyce testy pokażą.
Podobny zabieg stosuje się przy 100 Hz. Ekran też podzielony jest na kilka obszarów w tym wypadku 6 i mamy 600Hz. Choć to ciągle jest 100Hz.

?????

Jeżeli tak to jest to niezły "Chłyt maketingowy". Jest to gdzieś opisane ??
 

fluid

Banned
Kiki przymiezaj sie do testow ale vt50 :d z tego co orjentuje to w 2011 jakoscia obrazu itp rzadzila vt30 ka ale to juz przeszlosc raczej ... mamy 2012 - kto jest teraz numerem 1 ??
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego na testy tzw padliny dla mas szkoda czasu . :) Zresztą większość padlin gra podobnie . Jak testować to tylko modele z najwyższych półek bo tylko takie mają zapędy na miano dla HD MANIAKA :) Pozdrwiam i czekam właśnie na teścik Kikiego Panaska 55VT50 bo już go praktycznie widzę na moim stoliku oczami wyobraźni . :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czekamy też z niecierpliwością na hasło z Panasonica, że już jest na testy.
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Kolego na testy tzw padliny dla mas szkoda czasu . :) Zresztą większość padlin gra podobnie . Jak testować to tylko modele z najwyższych półek bo tylko takie mają zapędy na miano dla HD MANIAKA :) Pozdrwiam i czekam właśnie na teścik Kikiego Panaska 55VT50 bo już go praktycznie widzę na moim stoliku oczami wyobraźni . :)

Bzdury piszesz , tak samo mozna powiedziec ze szkoda czasu na topowe modele bo tylko garstka osob je kupuje a brakuje testowanych modeli dla mas z przedzialu cenowego 2500-4000 tys zl.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Bzdury piszesz , tak samo mozna powiedziec ze szkoda czasu na topowe modele bo tylko garstka osob je kupuje a brakuje testowanych modeli dla mas z przedzialu cenowego 2500-4000 tys zl.

Widzę , że nie zrozumiałeś mojego postu i nie jesteś HD maniakiem :) . Mój post sprowadza się do tego że tylko telewizory z najwyższej półki się czymś wyróżniają i dlatego warto je testować . A ta cała masa telewizorów budżetowych niczym się od siebie nie różni praktycznie i grają tak samo kiepsko lub przeci ętnie . Więc szkoda czasu na takowe testy . Pozatym telewizorów z najwyższej półki jest garstka i można po nie sięgnąć . A jakby Kiki chciał wszystkie przeciętniaki testować i porównywać to nie miałby czasu nawet sobie pojeść i się wyspać . :) Pozdrawiam
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Widzę , że nie zrozumiałeś mojego postu i nie jesteś HD maniakiem :) . Mój post sprowadza się do tego że tylko telewizory z najwyższej półki się czymś wyróżniają i dlatego warto je testować . A ta cała masa telewizorów budżetowych niczym się od siebie nie różni praktycznie i grają tak samo kiepsko lub przeci ętnie . Więc szkoda czasu na takowe testy . Pozatym telewizorów z najwyższej półki jest garstka i można po nie sięgnąć . A jakby Kiki chciał wszystkie przeciętniaki testować i porównywać to nie miałby czasu nawet sobie pojeść i się wyspać . :) Pozdrawiam


Te telewizory ktore ocenilaes niby jako slabe tez wyswietlaja obraz w HD i sa dla HD maniakow.
Nie mierz wszystkiego ze swojej pozycji bo ciebie stac na TV z najwyzszej polki.
Bo ciekawe czy jak beda testowane tylko TV z najwyzej polki to zapomnij ze ludzie wykupia konto premium na forum.
Strona jest dla wszystkich a zreszta i TV z najwyzszej polki tez mozna powiedziec ze sie od siebie niczym nie roznia wiec takie porownanie nie ma sensu.testowane powinny byc TV z kazdego przedzialu cenowego.
 
Do góry