WD1E - brzęczenie...

pado

New member
escobarek napisał:
Mam ten sam typ odgłosu pado w swoim nowym telewizorku 32WD1E, a kupiłem go dosłownie przed 2-oma tygodniami. Ale słychac go jedynie kiedy przyblize swoją głowę do górnej części telewizora na kilka(naście) centymetrów, więc nie moge napisać, że przeszkadza to przy normalnym obcowaniu z tym LCD. Jednak drażni mnie coś innego - przy głośności około 30 (połowa) na pojedynczych kanałach pojawia się "jakby" trzeszczenie z głośników. Rozumiem że to tylko u mnie taki bonus? :/

jesli to slyszysz (iskrzenie) z kilku cm, to jest ok. u mnie slychac bylo przy wyciszonym tv z kilku meterow!!! co do trzaskow z glosnikow, to niekoniecznie jest to wina tv, np na tv sat widac roznice w dzwieku na poszczegolnych kanałach....
 

trezor4

New member
pado skoro masz juz widze doswiadczenie:) to powiedz mi bo wczoraj kupilem ten tv i wszystko jest super tylko to przeczytaniu twojego postu przylozylem glowe i tez mi iskrzy podobnie tylko slychac to jak przystawei glowe bardzo blisko czy po naprawei tez tak masz czy juz nie slychac nic ??? a pozatym w tym miejscu nagrzewa mi sie tv nawet bardzo a reszta obudowy jest zimna i jak przystawiam ucho zeby posluchac to czuje jak wydobywa sie cieplo stamtad . wogole to kupilem tv z polki bo byl ostatni i jak przywiozelm go do domu okolo 15 byl w pudelkiu to pudelko bylo cieple tzn nagrzalo sie od tv bo gral wczesniej w sklpie . pomocy!!! prosze bo nie wiem czy mam isc glowy poukrecac sprzedawca:)
 

pado

New member
trezor4 napisał:
pado skoro masz juz widze doswiadczenie:) to powiedz mi bo wczoraj kupilem ten tv i wszystko jest super tylko to przeczytaniu twojego postu przylozylem glowe i tez mi iskrzy podobnie tylko slychac to jak przystawei glowe bardzo blisko czy po naprawei tez tak masz czy juz nie slychac nic ??? a pozatym w tym miejscu nagrzewa mi sie tv nawet bardzo a reszta obudowy jest zimna i jak przystawiam ucho zeby posluchac to czuje jak wydobywa sie cieplo stamtad . wogole to kupilem tv z polki bo byl ostatni i jak przywiozelm go do domu okolo 15 byl w pudelkiu to pudelko bylo cieple tzn nagrzalo sie od tv bo gral wczesniej w sklpie . pomocy!!! prosze bo nie wiem czy mam isc glowy poukrecac sprzedawca:)
jesli przykladasz glowe calkowicie do obudowy i slyszysz takie leciutkie iskrzenie, to jest ok. u mnie, po naprawie tez ono wystepuje, ale kompletnie nie jest slyszalne podczaas pracy tv- przed naprawa, tak jak pisalem, mialem to iskrzenie slyszalne z kilku metrow...wiec to byla ewidentna wada- okazala sie ona przerwa w ukladzie zasilania. co do nagrzewania, to trudno mi ocenic, ale moj tez sie grzeje- to normalne przy tego typu tv...
masz 2 lata gwarancji- wiec jesli tylko tv ci gra i nie ma istotnych usterek w funkcjonowaniu to bym sie nie przejmowal...poza tym jesli twoj tv stal na wystawie i chodzil caly czas, to chyba jakby mial sie zepsuc to by sie juz zepsul - podobno pierwsze 100 h decyduje o ewentulnych np wadach matrycy w lcd...
 

trezor4

New member
dzieki pablo :) w takim razie troche mnie uspokoiles jeszcze chcialem dodac ze przy wyjeciu anteny tez slychac to buczenie ale skoro to normalka to ok:) tylko zauwazylem ze jak wylacze tv to to buczenie nadal slychac ale po paru minutach jak tv ostygnie to juz jest cisza. czyli buczenie wystepuje tylko gdy tv jest nagrzany tez tak masz??
 

pado

New member
trezor4 napisał:
dzieki pablo :) w takim razie troche mnie uspokoiles jeszcze chcialem dodac ze przy wyjeciu anteny tez slychac to buczenie ale skoro to normalka to ok:) tylko zauwazylem ze jak wylacze tv to to buczenie nadal slychac ale po paru minutach jak tv ostygnie to juz jest cisza. czyli buczenie wystepuje tylko gdy tv jest nagrzany tez tak masz??

mam tak samo, ale to nie przeszkadza, wiec przyjmuje to jako normalke...
 

trezor4

New member
no to watek bzyczenia mamy wyjasniony:) dziki pado za pomoc w porownaniu naszych modeli:) uspokoiles mnie tym wszsytkim :)wydaje mi sie ze wszytsko z nimi ok skoro wszystko mamy tak samo , jak bys zauwazyl cos niepokojacego jeszcze to zaloz nowy temat a ja chetnie porownam jak to ma sie w moim tv i bedzie mysliec co z tym zrobic:)
 

poprostuon

New member
ja mialem ten sam problem szkoda ze nie moglem sprawdzic tv w sklepie bo pan ktory sprzedawal nie umial sie zbytnio poslugiwac pilotem ktory byl zablokowany i nie mogl wlaczyc glosu, po przywiezieniu do domu i wlaczeniu tv odrazu bylo slychac jakby trzeszczenie z glosnikow przy duzym glosie,trzeszczenie bylo slychac nawet z duzej odleglosci, tv kupilem bo byl tak bardzo polecany tutaj a nie widzialem zeby ktos wczesniej pisal o tej przypadlosci tv, tv odrazu oddalem do sklepu zwrocili kase bez problemu bylem w innych sklepach i te modele mialy to samo - trzeszczenie, jak widac jest to wada tv tylko jaki jest sens kupywania takiego tv ktorego glos trzeszczy i oddawanie go odrazu do serwisu bo ma wade;/;/
 

escobarek

New member
Czy ktoś może napisać ile zajęło serwisowi naprawienie wady związanej z głośnikami (buczenie) w tym LCD i mniej więcje jak wygląda cała procedura? Byłbym ogromnie wdzięczny bo sam już nie mogę znieść tego "buczenia" przy oglądaniu czegokolwiek..
 

pado

New member
sa 2 procedury:

1)dzwonisz do serwisu i umawiasz sie na wizyte- ale to oni decvyduja o dacie przyjazdu, w zaleznosci od zgloszen w poblizu. wiec mozesz czekac i tydzien na ich przyjazd. potem jesli serwisant stwierdzi, ze tv nie naprawi na miejscu (czasami usterki mozna usnac wgraniem nowego softu itp na miejscu) to trzeba czekac na kuriera, ktory wezmie tv do serwisu (podobno serwisant nie moze go wziasc ze soba). potem czekasz na naprawe kilka dni (jesli sie da naprwic na miejscu), ostatecznie czkasz na przywoz tv po naprawie (tez nie odrazu, tylko jak im pasuje)

2) sam zawozisz tv do serwisu, czekasz kilka dni (nie oplaca sie zawozic w piatek bo przez weekend i tak nikt do niego nie zajrzy!) i jesli da sie naprwic na miejscu odbierasz tv spowrotem.

ja wybralem opcje nr 2 i zajelo to tydzien (z weekendem wlacznie)
 

escobarek

New member
Nie miałem wcześniej czasu załatwiać spraw związanych z serwisowaniem tego telewizora (sesja itp.) i dopiero od wczoraj próbuje to rozwiązać. Niestety numer podany na stronie Sharpa jest raczekj z tych milczących. Po wysłuchaniu standardowej gadki i wybraniu numeru w celu połączenia sie z serwisem ciągła cisza po drugiej stronie ( w sumie to gra muzyczka ale nie o to chodiz przecież;) ) Miał ktoś może podobny problem lub Ty pado?
 
Do góry