Wejście optycznie w Onkyo 605

bulek

New member
Wejście optyczne w Onkyo 605

Witam,

Kupiłem ostatnio ten amplituner i mam problem z wejściem optycznym. W sumie ma trzy wejścia i z każdym taki sam problem. Próbuję wcisnąc tam kabel i wchodzi dość gładko, ale jak bym nie dociskał, to nie siedzi pewnie... ledwie ruszę to kabel się wysuwa. Ten sam kabel bez problemu wchodzi do DVD jak i do TV i tam wyraźnie czuję jak zaskakuje pod koniec wciskania. No i jestem w kropce, bo nie do końca rozumiem w czym problem. Róznica w wejściach jest taka, że w DVD i TV były po prostu zaślepki. W Onkyo natomiast są takie jakby uchylne zapadki. Na razie po prostu kabel wkładałem, a te zaślepki się uchylały. Może jednak źle robię i trzeba je po prostu wyłamać?

Czy któryś z posiadaczy podobnego sprzętu mógłby cos mi poradzić? Zawsze mogę kupić coaxial, ale pieniędzy trochę szkoda.
 
Ostatnia edycja:

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
HAMA jest zwykłym kablem, zaliczanym raczej do tanich.. ja też używam taniego jakiejś chińskiej firmy - bo dla optyka dł. 1m nie ma to znaczenia.. różnica między tanimi a drogimi jest właśnie we wtyczkach, o czym już się przekonałem.. zapadek broń cie PB nie wyłamuj.. :) a kabel powinien wejść do końca - wyraźnie widać na wtyczce, ile powinno się jej zmieścić w gniazdku - jeśli wchodzi do końca i wylatuje, to raczej stawiałbym na wtyczkę.. ewentualnie pożycz od jakiegoś znajomka inny kabel i sprawdź..
 
Do góry