Wejście HD a Component

Barok

New member
Czytam wiele Waszych wypowiedzi, ale brakuje mi prostej i jednoznacznej informacji - nawet jak dzwonię do Cyfry+ konsultanci nie odpowiadają wprost, tak jakby się zupełnie nie orientowali w temacie.
Chcę spróbować nowy PVR - jak wiadomo nie ma tam wejścia Component. Zamierzam, a właściwie muszę zamówić wraz z recorderem jedną opcję HD (np. National Geographic HD). I na tym programie rozumiem poprzez kabel HD jakość będzie OK. Pytanie co z pozostałymi programami: TVP1, TVP2, Ale Kino, TVN itd. Czy nie będę miał pogorszonej jakości? Słyszałem, że po componencie to na zwykłych programach obraz jest jak żyletka, a nawet HD lepiej odbiera. Słyszałem również, że po kablu HDMI normalne programy są jakby lekko za mgłą. Czy moglibyście się wypowiedzieć w tej kwesti? Może lepiej wziąć Philipsa HD bez dysku, tam jest component. Z niego przecież też można nagrywać na nagrywarkę DVD!!! Dzięki z góry za wszystkie Wasze porady!!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na większości dużych prezentacji w sklepach i na tragach /np.IFA w Berlinie/
większość telewizorów gra podłączona pod component.
Daje to możliwość załączenia się reduktorów w telewizorze - przy słabej transmisji sygnał. Wszystkie programy będą grały lepiej - czyli TVP również.
 

mdag

New member
Barok napisał:
Czytam wiele Waszych wypowiedzi, ale brakuje mi prostej i jednoznacznej informacji - nawet jak dzwonię do Cyfry+ konsultanci nie odpowiadają wprost, tak jakby się zupełnie nie orientowali w temacie.
Chcę spróbować nowy PVR - jak wiadomo nie ma tam wejścia Component. Zamierzam, a właściwie muszę zamówić wraz z recorderem jedną opcję HD (np. National Geographic HD). I na tym programie rozumiem poprzez kabel HD jakość będzie OK. Pytanie co z pozostałymi programami: TVP1, TVP2, Ale Kino, TVN itd. Czy nie będę miał pogorszonej jakości? Słyszałem, że po componencie to na zwykłych programach obraz jest jak żyletka, a nawet HD lepiej odbiera. Słyszałem również, że po kablu HDMI normalne programy są jakby lekko za mgłą. Czy moglibyście się wypowiedzieć w tej kwesti? Może lepiej wziąć Philipsa HD bez dysku, tam jest component. Z niego przecież też można nagrywać na nagrywarkę DVD!!! Dzięki z góry za wszystkie Wasze porady!!!!

mogę Ci tylko napisać na moim przykładzie:
Sharp 46XD1 + Cyfra Philips HD

Kanały SD -> najlepsza jakość po SCART - widać dużą różnicę na plus w porównaniu do HDMI i component. Obraz bardziej ostry. Pomiędzy HDMI a component różnic nie zauważyłem.
Kanały HD -> różnicy pomiędzy Component a HDMI nie zauważyłem.

Wszystkie kable tej samej firmy (techlink)

Oczywiście, jak napisałeś z Philipsa można nagrywać na nagrywarkę DVD, ale oczywiście nie przez component, tylko po scart i oczywiście tylko w SD.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Barok napisał:
Słyszałem również, że po kablu HDMI normalne programy są jakby lekko za mgłą. Czy moglibyście się wypowiedzieć w tej kwesti? Może lepiej wziąć Philipsa HD bez dysku, tam jest component. Z niego przecież też można nagrywać na nagrywarkę DVD!!! Dzięki z góry za wszystkie Wasze porady!!!!

To co piszą/mówia na ten ten temat to niestety WSZYSTKO NIEPRAWDA. :p

1. Jeżeli będziesz miał wszystkie urządzenia sprawne to po HDMI obojetnie czy SD czy HDTV będą takie jakie dekoder odbiera. To znaczy hdtv będzie bardzo dobre a SD słabe. Oczywiscie, zdarzaja sie w sklepach rupiecie, które maja cos nie tak z HDMI i to albo nie odtwarzaja dźwięku, albo dźwięk sie rwie, albo obraz jest za mgłą. To ze po COMPONENT jest nieco lepiej oznacza że dany egzemplarz(seria) telewizora ma wadliwy port HDMI.

2. Nagrywarka HDTV z dyskiem to naprawdę dobra rzecz, jeżeli jeszcze nie kupiłeś telewizora to jak będziesz go kupował, to weź ją pod pachę do sklepu i kup taki, który nie ma problemów z HDMI. ;)

3 Jeżeli juz masz TV, pechowo z wadą HDMI to właściwie najlepszą rzeczą jest go sprzedać. :( :confused:

4. Mój kolega miał mgłę na obrazie w telewizorze Samsung. Okazało się że w sklepie ustawili mu kontrast na 30 w skali 1-99. Po ustawieniu na 75 mgła ulotniła sie. :p



Na koniec wracam do mitów o HDMI. Wymyślono go dla uzyskanie doskonałej jakości obrazu i źwięku, przy zachowaniu kontroli praw autorskich. No i producenci upychają niektóre egzemplarze a nawet całe serie na rynkach gdzie NIE MA HDTV lub tam gdzie ta technologia raczkuje a więc u nas, na Słowacji czy Estonii lub republice Czad. W niemieckim sklepie TUV nie przepuści bubla a klient na drugi dzień zwróci telewizor do sklepu i juz nigdy u tego sprzedawcy nieczego więcej nie kupi. Taki telewizor staje się łupem "prywatnego importera" i ląduje u nas w salonie mieszkania. :p Uważaj więc na okazje.

Coraz rzadziej zdarzaja się TV z problemami z HDMI, ale z rok temu była to prawdziwa plaga naszych sklepów. Sony i Panasonic "przodowały" w marnej jakosci HDMI. Samsung jakby trochę mniej. Ale WYSTRZEGAJ się okazji.

Pamiętej, okazja jest zawsze TYLKO DLA SPRZEDAJĄCEGO :D
 
Ostatnia edycja:

grzegorzkrysa

New member
Barok napisał:
Czytam wiele Waszych wypowiedzi, ale brakuje mi prostej i jednoznacznej informacji - nawet jak dzwonię do Cyfry+ konsultanci nie odpowiadają wprost, tak jakby się zupełnie nie orientowali w temacie.
Chcę spróbować nowy PVR - jak wiadomo nie ma tam wejścia Component. Zamierzam, a właściwie muszę zamówić wraz z recorderem jedną opcję HD (np. National Geographic HD). I na tym programie rozumiem poprzez kabel HD jakość będzie OK. Pytanie co z pozostałymi programami: TVP1, TVP2, Ale Kino, TVN itd. Czy nie będę miał pogorszonej jakości? Słyszałem, że po componencie to na zwykłych programach obraz jest jak żyletka, a nawet HD lepiej odbiera. Słyszałem również, że po kablu HDMI normalne programy są jakby lekko za mgłą. Czy moglibyście się wypowiedzieć w tej kwesti? Może lepiej wziąć Philipsa HD bez dysku, tam jest component. Z niego przecież też można nagrywać na nagrywarkę DVD!!! Dzięki z góry za wszystkie Wasze porady!!!!

Witam
Z moich obsrwacji HDMI wypada najlepiej.
N-box ustawiony na 576p i obiektywnie tak jest najlepiej,sam nie wiem dlaczego bo mam hItachi o panelu 1024x1080?:)
 

tom226

New member
Gucio50 napisał:
To co piszą/mówia na ten ten temat to niestety WSZYSTKO NIEPRAWDA. :p

1. Jeżeli będziesz miał wszystkie urządzenia sprawne to po HDMI obojetnie czy SD czy HDTV będą takie jakie dekoder odbiera. To znaczy hdtv będzie bardzo dobre a SD słabe. Oczywiscie, zdarzaja sie w sklepach rupiecie, które maja cos nie tak z HDMI i to albo nie odtwarzaja dźwięku, albo dźwięk sie rwie, albo obraz jest za mgłą. To ze po COMPONENT jest nieco lepiej oznacza że dany egzemplarz(seria) telewizora ma wadliwy port HDMI.
Nie wiem o czym piszesz u mnie obraz po componencie z philipsa HD lepszy niz po hdmi i to wcale nie oznacza ze mam zwalone hdmi w tv.Obraz z dvd po tym samym kablu hdmi na tv zyleta lepszy jak po componencie Przewody mam Profigold oxypure zarowno component jak i hdmi i mysle ze to raczej wina tunera niz tv
 

Gucio50

New member
Bez reklam
tom226 napisał:
Nie wiem o czym piszesz u mnie obraz po componencie z philipsa HD lepszy niz po hdmi i to wcale nie oznacza ze mam zwalone hdmi w tv.Obraz z dvd po tym samym kablu hdmi na tv zyleta lepszy jak po componencie Przewody mam Profigold oxypure zarowno component jak i hdmi i mysle ze to raczej wina tunera niz tv

Jak będziesz miał OK telewizor, amplituner i odtwarzacz to po Componencie będzie OK a po HDMI TEŻ. ;) W każdym innym wypadku trzeba szukać przyczyny pogorszenia się jakości, że tak ujmę to ze ktoś ma grata i już :mrgreen:


Niestety są różne egzemplarze tego samego sprzętu, na szczęście z upływem czasu coraz mniej jest złomu w sklepach, został bowiem wysprzedany w promocjach i okazjach.

Jak powszechnie wiadomo, okazja jest TYLKO DLA SPRZEDAJĄCEGO :p
 

tom226

New member
Gucio50 napisał:
Jak będziesz miał OK telewizor, amplituner i odtwarzacz to po Componencie będzie OK a po HDMI TEŻ. ;) W każdym innym wypadku trzeba szukać przyczyny pogorszenia się jakości, że tak ujmę to ze ktoś ma grata i już :mrgreen:


Niestety są różne egzemplarze tego samego sprzętu, na szczęście z upływem czasu coraz mniej jest złomu w sklepach, został bowiem wysprzedany w promocjach i okazjach.

Jak powszechnie wiadomo, okazja jest TYLKO DLA SPRZEDAJĄCEGO :p
Jakbym mial zwalone wejscie hdmi w tv to obraz z tunera czy z dvd bylby kiszka a gorszy mam tylko z philipsa HD z dvd po hdmi mam super wiec mysle ze to wina softu w philipsie
 

guciek75

New member
Właśnie. Mam pytanie. Jak najlepiej ustawić nbox-a. Mam telewizor HD Ready (SONY 40S3000) - rozdzielczość 1366x768? Czy jest sens ustawiać nbox-a na 1080i czy wystarczy 720. Sprawdzałem to i nie jestem pewien czy widać różnicę. Może ktoś z was to sprawdzał?
 

Rodrik_AR

New member
nbox z plazmą Pioneer

Witam!
W najbliższych dniach odbieram nbox recorder i śledzę forum w temacie podłączeń do mojego telewizora Pioneer 508XD. Czytając ten wątek widzę, że opinie na temat jakości podłączenia HDMI i Component są bardzo podzielone. Myślę, że może to zależeć od konkretnego modelu odbiornika TV?
Może znajdzie się użytkownik który posiada zestaw: nbox + plazma Pioneer (G8 HDMI 1,3) i podzieli się ze mną swoimi doświadczeniami?
Dodam, że audio będę miał równolegle podłączone do amli. Onkyo 605. Nie chcę też podłączać wizji i fonii przez amplituner bo w takim przypadku musiałbym mieć go non stop włączonego.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Barok

New member
Dzięki wszystkim za odpowiedź!!!

Dzisiaj rozmawiałem znowu z działem technicznym i powiedzieli mi, że w dekoderach PVR nie ma wejścia component, ponieważ planują dołączenie nowych opcji np. VOD i potrzebne są ograniczenia związane z tak zwanym pirackim nagrywanie filmów. Generalnie potwierdzono mi, że po componencie obraz na normalnych kanałach - nie HD - powinien być lepszy, a po HDMI mogę mieć gorszy obraz. Na pocieszenie powiedziano mi, że najwyżej będę mógł przełączać przy oglądaniu programów z sygnałem SD z HDMI na SCART - oczywiście ręcznie. I jeszcze jedno - nie ma nigdzie we Wrocławiu dekoderów PVR, a dystrybutorzy z Wawy nie wiedzą kiedy pojawią się z nowu. Pozdrawiam
 

cyfra

New member
Według info które otrzymalismy z C+ dekoedry PVR mają byc w przyszłym tygodniu w dośc duzych ilościach w Wawie i nie tylko :cool:

Pozdr
 

krexon

Member
Dodam od siebie, że robiłem wczoraj test połączenia n-ki przez HDMI i Component. Nie zauważyłem różnicy :)
Ale jest jedno ale. Po ustawieniu rozdziałki w n'ce na 1080i, gdy oglądam VOD przez HDMI, dekoder skaluje materiał do 1080i, a gdy oglądam VOD przez Component, każde odpoalenia filmu czy serialu z VOD zmienia rozdziałkę np. na 576p :(
 

roger269

New member
Witam!
Podzielę się moimi spostrzeżeniami na temat standartu Hdmi, component i skalowania obrazu. Nasze platformy cyfrowe nadają w formacie 1080i i tak też powinien być ustawiony tuner cyfrowy - do odbioru kanałów hd. Nie znam tunerów o których piszecie, ale należy w instrukcji doczytać się, na którym wyjściu pracuje upscaler ( jeśli w ogóle jest), bo być może standart SD nie jest skalowany do wyższych rozdzielczości i stąd zła (tradycyjna jakość obrazu). Jeśli tuner nie ma wad - telewizor też to zasadniczo jakość obrazu ( po odpowiednim ustawieniu parametrów wyjść) powinna być taka sama na component i hdmi - jednakże ze wskazaniem na hdmi, gdyż jest to przesył cyfrowy Na component jest przesył analogowy. Zatem wszystko zależy od przetworników DAC i ADC zastosowanych w sprzęcie. Ja mam tuner Ferguson 8800HD i jakość obrazów Hd po hdmi i component jest super, a kanałów SD po upscalowaniu do 1080i dużo lepsza niż na tunerach SD z wyjściem component .
Pozdrawiam!
 

Barok

New member
No i mam Dekoder PVR z twardzielem!

I tak jak się spodziewałem odbiór na HD kablem HDMI jest spoko -zresztą kabel mam chyba w porządku OEHLBACH!? Natomiast odbiór kanałów SD na kablu HDMI taki sobie. Na poprzednim tunerze PHILIPS DSR 3201 TVN 24 odbierał jak żyletka, a teraz za mgłą. Mam nadzieję, że może zmiana softu planowana przez cyfrę przed świętami może coś pomoże, bo pozostawia wiele do życzenia! Zacina się na kanale 52 i tak dalej...
Ustawienia mam dobre, antenę zmieniłem na 80 cm, konwerter mam monoblock inverto i co z tego....?
 

Barok

New member
I jeszcze jedna sprawa...

Cytuję Wam ze strony internetowej CYFRY+
Taki napisali w jednym miejscu:
"
Dlaczego standard 720p?
Przekaz 720p, w którym aktualnie nadajemy programy CANAL+ Film HD, CANAL+ Sport HD i National Geographic HD w naszej opinii ma wpływ na lepsze odwzorowanie ruchomych sekwencji niż w trybie 1080i, co ma duże znaczenie w przypadku transmisji wydarzeń sportowych. Dodatkowym argumentem za wyborem standardu 720p jest fakt, że większość obecnych na polskim rynku odbiorników telewizyjnych HD READY i FULL HD pracuje w trybie kolejnoliniowym. Wobec tego, w przypadku przekazu 1080i w odbiorniku odbywa się proces "deinterlace", który w telewizorach HD niższej klasy może prowadzić do pogorszenia jakości obrazu."

Ale juz parę linijek dalej:
"
Aktualnie przekaz 720p, wykorzystywany jest przez CYFRĘ+ do nadawania programu CANAL+ Sport HD. Tryb 720p w naszej opinii ma wpływ na lepsze odwzorowanie ruchomych sekwencji, co ma duże znaczenie w przypadku transmisji wydarze sportowych. Pozostałe, dostępne na platformie CYFRA+ programy HD tj. CANAL+ Film HD i NATIONAL GEOGRAPHIC HD korzystają z przekazu 1080i."

No może to się nie kłóci jedno z drugim, sam już nie wiem!

A spróbujcie zadzwonic do działu technicznego i popytac o ustawienia. Zależy z kim się połączycie - każdy mówi co innego!!!
 

goya10

New member
Mam Samsunga 37full hd i cyfre hd,obraz na kanałach sd przez EURO zdecydowanie lepszy niż przez HDMI. Natomiast programy HD super. Czy to jest normalne czy nie? Nie znam się na tym, ale gdybym miał uszkodzony port HDMI to czy na kanałach HD również nie powinno być źle?
 
Do góry