Wejscie HDMI na przednim panelu w Onkyo 607

ss2

New member
Mam pytanie o przednie wejscie Hdmi. Czy ktos z was uzywa go jako polaczenia z np laptopem? Jak wyglada wtedy odtwarzanie plikow multimedialnych? Sa jakies obostrzenia? Mam na mysli głownie pliki video typu mkv i dvd.

Z gory dziekuje !

Pozdrawiam!
 

darqman

Member
Dobre pytanie, sam jestem zainteresowany tym modelem właśnie ze względu na przednie wejście HDMI do którego mam zamiar podłączać laptopa.
 

Bleq

New member
Mam go od wczoraj i chetnie odpowiem. Jest ono traktowane jak kazde inne hdmi z tylu. Ja osoboscie podpialem z tylu i w razie co moge sobie kabelek schowac. Obostrzen nie ma prawa byc zadnych, to co odpali twoj lapek to onkyo rzuci ci na tv.

pzdr
 

ss2

New member
Ok dzieki za odpowiedz. Ktos jeszcze z uzytkownikow moze to potwierdzic ? A jakie wrazenia z samego sprzetu ? Z jakimi glosnikami masz to spiete ?

Pozdrawiam!
 

Bleq

New member
Chetnie podziele sie swoimi wrazeniami.

Dopiero dwa sie nim bawie i nie ujarzmilem jeszcze tej bestii. Audiofilem nie jestem, podpiete mam JAMO 606 HCS3 + JAMO E8SUB.2. Na moich obecnych 8m2 (mam zamiar to zmienic :D, fronty przy scianach :( ) wystarczjacy byl poprzedni 10-letni Technics, ale pragnalem wykorzystac HDMI mojej PS3 i VAIO.

Jak dla mnie swietny zakup, co chwile zaskakuje mnie czyms nowym, np. doslownie przed chwila zaczalem bawic sie podlaczaniem ww. VAIO bedac przekonanym sygnalu tylko 2.0, a ty suprise! - lapek zapodaje po HDMI nawet 7.1, wyswietlajac pieknie na ONKYO - "PCM MULTI CH HDMI" !!
Do tego mnogosc opcji odtwarzania dzwieku! Np zwykla pierdola DSP jest swietna, Technics tego nie mial :) Audyssey daje rade, w razie co mozna po nim poprawic wedle wlasnego ucha. Pilot kapitalny, intuicyjne sa wszystkie jego opcje, ktore mozna latwo i szybko opanowac.

Nie wiem nad czym rozwazasz, ale ja bylem zdecydowany na DENONA 1910. Nie znam go i nie slyszalem go. Wiele sie naczytalem i nasluchalem ludzi. Ponoc DENON dostal nagrode glownie za sekcje VIDEO, w moim przypadku bylo to malo istotne. Do tego robiony jest w Chinach i front z plastiku. Nastepnie nagrode EISA 'ponoc' wygral w klasie do 500euro, a w tym momencie ONKYO kosztowal na zlotowki w okolichach 3k PLN! Czemu tak stanial, nie wiem, tylko sie cieszyc. Co do wygladu to im wiecej na niego patrze tym bardziej mi sie podoba.

Dlugo sie gryzlem z wyborem, ostatecznie myslalem jeszcze nad YAMAHA 765, nieco drozsza. Po kolejnych opiniach wybor padl na ONKYO i nie zaluje zadnej zlotowki jaka na niego wydalem.

Bierz pod uwage wiekszosc subiektywnych opinii, ktore sa w mysl "Kazda sroczka swoj ogonek chwali".

Ja osobiscie nic innego nie moge Ci polecic, napewno nie bedziesz zalowal.
Przy zakupie zwroc uwage na to czy sprzedawca jest autoryzawny przez EIC, by nie miec problemow z gwarancja, ktora jest na 3 lata.

Jak bedziesz mial pytania to pisz, chetnie odpowiem przy okazji sam uczac sie tego klocka.

pzdr!

EDIT:

Wklejam ciekawy link do porowniania danych tabelkowych Onkyo z Denonem ( kilkakrotnie przewijalo sie to juz na forum).

Onkyo deklasuje Denona | techcity.pl

pzdr
 
Ostatnia edycja:

czyzu

New member
Mam Pytanko, a czy przy funkcji Zone 2, mozna puscic ten sam sygnal dzwieku Na ZONE 2 co leci w glownych glosnikach?.
 

ss2

New member
@Bleq jesli podlaczasz lapka pod Hdmi to wtedy ampli dziala jako przekaznik i widzisz pulpit komputera na TV tak ?
 

nano

New member
Witam,

Ja też niedawno kupiłem onkyo 607. Rozpatrywałem także denona 1910 i inne , ale ostatecznie padło na tego onkyo.

Odpowiem tak: jestem BARDZO zadowolony... odpowiem w szczegółach wieczorem ;)
 

Bleq

New member
Mam Pytanko, a czy przy funkcji Zone 2, mozna puscic ten sam sygnal dzwieku Na ZONE 2 co leci w glownych glosnikach?.

Nie odpowiem, bo nie mam opcji sprawdzenia, ale strzelam, ze tak.

@Bleq jesli podlaczasz lapka pod Hdmi to wtedy ampli dziala jako przekaznik i widzisz pulpit komputera na TV tak ?

Tak. Cyforwy sygnal przepuszcza taki jak dostaje, a analogowy podbija (niby, nie mam nic podpiete i raczej nie bede mial).

pzdr
 

nano

New member
upss nie zdążyłem odpisać, ale podaję chociaż linka do wątku którego założyłem. Może akurat coś ciekawego w nim znajdziesz.

http://www.hdtv.com.pl/forum/amplit...wybor-cena-jakosc-yamaha-onkyo-pioneer-2.html

Mam tego onkyo od ponad tyg. a dalej nie potrafie rozgryzc wszystkich jego funkcji heh.
Dodam, ze bardzo fajnie dziala skalowanie analog. do full hd, myślałem, ze to będzie wyglądało jak naciągnieta klatka :p a tu jednak zaskoczenie ;). Jak odpaliłem film z divx z dzwiekiem dd 5.1 (ładny ripp) w odtwarzaczu i puscilem componentem+optyk na onkyo i potem na hdmi do tv (40" sony fullhd) to na prawdę wielce się zaskoczyłem - super obraz :) Wiadomo, że nie to co film np z c+ hd, ale jak przynajmniej bdb Sd.

I również jak mój poprzednik, nie żałuję na niego ani zł.
Na początku testowałem onkyo 507, ale troszke za mocno było go trzeba wykręcać aby ładnie zagrał przy mojej powierzchni. No i obudowa tez się troszkę nagrzewała. W tym 607 - to mam pół mocy i beret leci ;), a temp. obudowy ledwo letna - bez porównania.

Pozdrawiam i życze udanych zakupów.
 

ss2

New member
Milo mi slyszec takie pozytywy:) Ja do niedawna tez stawialem na 507 ale temat wygodnego puszczania sobie mkv dvd i divix przez przednie hdmi nakrecil mnie na 607:)) Apropo ktos z was odpalal np mkv ze sciezka DTS? Jakie wrazenia?
 

Bleq

New member
Sprawdzilem na Star Treku w 720p i wszystko smiga, az milo. Nie rozgryzlem jeszcze tych wszystkich trybow i trybikow z odtwarzaniem dzwieku, ale po wcisnieciu dla movie trybu direct dzwiek pieknie plynal z kazdej strony mimo, iz flaga DTS sie nie zapalila.

Jako, ze jest to ampli 7.2, a ja mialem kolumny tylko 5.1 postanowilem dokupic dodatkowe monitory do kompletu Jamo s602, by sprawdzic co ma mi do zaoferowania DPIIz.

Mam nadzieje, ze nie wpadne na pomysl dokupienia drugiego suba :cool:

pzdr
 

krisder

New member
Bez reklam
Jeżeli cierpisz na nadmiar gotówki to możesz próbować. Mogę Ci powiedzieć że mając przez parę dni dwa zestawy (5.0 i 6.1) kombinowałem z podpinaniem dodatkowych głośników i według mnie 5.1 to optymalny zestaw. Posiadam raptem dwa filmy z dźwiękiem 7.1 i nie zauważyłem powalającej przewagi nad 5.1. W trybie DD plIIz dźwięk jest moim zdaniem gorszy niż w DD pl IIx.
 

Bleq

New member
Bardziej chroniczny brak gotowki, jakby bylo inaczej machnalbym wszystkie zabawki z wyzszej polki, no nie wazne.

Te kolumienki dzis wylicytowalem za 230 zl, niby lekko pochaczone maskownice. Mysle, ze to dobra cena, jak sie nie sprawdza to pogonie dalej. Zdaje sobie sprawe, ze w chwili obecnej jest malo wydan ze sciezka 7.1, ale chce zobaczyc jak moj klocek 'rozlozy' to wszystko i jakie beda wrazenia.

Mozna rzec, ze mam HCS5.

pzdr
 
Do góry