Wędrujący pasek...

Marcus65

New member
Mam LCD 40" Samsunga z serii 6. W kompie mam natomiast Radeona 4890, którego łączę z TV przez HDMI. Ostatnio zassałem kilka filmików w Full HD, takich przygotowanych przez producentów telewizorów do prezentacji obrazu Full HD. No i kiedy sobie oglądam taki film na TV, to co kilkanaście - dokładnie nie wiem co ile, nie mierzyłem - sekund przez całą szerokość ekranu, od dołu do góry wędruje sobie biały pasek, tak o szerokości 1, może 2 pikseli. Teraz pytanie: czy wynika to z różnicy pomiędzy fps tych filmów (29,97) i częstotliwością odświeżania obrazu (60 Hz)? Czy gdyby fps wynosiło równe 30, to tego objawu by nie było?
I tu, przy okazji, pytanie drugie, zapewne bardzo laickie. Skąd się bierze to 100 Hz, skoro TV zgłasza karcie graficznej maksymalne odświeżanie 60 Hz?

Pozdro
Marek
 

pepe917

New member
Narrywanie Blue Ray

oczywiscie nie pisze tego zeby sobie zaimponowac tylko zeby kademu z was pomóc jak zrobic to co kazdemu sprawia trudnosc jak to zrobic zeby Blue Ray Video chodziło na PS# i na stacjonarnych oczywiscie chodzi mi o kopie zapasowe posiadam sprzet hmmmm daje rade pytania GG 4706004 poradzimy
 

pepe917

New member
Marcus65 napisał:
Mam LCD 40" Samsunga z serii 6. W kompie mam natomiast Radeona 4890, którego łączę z TV przez HDMI. Ostatnio zassałem kilka filmików w Full HD, takich przygotowanych przez producentów telewizorów do prezentacji obrazu Full HD. No i kiedy sobie oglądam taki film na TV, to co kilkanaście - dokładnie nie wiem co ile, nie mierzyłem - sekund przez całą szerokość ekranu, od dołu do góry wędruje sobie biały pasek, tak o szerokości 1, może 2 pikseli. Teraz pytanie: czy wynika to z różnicy pomiędzy fps tych filmów (29,97) i częstotliwością odświeżania obrazu (60 Hz)? Czy gdyby fps wynosiło równe 30, to tego objawu by nie było?
I tu, przy okazji, pytanie drugie, zapewne bardzo laickie. Skąd się bierze to 100 Hz, skoro TV zgłasza karcie graficznej maksymalne odświeżanie 60 Hz?

Pozdro
Marek
mysle ze masz problem z kablem jestem nowy na forum ale mam sprzet moze wiecej lepszy od twojego i nigdy tak sie nie dzieje wiec moze monitorowanie kabla jest złe \ a 60 Hz to twój moniotor a wiecej nie masz co robic bo poprostu on tak ma zakodowane to tylko reklama telewizora 100Hz chyba ze oprogramowanie sie zmieni w co watpie wiec jezeli TV jest ładny i popozycja jakas tam ze ma to i to wcale nie jest uzasadniona oczywiscie wymiana softu na nowy wcale nie daje gwarancji ze bedzie jak przy zakupie czyli 100Hz mozesz miec super karte graficzna ale to nie daje gwarancji ze tak ma byc w razie pytan gg 4706004 pomoge
 
Do góry